Penktadienio vakarą Ukmergėje skambėjo labai neįprastas – žadintuvų choras. Kultūros centre buvo prisukti ir vienu metu sučirškė 220 žadintuvų.Tai – rajono savivaldybės Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus specialistų sumanyta akcija, skirta miesto jubiliejui.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Šio skyriaus specialistė Violeta Širmenė pasakojo, kad nors užsibrėžto tikslo nepasiekė – planuotų 680 žadintuvų nesurinko, – idėja pasiteisino. Ja užsidegė ir „susirgo“ visi skyriaus specialistai.
Tiesa, žadintuvus iš pradžių rinkti sekėsi sunkiai. Gal mėnesį turėjo vos 20 „choristų“. Užtat paskutinėmis dienomis, prieš pat renginį, juos vos spėjo skaičiuoti.
„Rinkome per mokyklas, darželius, nemažai žadintuvų atnešė patys skyriaus darbuotojai ar tiesiog susidomėję ukmergiškiai“, – pasakojo V. Širmenė.
Kadangi akcija buvo plačiai paviešinta, sulaukta dėmesio ir iš kitų miestų. Du kauniečiai žadintuvus atsiuntė paštu. Tris žadintuvus akcijos išvakarėse atnešė policijos komisariato kolektyvas.
Kai kurie ukmergiškiai „choristus“ atnešė tiesiai į akciją.
Vienas iš jų – Ukmergės rajone, Pabaisko seniūnijoje, vasarojantis vilnietis atsargos karininkas Rolandas Česūnas. Jis atnešė 1911 metais JAV pagamintą žadintuvą. Tai pats seniausias šios akcijos žadintuvas.
Vyras jį iš karto pasiėmė. Ir nenuostabu – juk tai tikra istorinė vertybė. Nes „Big beno“ firma tokius laikrodžius pradėjo gaminti 1910 metais.
Tiesiai į renginį žadintuvą atnešė ir rajono meras Vydas Paknys bei dar keli ukmergiškiai.
Pasak organizatorių, atsiimti savo žadintuvus ketina maždaug pusė juos atnešusiųjų. Kita pusė laikrodžius dovanos.
Šios akcijos sumanytojai siekė, kad žadintuvų choras būtų užregistruotas Lietuvos Gineso rekordų knygoje. Tačiau praėjusią savaitę rekordo užfiksuoti nepavyko. Norint tai padaryti, reikėjo pateikti oficialią sertifikuoto laikrodžių meistro pažymą apie tai, kad visi „choristai“ yra veikiantys ir puikiai čirškiantys. Tam laiko neužteko, nes nemažai žadintuvų chorą papildė paskutinę dieną.
Nepaisant to, organizatorių teigimu, Miesto šventei „Laikas eina per miestą“ skirta akcija – įžanga siekiant minėto rekordo. Šie visi metai mūsų miestui yra jubiliejiniai, tad laiko rekordą pasiekti tikrai dar yra.
Autorė: Vilma NEMUNAITIENĖ