Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuo pirmadienio ugdymo įstaigose laikinai sustabdyti kaupinių tyrimai.
Periodinis testavimas ugdymo įstaigose iki šiol buvo vykdomas pasirenkant vieną iš metodų: nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių PGR tyrimus (kas 4–7 dienas) arba savikontrolę greitaisiais antigenų testais (kas 3–5 dienas).
Šių mokslo metų pradžioje šalies savivaldybių administracijų direktoriai turėjo priimti sprendimus dėl testavimo organizavimo įstaigose, kuriose besimokantys mokiniai galėjo pasirinkti, ar dalyvauti testavime.
Kaupinių PGR tyrimai dabar laikinai sustabdyti. Tikimasi, kad taip sumažės krūvis mobiliesiems punktams ir laboratorijoms, kurios galės prioritetą teikti simptominiam testavimui. Mėginių grupavimą į kaupinius tikslinga taikyti tada, kai atvejų paplitimas yra mažas ir tikimasi daugiau neigiamų nei teigiamų rezultatų. Ugdymo įstaigose mokiniai galės testuotis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais (kas 3–5 dienas).
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, kad mūsų savivaldybėje kaupinių metodas naudotas tik praėjusiais mokslo metais, nes tai buvo vienintelė galimybė pradinukams sugrįžti į kontaktinį ugdymą. Tačiau, atsiradus galimybei rinktis, nuo šių mokslo metų pradžios kaupinių metodo atsisakyta, nes jam reikalingi didesni žmogiškieji ištekliai bei laiko sąnaudos.
Rajono mokyklų mokiniai, kurių tėveliai pasirašė sutikimus, nuo šių mokslo metų pradžios testuojasi savikontrolės testais. Todėl dabar jie jokių pokyčių nepajus. Taikant šį tyrimo metodą, ėminiai imami iš nosies landų, įkišant tamponėlį ne giliau kaip 1,5–2 cm.
Testuojantis savikontrolei skirtais greitaisiais testais, patvirtinamuosius tyrimus mobiliuosiuose punktuose turi atlikti tik tie mokiniai, kurių testų rezultatai yra teigiami, kitiems klasės mokiniams rekomenduojama testuotis savikontrolės būdu. Izoliuotis privalo asmuo, kuriam patvirtinama COVID-19 liga. Patvirtinus diagnozę, likusi klasės dalis gali nesiizoliuoti, jei testuojasi savikontrolės būdu nustatytu dažnumu.
Pokyčiai aktualūs darbuotojams – skyriaus vedėjas priminė, kad nebeliko privalomojo testavimo.
V.Kalinas informavo, kad planuose numatyta sudaryti galimybes testuotis lopšelių-darželių ugdytiniams, kurių tėvai to norės. Vedėjo žiniomis, jau įvykdytas pirkimas ir Visuomenės sveikatos biuras netrukus turėtų aprūpinti ikimokyklinio ugdymo įstaigas greitaisiais seilių testais, vadinamaisiais „čiulpinukais“.