Pastangos pritraukti naujakurių duoda vaisių

Ne tik naujakurių, bet ir gyventojų rajone padaugėjo. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Skelbiama, kad per metus į Ukmergės rajoną persikėlė gyventi net 1 800 naujakurių. Tai – rekordinis skaičius. Savivaldybė teigia, kad to pasiekta  atvykstantiesiems suteikiant įvairių privilegijų – nuo vietų ugdymo įstaigose iki mokesčių dalies susigrąžinimo.

Pagal patvirtintą skatinamųjų priemonių programą rajono savivaldybė atvykstantiesiems gyventi suteikia įvairių lengvatų. Tai – subsidijos būstams, garantuotos vietos vaikų darželiuose, kompensacijos valymo įrenginiams ir vandens gręžiniams.

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas informavo, kad labiausiai žmones masina galimybė susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio dalį. Kaip informavo D. Varnas, tai galioja penkerius metus. Didžiausia pernai metais išmokėta suma siekė 1 000, mažiausia – 14 Eur. Šiemet susigrąžinti gyventojų pajamų mokestį jau užsiregistravo 29 asmenys.

Prašymus dėl visų šių priemonių galima pateikti Savivaldybės administracijos priimamajame. Subsidijas būstams įsigyti teikia savivaldybė ir valstybė. Prašymai administruojami Turto ir įmonių valdymo skyriuje. Kompensacijų nuotekų valymo įrenginiams ir gręžiniams dokumentus tvarko Statybos ir infrastruktūros skyrius, apie vietas ugdymo įstaigose informuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, o prašymus dėl pajamų mokesčio dalies susigrąžinimo peržiūri pats meras arba administracijos direktorė.

Savivaldybės duomenimis, kurie paremti „Registrų centro“ statistika, nuo pernai iki šių metų liepos naujų gyventojų rajone padaugėjo 1 800. Gyventi į Ukmergės rajoną šeimos atvyksta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos.

Prieš trejus metus pradėjus skatinamųjų priemonių programos įgyvendinimą, pirmaisiais metais buvo sulaukta vos kelių naujakurių. Pasidomėjus, kaip šiemet pasiekta tokio proveržio, D. Varnas informavo, kad buvo užsakyta reklama šalies didžiųjų miestų maršrutiniuose autobusuose. Pasak jo, reklama sulaukė kelių milijonų peržiūrų.

Mero teigimu, skatinamųjų priemonių programą žadama tęsti. Tačiau ne visi paramą supranta teisingai – yra asmenų, kurie atvykę tiesiog reikalauja buto, darbo, atlyginimo.

Vidinė migracija šalyje vyksta nuolat, tad be atvykstančiųjų gyventi į Ukmergę yra ir išvykstančiųjų. Pasidomėjome, kaip keičiasi rajono gyventojų skaičius. Valstybinės įmonės „Registrų centras“ atstovas žiniasklaidai Mindaugas Samkus sakė, kad nėra galimybės einamaisiais metais nustatyti, kiek žmonių iš rajono išvyko gyventi kitur, tačiau informavo apie bendrą gyventojų pokytį.

„Registrų centro“ duomenimis, praėjusių metų sausio 1-ąją Ukmergės rajone savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę 35 711 gyventojų, šių metų sausio 1-ąją turėjome 35 488 gyventojus, o šiuo metu yra 35 967 gyventojai. M. Samkus atkreipė dėmesį: „Dinamika yra, tačiau ji vyksta ne vien dėl atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų, bet ir dėl gimstančiųjų ir, deja, mirštančiųjų.“

Taigi pernai bendras gyventojų skaičius rajone, lyginant su ankstesniais metais, sumažėjo 223-imis gyventojais, tačiau šiemet jis vėl padidėjo 479-iais gyventojais ir yra didesnis nei pernai ir užpernai. Tad ne tik naujakurių, bet ir bendrai gyventojų rajone padaugėjo.

Tikslas – 10 tūkstančių

Skatinamųjų priemonių programos, kuri patvirtinta praeitos kadencijos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, tikslas – per dešimtmetį pritraukti dešimt tūkstančių naujų gyventojų.

Anot Ukmergės rajono savivaldybės mero, tokį ambicingą tikslą įmanoma pasiekti. Yra įsitikinęs, jei tik bus pakankamai būstų, nauji gyventojai į mūsų rajoną tikrai kelsis, nes Ukmergė yra labai geroje strateginėje vietoje – iki pagrindinių didmiesčių – mažiau nei valanda kelio.

Šiuo metu daugėjant gyventojų, gyvenamųjų būstų ima trūkti. Todėl savivaldybė derasi su investuotojais dėl naujų daugiabučių namų statybų ar įrengimo. Pasak D. Varno investuotojai domisi buvusio karinio miestelio teritorija, svarstomi planai projektuoti gyvenamuosius būstus Vytauto gatvėje, buvusioje specialiojoje mokykloje, gamykla „Narbutas International“ galvoja statyti bendrabučio tipo gyvenamuosius būstus.

Privalumai ir trūkumai

Praėjusią savaitę LRT laidos „Panorama“ reportaže šia tema buvo pakalbinti ukmergiškiai naujakuriai.

Dominykas su šeima Ukmergėje apsigyveno beveik prieš metus. Čia persikėlė iš sostinės. „Buvo noras pabėgti nuo nuolatinio chaoso, šurmulio. Čia mes visa tai randame. Prieš tai gyvendami Vilniuje įvairiuose mikrorajonuose pildėme paraiškas į darželius, bet vietą darželyje gauti nebuvo taip paprasta. Atsikėlus čia, darželis – prie pat namų“, – dalijosi vyras. Dominyko šeima gavo ir subsidiją būstui, kurią panaudojo pradiniam įnašui.

Sergej pasakojo taip pat pavargęs nuo didmiesčio, todėl persikėlė šiek tiek arčiau gamtos.

Ne visi naujakuriai vardijo vien privalumus, mato ir trūkumų – pasigenda veiklos. Rimantė kalbėjo, kad sostinėje pasirinkimo yra daugiau. O čia, palyginus, užsiėmimų trūksta tiek vaikui, tiek pačiai.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *