Pivonijos mikrorajone duris atvėrė nauja parduotuvė „Nuo – iki…“. Jos savininkė Regina Noreikienė sako, kad tai – sėkmingai vykdomo šeimos verslo rezultatas. „Kas nori dirbti, visuomet susiras darbą“, – bedarbių skundais netiki ukmergiškė.
Naujoji parduotuvė Dariaus ir Girėno bei Miškų gatvių kampe išdygo vietoje 18 metų veikusio kioskelio.
Šią prekybos vietą ukmergiškiai gerai žino – tarp gyventojų net sklando nerašyta taisyklė: „Jei nerandi nusipirkti kokio daikto, eik į kioskelį Dariaus ir Girėno gatvėje – tikrai gausi.“
Nors nedidukas, tačiau tai kioskeliui nesutrukdė įgyti populiarumą tarp ukmergiškių.
Dar didesnis prekių asortimentas dabar siūlomas naujoje prekybos vietoje – 70 kvadratinių metrų užimančioje parduotuvėje.
Noreikienė neslepia – pavadinimas „Nuo – iki…“ būtent ir reiškia didelį prekių asortimentą. „Prekiausime nuo visokių smulkių prekių – adatų, mezgimo įrankių, plaukų segtukų, laikrodžių, žaislų iki puodų, virdulių, buitinės technikos, akumuliatorių, generatorių, vandens siurblių, žoliapjovių…“, – vardijo pašnekovė.
Kiek parduotuvėje yra prekių, savininkė juokavo nė pati nežinanti – reikėtų skaičiuoti pagal dokumentus. Tačiau tai būtų tikriausiai ne vienos dienos darbas…
Panašiomis prekėmis R. Noreikienė prekiavo ir kioskelyje. Tačiau jų ten tilpo kur kas mažiau.
Kasdien kioskelyje apsilankydavo apie 100 pirkėjų. Jiems dažniausiai tekdavo klausinėti pardavėjų, ar yra vienas ar kitas daiktas. Turgaus dienomis moteris su šeimos pagalbininkais keliauja su galybe daiktų į turgavietę.
Tačiau naujosios parduotuvės lyginti su šiomis darbo vietomis net nesinori – šilta patalpa, apie 50 kvadratinių metrų užimanti prekybos salė, sandėlis, virtuvėlė, tualetas.
„Svarbiausias tikslas, kurio nepamirštame prekiaudami tiek kioske, tiek turguje ar dabar parduotuvėje – kultūringai aptarnauti klientus. Per du dešimtmečius skundų sulaukiau tikrai nedaug. Net jei tuo metu neturime ieškomos prekės, užsirašome pageidavimus ir juos išpildome“, – sako ji.
Tiki, kad įkūrus naują parduotuvę, verslas nesustos vietoje, plėsis. Parduotuvėje bus teikiamos įvairios paslaugos – buitinės technikos, įrangos remonto, detalių joms pristatymo, drabužių bei avalynės užtrauktukų taisymo.
Verslininkė yra įkūrusi šešias darbo vietas – pardavėjų, buhalterio bei vairuotojo-buitinės technikos meistro.
Prisipažįsta, kad nuosava parduotuvė apvainikavo jos gyvenimo svajonę. Tačiau neslepia, kad tai buvo ilgas procesas. „Nuo to momento, kai nunešiau dokumentus į savivaldybę iki parduotuvės atidarymo praėjo beveik šešeri metai“, – pasakojo R. Noreikienė.
Kokie didžiausi slenksčiai Ukmergėje iškyla verslininkams? Į šį klausimą atsako nedvejodama – sunkiausiai peržengiami „popieriniai“ barjerai.
Tačiau yra įsitikinusi: jei nenuleidi rankų ir nebijai darbo, nuosavas verslas – puiki galimybė užsidirbti.
Negana to, veikli moteris pagal suderintą grafiką dar dirba ir Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje siuvimo mašinų derintoja. Pati remontuoja įvairių modelių siuvimo mašinas.
Noreikienės didžiausi pagalbininkai – tvirta ir vieninga šeima. Drauge dirba dukros Edita, Lina ir Orinta bei žentai – Gintautas, Linas ir Mantas. „Be jų aš tikrai nebūčiau įgyvendinusi savo planų“, – įsitikinusi ukmergiškė.