Didelis šaltis – galimybė mokiniams pailsėti nuo pamokų. Tačiau dalį jų jau ir taip „suvalgė“ kiti žiemiški rūpesčiai.
Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad oro temperatūra lemia mokymo įstaigų darbą. Jeigu ji nukrinta iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali nevykti ir kitų klasių mokiniai.
Ankstų pirmadienio rytą dar nebuvo aišku, ar rajono moksleiviai susirinko į pamokas. Tačiau, anot savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistės Ingridos Krikštaponienės, iš ryto temperatūra dvidešimties laipsnių nesiekė, taigi vaikai išeiti į mokyklas turėjo.
Praėjusią savaitę rajone pamokos ir taip nevyko, nes mokiniams – atostogos.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos dirba esant bet kokiai temperatūrai. Darželius lankančius vaikus į įstaigą atveda tėvai, todėl esant šalčiams jie turi pasirūpinti saugiu vaikų atvykimu.
Sprendimus dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo priima steigėjas (savivaldybė ar kt.). Ikimokyklinio amžiaus vaikai į lauką auklėtojų gali būti išvedami, kai oro temperatūra yra iki 12 laipsnių šalčio ir vėjo greitis silpnas (iki 2 m/sek.) arba kai oro temperatūra – 8 laipsniai šalčio, o vėjo greitis vidutinis (nuo 2 iki 6 m/sek.).
Mokyklos dirba ir priima vaikus esant bet kokiai temperatūrai, todėl jei pavojus vaikų sveikatai negresia – mokiniai gyvena netoli mokyklos arba juos į mokyklą atveža tėvai – jie turėtų dalyvauti pamokose. Pėsčiomis ar viešuoju transportu į mokyklą per šalčius rekomenduojama nevykti.
Dėl šalčių praleistos mokymosi dienos įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių, vadinasi, už šias dienas nereikia atidirbti vėliau. Taip pat iš mokinių nereikalaujama pateisinimo už pamokas, praleistas dėl šalčių.
Per tokias šaltas dienas, kai mokiniai lieka namie, mokytojai turi konsultuoti mokinius, panaudodami elektronines informavimo priemones. Mokiniams, neatvykusiems į mokyklą, mokymuisi reikalinga informacija skelbiama mokyklos internetinėje svetainėje ir elektroniniame dienyne.
Jei į mokyklą atvyksta vienas ar keli mokiniai iš klasės, mokykla jiems turi užtikrinti ugdymo procesą.
„Jei šaltis sutrukdytų, ne tik tai turėtų įtakos ugdymo procesui, bet ir gripo epidemija, dėl kurios neseniai pamokos irgi nevyko. Jos nenusikels į vasarą, tačiau mokiniai vis tiek turės įsisavinti praleistą mokymo medžiagą. Galbūt teks kiek pakoreguoti ugdymo planus. Mokytojai turi savo būdų: tai – ir konsultacijos, ir kiti metodai“, – sakė I. Krikštaponienė.
UŽ inf.