Ukmergiškiai turi progą išbandyti gana neįprastą vadinamąjį marmų masažą. Jį atliekantis Rolandas Surdokas tikina taip ant kojų pastatęs ne vieną žmogų.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Autorės nuotr. R. Surdokas save atrado masažuodamas žmones.
Kaip ir dera tikram specialistui, R. Surdokas apie savo ne visai tradicinį amatą žino daug. Pasakojo, kad marmos – tai energetiniai centrai, išsidėstę žmogaus kūne, per kuriuos į organus patenka gyvybinė energija.
Marmų taškai susiję su gyvybiškais svarbiais organais – širdimi, šlapimo pūsle, kaulais, audiniais bei energetiniais kanalais. Tų taškų yra keliasdešimt tūkstančių, tačiau pagrindiniai, kuriuos privalo žinoti masažuotojas, – 107.
Teigiama, kad marmų masažo metu iš sergančio organo šalinami toksinai, iš kūno išeina metų metais kaupti stresai, negatyvios emocijos, atkuriamos sutrikusios organų funkcijos, kūnas jaunėja.
Tokia terapija geba žmogų prikelti tarsi naujam gyvenimui.
Marmų masažo technikos R. Surdokas mokėsi ne kokioje Rytų šalyje, o Vokietijoje. Tačiau lankėsi ir Indijoje esančiame Gyvenimo meno centre ir net sulaukė pasiūlymų ten likti dirbti. Vis dėlto nutarė grįžti į Lietuvą.
Rytietiški masažai, kuriuos, pasak pašnekovo, išbandė daug ukmergiškių, gana brangi paslauga – kainuoja 100 litų. Būtini bent septyni jų seansai. Tačiau masažuotojas tikina, kad nusivylusiųjų šių masažų poveikiu ir priekaištavusių jam, kad pinigus išleido vėjais, nesutiko.
„Tie masažai ne gydomieji, o atpalaiduojantys. Jie pakeičia žmogų dvasiškai ir net fiziškai. Net veidas pasikeičia. Kai marmos pajudinamos masažuojant, žmogaus išgyvenimai tampa labai stiprūs ir kiekvienam skirtingi. Juk masažas pabudina tai, kas labai giliai miegojo. Žmogų užplūsta vaizdiniai, vieni pravirksta, supratę, kad nieko gyvenime nėra mylėję, kiti juokiasi, trečius apima begalinis noras veikti“, – tikina pašnekovas.
Kita sritis, kuria domisi R. Surdokas, – joga. Ukmergės „Šilo“ pagrindinėje mokykloje kelis kartus per savaitę jis veda jogos pamokas.
Vyras pripažįsta: daug žmonių rytietiškomis kūno treniruotėmis ir masažais susidomi, kai patys ar jų artimieji patiria sveikatos negalavimus. Tačiau gal gerokai daugiau kitokių klientų – ieškančiųjų emocinės sveikatos.
R. Surdokas pagal specialybę – miškininkas. Šia veikla kurį laiką vertėsi, tačiau nutarė, kad netenkina. Tuomet lig tol tik pomėgiu buvę masažai ir joga tapo jo pragyvenimo šaltiniu. Šalia Vilniaus gyvenantis vyras šiuo metu daugiausiai dirba Ukmergėje ir Širvintose.
Reklama: masažo kursai pradedantiems