Mūšios tvenkinyje planuojamos vandens pramogos

Mūšios tvenkinyje planuojamos vandens pramogos / Ukmergiškis Darius Rinkevičius ketina įgyvendinti vandenlenčių sporto idėją. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Jei entuziastams pasiseks, mūsų rajone atsiras vandenlenčių sporto zona. Šią naują rajone pramogą ketinama siūlyti, įrengus rekreacinę zoną su aktyvaus poilsio įrenginiais prie Mūšios tvenkinio.

Idėjos sumanytojas – ukmergiškis Darius Rinkevičius. „Ši Lietuvoje populiarėjanti, visam pasaulyje itin mėgstama pramoga skirta daugiau jaunimui. Norisi ir pas mus sukurti tokią vietą, kad jiems būtų ką veikti, užsiimant ne tik tradiciniu sportu – futbolu, krepšiniu, bet ir kuo nors šiuolaikišku, neįprastu“, – tikina jis. 

Vyras pasakojo pats išmėginęs vandenlentes. Čiuožęs iki 50 kilometrų per valandą greičiu.

Šiam sportui reikalinga speciali įranga – neskęstanti lenta su ant jos pritvirtintais batais. Nuo vieno vandens telkinio kranto iki kito turi būti nutiesti lynai. Jie tvirtinami prie atramų. Anot D. Rinkevičiaus, ketinama įrengti keletą vandenlenčių trasų, tinkančių tiek pradedantiems, tiek pažengusiems čiuožėjams.

Taip pat idėjos autoriaus planuose – sutvarkyti aplinką prie Mūšios tvenkinio, įrengti tinklinio aikštelę, dar vieną smėlio paplūdimį. 

Kartu su žmona viešąją įstaigą „Veikmergė“ įsteigęs pašnekovas sako, jog šiuos planus jis viliasi įgyvendinti, pasinaudojęs europine parama. Projektui, skaičiuoja, reikėtų per 100 tūkst. eurų. 

Dėl galimybės nuomotis sklypą ukmergiškis kreipėsi į rajono tarybą. Pasakojo ketinantis panaudoti apie 2 hektarus žemės. „Su šiuo projektu jau pažengta į priekį, tačiau viskas būtų greičiau, jei ne biurokratiniai dalykai: žemės, kiti klausimai, – neslepia jis. – Galvojant realistiškai, gal ir kitais metais dar nebus viskas įvykdyta.“

***

* Vandenlenčių sporto šaka vadinama ekstremalia. Ji radosi 8-ojo dešimtmečio pabaigoje ir šiandien yra viena sparčiausiai populiarėjančių sporto šakų visame pasaulyje.

* Tai – vandens sportas, atsiradęs iš vandens slidžių ir banglenčių sporto. Idėja buvo tokia: būti traukiamam katerio, stovint ant banglentės. Tačiau banglentes buvo sunku valdyti, ir taip atsirado vandenlentė.

* Vandenlentininkas, plaukdamas paskui specialų katerį, keliantį didesnes bangas, dėl trumpesnės ir platesnės lentos nei snieglentė gali atlikti įspūdingai aukštus šuolius ore.

* Tarptautinė vandens slidžių ir vandenlenčių federacija (IWWF) buvo įkurta 1936 metais ir dabar turi narių beveik iš šimto valstybių.

* 1990 m., kai vandenlentės pasidavė snieglenčių ir riedlenčių sporto įtakai, vandenyje atsirado įvairių kliūčių – rampų, vamzdžių, tramplinų. Būtent tuo metu vandenlenčių sportas atėjo ir į Europą.

* 2000 m. surengtas pirmas Pasaulio vandenlenčių čempionatas. 2001 m. vandenlentės pirmą kartą pateko į pasaulio žaidynes Japonijoje.

* Vandenlentėmis galima plaukioti ežeruose, upėse, jūrose. Lietuvoje yra įkurta per 20 vandenlenčių parkų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Vievyje, Molėtuose, Anykščiuose ir kitur.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *