Lina SUKACKIENĖ
Vietoje įžangos.
Istorija tikra. Jos herojės – žinomos Ukmergėje moterys, kurios savo išmintimi ir gyvenimu geba daryti įtaką ir aplinkiniams.
Dalios šeimą ištiko didelė bėda. Ligos pakirsta iš gyvenimo išėjo vaikystės lėlių neužmigdžiusi, bet ir jaunystės džiaugsmo dar nepatyrusi dukra.
Apie motinos skausmą, palaidojus mergaitę, atsitiktinai paskaitė kita moteris – Saulė. Šluostydama ašaras ir suprasdama, kad yra ir svetimas skausmas, ji sėdo ir parašė eilėraštį išėjusios dukros vardu gedinčiai mamai. Pagrindinė eilėraščio mintis buvo ta, kad mama šypsotųsi ir gyventų savo gyvenimą, nes jai naujoje erdvėje yra gerai. Kitaip tariant, gyventų kurdama, bet ne raudomis.
Moterys viena kitos nepažinojo.
Saulė perrašė eilėraštį ir, įdėjusi į vokelį, susirado adresą, nuvežė prie Dalios namų ir įmetė į pašto dėžutę.
„Stebėjau tą moterį. Mačiau, kad, laikui bėgant, jos veide atsirado šypsena, kad ji gyveno pilnavertį gyvenimą. Mane tai džiugino“, – pasakoja Saulė.
Praėjo dešimtmetis. Saulė sulaukė skambučio iš nepažįstamos moters verslo klausimu. Susitarė susitikti. Kai Dalia atsisėdo į Saulės mašiną, pastaroji suprato, kad tai – ta pati moteris, kuriai ji skyrė eilėraštį.
Prasidėjo atsargus pokalbis. Saulė paklausė, ar Dalia palaidojo dukrą. Šiai teigiamai atsakius, pasidomėjo, ar ji gavo eilėraštį.
„Susikaupiau, – pasakoja Saulė, – ir pasakiau, kad aš tą eilėraštį parašiau.“
Moterys kalbėjosi, verkė ir džiaugėsi, kad išėjusi mergaitė suvedė jas sunkiu metu ir suteikė netekčiai išminties.
Išmintis – tai didžiausia Dievo dovana žmogui. Kaip svarbu, kad kritiniais gyvenimo momentais šalia kiekvieno mūsų būtų išmintingų žmonių.
Vietoje pabaigos.
Šios dvi moterys susitinka, kalbasi ir džiaugiasi.
Lietuvių liaudies patarlė sako: didi išmintis pro mažą gerklę neišlenda.
{jcomments off}