Ruduo – puiki proga išbandyti naujas veiklas, išmokti kažko nauja. Respublikos trenerė, tarptautinės WDSF kategorijos teisėja Ukmergės kultūros centro šokių klubo „Vėtra“ vadovė Dalia Ržeuskienė įsitikinusi, kad vienas tokių naujų potyrių galėtų būti šokiai.
„Pirmiausia todėl, kad pradėti šokti gali kiekvienas, nesvarbu, kokio jis būtų amžiaus – pradedant 5–6 metų vaikais ir baigiant garbaus amžiaus sulaukusiais žmonėmis“, – sako trenerė.
Pasak jos, vis daugiau tėvelių veda savo vaikučius į šokių pamokas suprasdami, kad šokiai koreguoja netiesų stuburą ar ydingą laikyseną bei padeda užmegzti nuoširdžią draugystę.
Gerėja ir nuotaika, ir sveikata
Trenerė pabrėžia, kad pradėti mokytis šokti niekada nevėlu. Sportiniai šokiai padeda žmogui valdyti savo judesius, koordinaciją. Šokantis žmogus visada jaučiasi patogiai, kad ir kur jis būtų – parduotuvėje, sporto aikštelėje ar prie automobilio vairo.
Pastebima, kad šokiai padeda išsiugdyti gražią laikyseną. Skiriasi ir šokėjų eisena. Gatvėje visada sugebame atskirti žmogų, kuris kada nors lankė šokių pamokas. Šokant nuolat tobulinamas žmogaus kvėpavimas. Taip pat žinoma, kad šokiai, kaip ir kita aktyvi ir sveika žmogaus veikla, pailgina gyvenimą, padeda įveikti spartų ritmą, atsikratyti rutinos, pailsėti nuo kasdieninio darbo.
„Šokiai pakelia bendrą organizmo tonusą ir taip leidžia ilgiau išlikti darbingiems ir svarbiausia – laimingiems. Šokantis žmogus tikrai myli gyvenimą, moka juo džiaugtis ir žino, kaip atrasti šį džiaugsmą. Šokis – tai kultūros dalis, dvasinio bendravimo išraiška. Gražiai šokti visais laikais buvo lygiai kaip gražiai dainuoti, mandagiai elgtis“, – įsitikinusi pašnekovė.
Šoka visą gyvenimą
D. Ržeuskienė pasakojo pati šokanti nuo pat pradinių klasių. Iš pradžių tai buvo pomėgis, kuris galiausiai tapo gyvenimo būdu ir net darbu.
Kūno kultūros akademijoje moteris pasirinko šokių trenerės profesiją. Tiesa, prieš tai jau buvo įgijusi kitą – matematikės- programuotojos specialybę. Vis dėlto, po atliktos profesinės praktikos nutarė savo gyvenimą sieti tik su šokiais.
Tuo pačiu gyvenimo keliu eina ir Dalios vyras Michailas. Jis yra baigęs sportinių šokių mokyklą Anglijoje. Beje, taip pat turi ir kitą specialybę – yra chemikas inžinierius.
Pora sportinių šokių treneriais dirba ne tik Ukmergėje, bet ir Jonavoje. Patys yra jonaviškiai. Šiame mieste įkūrė sportinių pramoginių šokių klubą „Vėtra“ o Ukmergėje – klubo filialą.
D. Ržeuskienė savo profesijoje yra pasiekusi kiekvienam sportinių šokių treneriui labai reikšmingų pasiekimų – teisėjavo net trijose Pasaulio sportinių šokių čempionatuose.
Moko ir suaugusiuosius
Trenerė pasakojo Ukmergėje praėjusiais metais sportinių šokių mokiusi dvi vaikų grupes – pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Iš viso – per 40 mažųjų šokėjų.
Šokti moko ir suaugusiuosius: grupę, kurioje – iki 10 porų. Vieni jų šoka jau daug metų, kiti – žengia pirmuosius žingsnius.
Trenerė pasakojo, kad mokytis šokti neretai ateina niekada jokiame kolektyve nešokusios sutuoktinių ar draugų poros. Ateina ir moterys be poros.
„Iš pradžių jie visi būna labai išsigandę. O mes visada pirmiausiai stengiamės tas baimes įveikti“, – pasakojo trenerė.
Pasak jos, sportiniai-pramoginiai šokiai – viena iš populiariausių sporto šakų Lietuvoje.
D. Ržeuskienė pasakojo, kad pradedantysis šokėjas, pratinamas prie palengva didėjančio krūvio, pamažu pripranta prie vis sunkėjančių treniruočių. Jų metu didelio tempo ir daug jėgos reikalaujantys pratimai keičiami lėtesniais, nuolat kinta ir atskirų kūno dalių apkrova, tad nereikėtų baimintis, kad treniruotis bus fiziškai per sunku.