Seimo rinkimuose ukmergiškiai ir širvintiškiai, balsavę Deltuvos pietinėje rinkimų apygardoje, daugiausia balsų atidavė Regionų partijos lyderiui Jonui Pinskui ir Socialdemokratų partijos kandidatei Indrei Kižienei.
Kitoje – Deltuvos šiaurinėje – apygardoje, kur balsavo Ukmergės, Anykščių ir Panevėžio rinkėjai, didžiausio palaikymo sulaukė Socialdemokratų partijos atstovas Arūnas Dudėnas ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Tomas Tomilinas. Šios dvi poros susikaus antrame rinkimų ture.
Deltuvos šiaurinėje apygardoje antrame ture susikaus Socialdemokratų partijos atstovas A. Dudėnas ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas T. Tomilinas.
Šiemet pirmą kartą ukmergiškiai Seimą rinko išskirti į skirtingas apygardas – Deltuvos pietinę bei Deltuvos šiaurinę.
Deltuvos pietinėje apygardoje, jungiančioje Ukmergės ir Širvintų rajonus, iš 42-iejų rinkimų apylinkių 19 – mūsų rajono. Tai – Anykščių, Maironio, J. Basanavičiaus, Kęstučio, Kauno, Smėlių, Krekšlių, Linų, Pivonijos, Pašilės, Deltuvos, Dainavos, Lyduokių, Pabaisko, Šešuolių, Antakalnio, Krikštėnų, Veprių ir Želvos.
Iš 36 384-ių šiai apygardai priskirtų rinkėjų ukmergiškiai sudaro 64,7 proc.
Renkant savo atstovą Deltuvos pietinėje apygardoje daugiausia palaikymo sulaukė Regionų partijos lyderis J. Pinskus. Už jį, išankstiniais duomenimis, savo balsus atidavė 29,93 proc. rinkėjų (31,19 proc. nuo galiojančių biuletenių).
Už Socialdemokratų partijos kandidatę I. Kižienę savo balsus atidavė 14,54 proc. rinkėjų (15,15 proc. nuo galiojančių biuletenių).
Trečioje vietoje liko Giedrius Auglys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), surinkęs 14,23 proc. balsų. Ketvirtoje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas dabartinis Seimo narys Juozas Varžgalys.
Šioje apygardoje buvo iš viso 10 kandidatų. Iš jų keturi gyvenamąją vietą deklaravę Ukmergės, penki – Vilniaus, vienas – Širvintų savivaldybėje.
Šioje daugiamandatėje apygardoje balsuojant už partijas daugiausia palaikymo sulaukė – beveik po lygiai – Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos regionų ir partijos.
Rinkimuose dalyvavo 51,76 šios apygardos rinkimų teisę turinčių gyventojų.
***
Deltuvos šiaurinė apygarda jungia Ukmergės, Anykščių ir Panevėžio rajonus. Joje iš 50-ies rinkimų apylinkių 6 – mūsų rajono savivaldybės – Siesikų, Taujėnų, Vidiškių, Rečionių, Laičių ir Žemaitkiemio.
Iš 31 899-ių apygardai priskirtų rinkėjų mūsų rajono gyventojai sudaro apie 16 proc.
Deltuvos šiaurinėje apygardoje tarp 9-ių kandidatų buvo vienas ukmergiškis, keturi vilniečiai, trys anykštėnai ir vienas kandidatas iš Trakų.
Renkant savo atstovą Seime šioje apygardoje daugiausia palaikymo sulaukė ukmergiškis mūsų rajono savivaldybės tarybos narys A. Dudėnas. Už jį savo balsus atidavė 19,62 proc. rinkimų dalyvių (20,79 proc. nuo galiojančių biuletenių).
Už Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatą T. Tomiliną savo balsus atidavė 17,91 proc. rinkėjų (18,98 proc. nuo galiojančių biuletenių). Jie susikaus antrame rinkimų ture.
Trečioje vietoje – Linas Pravilionis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), ketvirtoje – Dominykas Puzinas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).
Šioje daugiamandatėje apygardoje balsuojant už partijas daugiausia palaikymo sulaukė socialdemokratai. Rinkimuose dalyvavo 50,40 proc. šios apygardos rinkėjų.
Prieš ketverius metus vykusiuose Seimo rinkimuose dauguma Ukmergės rinkėjų savo balsus atidavė už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatę Agnę Balčiūnienę. Antras buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas J. Varžgalys, kuris nugalėjo varžovę antrame rinkimų ture.
Tokie patys Seimo balsavimo rezultatai buvo ir prieš aštuonerius metus. Dar anksčiau dauguma mūsų rinkėjų palaikė Darbo partiją.
***
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus balsus visose 1 947-iose apylinkėse, socialdemokratai daugiamandatėje apygardoje surinko 19,36 proc. balsų ir užsitikrino 18 mandatų.
Už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus balsavo 17,96 proc. rinkėjų (17 vietų Parlamente).
Trečią vietą užima Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama partija „Nemuno aušra“. Ji gavo beveik 15 proc. rinkėjų balsų ir užsitikrino 14 vietų Seime.
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ surinko 9,24 proc. balsų (8 vietos Parlamente).
Liberalų sąjūdis su 7,70 proc. balsų turi 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 7,02 proc. – 6.
Visoms kitoms partijoms nepavyko perkopti 5 proc. rinkimų barjero.
Antras rinkimų turas vyks po dviejų savaičių, spalio 27 dieną.
VRK informavo, kad iš viso šalyje sekmadienį dirbo apie 16 tūkst. rinkimų komisijų narių. Rinkimų skaidrumą prižiūrėjo daugiau kaip 3 100 rinkimų stebėtojų.
Jų kandidatūras galėjo teikti politinės organizacijos, išsikėlę kandidatai, nevyriausybinės organizacijos ir tarptautinės organizacijos, kurių veikla yra susijusi su rinkimais bei žmogaus teisėmis.
Buvo atvykę ir keliolika tarptautinių stebėtojų iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Kroatijos, Norvegijos, Pietų Korėjos ir Ukrainos rinkimus organizuojančių institucijų.