Nemedicininės kaukės turi saugoti, o ne imituoti apsaugą

Nemedicininės kaukės turi saugoti

Koronaviruso (COVID-19) infekcijos prevencijai viešumoje nešiojamos komercinės ar savo gamybos nemedicininės kaukės neturėtų būti dėvimos, siekiant išvengti baudos ar eksperimentuojant jomis kaip aprangos detalėmis.

Kaukių dėvėjimo tikslas – apsaugoti jas dėvinčius žmones ir aplinkinius nuo infekcijos. Tai skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Įspėja, kad kaukės nebus veiksmingos, jei neatitiks bent elementarių saugos normų, o žmonės, dėvintys netinkamas kaukes, bus baudžiami kaip jų nedėvintieji.

Iš audinio ar kitų tekstilės medžiagų pagamintos nemedicininės kaukės turi privalumų – jas nesunku pagaminti, o skalbti bei naudoti galima ir pakartotinai. Rekomenduojama, kad nemedicininės kaukės atitiktų šiuos kriterijus:

  • sudarytų fizinį barjerą oro lašeliams patekti į kvėpavimo takus per nosis ir burnas;
  • būtų trijų medžiagos sluoksnių, tankaus audinio arba dviejų sluoksnių su vidinėmis kišenėlėmis trečiam sluoksniui įdėti;
  • būtų vientisos (be skylių, nepermatomos ir pan.);
  • būtų tinkamų dydžių, kad dengtų nosis ir burnas bei priglustų prie veidų;
  • kaukių vidiniai sluoksniai turi būti iš medžiagų, gerai sugeriančių drėgmę, išoriniai – iš medžiagų, iš kurių itin greitai išgaruotų drėgmė, o kaukių tretieji sluoksniai, kurie įdedami kaip filtrai, gali būti iš tankių polipropileno medžiagų.

Kaukes reikia keisti, kai sudrėksta. Skalbti reikėtų karštame vandenyje su muilu ar skalbikliu.

Siekiant užkirsti kelią infekcijos plitimui, taip pat būtina laikytis atstumų, riboti socialinius kontaktus, būti namuose sergant, pagal galimybes dirbti nuotoliniu būdu, laikytis kvėpavimo etiketo, rankų higienos, neliesti veido, nosies, akių ir burnos.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *