Numatė veiklas paaugliams

Autorius Vilma Nemunaitienė
Numatė veiklas paaugliams /

Policijos akiratyje ne kartą atsidūrusiems paaugliams Jaunimo laisvalaikio centre numatoma teikti naujas paslaugas. Popieriuje jos vadinamos bendrosiomis socialinėmis paslaugomis, tačiau realybėje tai – bendravimas su šeimoje užuovėjos nerandančiais jaunais žmonėmis ir jų nukreipimas darbinei veiklai.

VšĮ Jaunimo laisvalaikio centro direktorė Daiva Pranskevičienė sako, kad į policijos akiratį nuolat papuolantys paaugliai savo šeimose paprastai neturi užuovėjos, tad dažnai bėga iš namų. Mokyklose jie nuolat linksniuojami dėl nepažangumo, praleidinėja pamokas. Laiką vakarais leidžia laiptinių rūsiuose, apleistose patalpose. Darbo valandomis prieglauda tampa biblioteka, kur žaidžia kompiuterinius žaidimus.

Centro direktorė sako, kad kalba čia eina ne apie kažkokią didžiulę grupuotę „blogiukų“, o apie 7 ar 8 paauglius.

Visi jie anksčiau mokėsi toje pačioje miesto mokykloje. Dabar – atskirose.

Šiems 14–16 metų moksleiviams buvo bandyta pasiūlyti po pamokų lankyti sporto būrelius, pavyzdžiui, kovos menų. Tačiau ir tai jiems netinka. „Jiems netinka joks reglamentuotas būrelis – tiesiog neina į siūlomus užsiėmimus. Jie nežino, ko norėti. Tuos vaikus reikia nukreipti, o geriausiai jiems tinka fizinė veikla“, – pasakojo centro vadovė.

Šie mokiniai, šiuolaikiškai įvardijami kaip delinkventinio elgesio, yra linkę į nusikaltimus, ne kartą sučiupti vagiliaujant, ne kartą svarstyti vaiko gerovės komisijoje. Net svarstyta juos išsiųsti į socializacijos centrus.

Kaip jiems įmanoma padėti, kaip nukreipti tinkamu gyvenimo keliu, koks atrastas kelias į tokių „sunkių“ paauglių širdis?

Pasirodo, sugalvota leisti jiems patiems sutvarkyti apleistas patalpas, o ateityje jose vykdyti darbinę veiklą.

Nusižiūrėtos patalpos – Senamiesčio pagrindinės mokyklos ūkinis statinys. Jo vidų reikėtų iškuopti. Tikisi, kad rėmėjų dėka pavyks pasikeisti duris, įsirengti kažkokią patalpų šildymo priemonę. Tikisi uždegti paauglius šiems darbams. O vėliau patalpose leisti, pavyzdžiui, remontuoti  dviračius.

Pasak direktorės, jau ir anksčiau būta bandymų jaunuolius sudominti automobilių remontu. Tačiau tada talkino tik savanoriai, ir sumanymas greitai užgeso. Štai todėl dabar prašo pusės papildomo įstaigos etato nuolatiniam darbuotojui, atliekančiam mobilųjį darbą su jaunimu. Tai yra einančiam pas juos, o ne laukiančiam savo kabinete.

Šiuo metu centre yra 5,5, o norima, kad nuo spalio būtų 6 pareigybės. Šis klausimas bus svarstomas savivaldybės tarybos posėdyje.

Iš savivaldybės biudžeto trims šių metų mėnesiams naujai veiklai reikės 3 650 Eur. Iš jų 1 650 Eur – darbo užmokesčiui, 2 000 Eur – kurui ir inventoriui bei priemonėms įsigyti.

D.Pranskevičienė pasakojo, kad planuojama paslauga – viena iš naujų darbo formų. Ateityje tikisi sulaukti Vyriausybės finansavimo mobiliam darbui vykstant į kaimiškas vietoves.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *