Netvarkingas dūmtraukis – žingsnis iki nelaimės

Autorius Ukmergės žinios

Praktika rodo, kad gaisrų ne atvirose vietovėse padaugėja kūrenimo sezono metu. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus apie būtinybę laikytis Bendrosios gaisrinės saugos taisyklių. Primenama: pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius.

2 straipsnio nuotr.11-24

 

Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Kad iš krosnies iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, geriau neišeiti iš namų, o iškūrenus krosnį, per anksti neužstumti sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti.

Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis mirtimi. Pirmieji tokio apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, suima mieguistumas, netenkama sąmonės. Smalkės bespalvės ir bekvapės, tai pavojingiausia. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų reikia išvesti į gryną orą ir nedelsiant kviesti medikus, patalpas gerai išvėdinti.

Šildant patalpas elektriniais prietaisais, pavojinga iškart įjungti kelis prietaisus. Taip perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų, nepalikti ant jų padžiautų rūbų, išeinant iš namų elektrinius šildytuvus būtina išjungti.

Gyventojai raginami įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Mindaugas Lunys sako, kad pagal Bendrosios gaisrinės saugos taisykles iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną būtina išvalyti suodžius. Šildymo sezonu tai privaloma daryti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Be to, būtina nubalinti palėpėje esančias dūmtraukio dalis. Pasak M. Lunio, kai kurie gyventojai klaidingai supranta šį reikalavimą ir mano, jog dūmtraukį reikia nutinkuoti. Tuo tarpu taisyklės to nereikalauja – pakanka nubalinti kalkėmis ar kreida. Tai reikalinga, kad dūmtraukyje atsiradus įtrūkimui, ant balto pagrindo geriau matoma suodžiais apsinešusi jo dalis.

Šiemet Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai į įvykius, susijusius su suodžių kaminuose gesinimu, vyko 12 kartų. Pernai per tą patį laikotarpį tokių gaisrų buvo užregistruota 20. Iš viso praeitais metais suodžių gesinti skubėta 24 kartus.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *