Mokyklines patalpas dalijasi su naujakuriais

Autorius Ukmergės žinios

Ne­be­li­kus Uk­mer­gės jau­ni­mo mo­kyk­los, ke­lios jos kla­sės nuo šių moks­lo me­tų per­si­kė­lė į Už­upio pa­grin­di­nę mo­kyk­lą. Kar­tu nau­jakuriai į mokyklą at­si­ne­šė ir visai ne­men­ką krai­tį.

  5 straipsnio nuotr.10-16

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Jaunimo klases priglaudė Užupio mokykla.


 

Už­upio mo­kyk­lo­je da­bar yra trys at­ski­ros – aš­tun­to­kų, de­vin­to­kų ir de­šim­to­kų – kla­sės. Jos taip ir va­di­na­mos – jau­ni­mo. „Ta­čiau iš tik­rų­jų tai – ly­giai tas pats, kas ir mū­sų mo­kyk­los kla­sės. Ir nors re­gist­re jos va­di­na­mos jau­ni­mo kla­sė­mis, mo­ki­niams – ta pa­ti pro­gra­ma, dės­to tie pa­tys mo­ky­to­jai, jie gaus bū­tent Už­upio pa­grin­di­nės mo­kyk­los bai­gi­mo pa­žy­mė­ji­mus“, – pa­sa­ko­jo di­rek­to­rė Re­gi­na Raz­mie­nė. 

Tie­sa, pa­grin­di­ne tapusioje Už­upio mo­kyk­lo­je šie­met – ap­skri­tai tik vie­na de­vin­ta kla­sė. Jo­je be­si­mo­kan­čių­jų skai­čius ne­sie­kia nė de­šim­ties. Su­for­muo­tos trys aš­tun­tos kla­sės: į vie­ną jų – va­di­na­mą­ją jau­ni­mo – per­ėjo ir ke­le­tas Už­upio mo­kyk­los vai­kų. Vy­riau­siais ta­pu­sių de­šim­to­kų – dvi kla­sės: 23 šios įstai­gos mo­ki­niai ir še­ši, at­ėję iš Jau­ni­mo mo­kyk­los.

Di­rek­to­rės tei­gi­mu, po­ky­čiai, su­lau­kus nau­jo­kų, per daug nau­jų vė­jų ne­įne­šė ir ug­dy­mo pro­ce­so ne­su­trik­dė. „Ben­druo­me­nė­je, la­biau – tarp tė­vų, gal­būt ir sklan­dė kiek ne­ri­mo, kad at­eis gal ma­žiau mo­ty­vuo­ti, ne to­kie draus­min­gi vai­kai. Ta­čiau at­virkš­čiai: jie jau­čia­si ne­drą­siai, jiems – ki­ta ap­lin­ka. Mes juos drą­si­nam, kad įsi­lie­tų į mo­kyk­los veik­lą, rink­tų­si ne­for­ma­lų ug­dy­mą – me­džio, spor­to, ki­tus bū­re­lius“, – sa­kė ji.

Be­je, są­ly­gos spor­tuo­ti da­bar čia dar pri­ei­na­mes­nės, pa­dau­gė­jus tre­ni­ruok­lių, ku­rie at­ke­lia­vo iš Jau­ni­mo mo­kyk­los. 

Kla­sės – rei­ka­lin­gos

Spren­di­mą ši­taip re­or­ga­ni­zuo­ti Jau­ni­mo mo­kyk­lą lė­mė tai, jog pas­ku­ti­niais me­tais čia itin su­ma­žė­jo mo­ki­nių. Be to, te­ko gal­vo­ti, kaip efek­ty­viai pa­nau­do­ti ap­tuš­tė­ju­sios Už­upio mo­kyk­los pa­tal­pas. „Vai­kų ne­daug, su­ma­žė­jo mo­ky­to­jų krū­viai – daug jų ta­po ant­ra­ei­li­nin­kais, nu­ken­čia ir dar­bų ko­ky­bė. To­dėl svars­ty­ta, kaip iš­lai­ky­ti pa­sta­tą, pa­nau­do­ti ūki­nes iš­lai­das“, – sa­kė sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo ir spor­to sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Ra­sa Ra­ge­ly­tė-Krau­ce­vi­čie­nė.

Anot jos, dėl po­rei­kio iš­lai­ky­ti jau­ni­mo kla­ses nė ne­abe­jo­ta: „Yra vai­kų, ku­rie bū­tent taip iš­si­la­vi­ni­mą įgy­ja žy­miai ge­riau nei ben­dro­jo ug­dy­mo mo­kyk­lo­se, nes kla­sės ma­žes­nės. Taip pat gau­na ir pro­fe­si­nių ži­nių.“

Į Už­upio mo­kyk­lą per­ėjo ir ke­tu­ri mo­ky­to­jai bei so­cia­li­nė pe­da­go­gė. Iš už­da­ry­tos įstai­gos, anot spe­cia­lis­tės, iš­ėjo tie, ku­riems Jau­ni­mo mo­kyk­la ne­bu­vu­si pa­grin­di­nė dar­bo­vie­tė. „Kad dar­bin­go am­žiaus žmo­gus iš­ei­tų į nie­kur ir lik­tų be dar­bo – taip nė­ra“, – tei­gė ji. 

„Per­si­kė­lė“ ir prie­mo­nės

Jau­ni­mo mo­kyk­los „krai­tis“ – ne tik spor­to tre­ni­ruok­liai. Įgy­ven­di­nant mo­kyk­lų to­bu­li­ni­mo pro­gra­mą, ji įsi­pa­rei­go­ju­si tęs­ti pro­jek­tą, ku­rį vyk­dant ne­be pir­mi me­tai gau­na­ma įvai­rių įren­gi­nių. Jie skir­ti ug­dy­mo pro­ce­sui ir tin­ka­mi ikip­ro­fe­si­niam mo­ky­mui. Tai – in­te­rak­ty­vios len­tos, ko­pi­ja­vi­mui, fil­ma­vi­mui, fo­to­gra­fa­vi­mui skir­tos prie­mo­nės, na­mų ki­no sis­te­ma, reik­me­nys ke­ra­mi­kams, la­bo­ra­to­ri­niai prie­tai­sai. Vi­su tuo ga­li nau­do­tis Už­upio mo­kyk­los ben­druo­me­nė.

Dar la­biau at­si­nau­jin­ti ši mo­kyk­la ti­ki­si ir ga­lu­ti­nai už­bai­gus re­no­va­ci­jos dar­bus. Jau pa­keis­tas sto­gas, lan­gai, iš­gra­žin­tas vie­nas kor­pu­sas, ap­šil­tin­ta spor­to sa­lės iš­orė. „Re­no­va­ci­ją, ku­riai bu­vo skir­ta apie 6 mln. li­tų, vyk­dom gal sep­tin­ti me­tai. Dar tu­rės at­ei­ti li­kę 1 700 000 li­tų, ku­rie pri­klau­so vi­daus tvar­ky­mui“, – pla­nais da­li­jo­si di­rek­to­rė.   

Ypač džiau­gia­ma­si aukš­čiau­sius rei­ka­la­vi­mus ati­tin­kan­čią vir­tu­vę tu­rin­čia val­gyk­la, ku­ri – vie­na mo­der­niau­sių ra­jo­ne. 

Mo­kyk­lo­je dir­ba 51 pe­da­go­gas.  Rug­sė­jį čia su­si­rin­ko 431 moks­lei­vis. Tarp jų – 49 pir­mo­kė­liai, ku­rių šie­met, anot di­rek­to­rės, su­lauk­ta dau­giau. „Jau su­si­tai­kėm su tuo, kad ne­be­tu­rim abi­tu­rien­tų, mo­kyk­lo­je ne­be­li­ko Šim­ta­die­nio, iš­leis­tu­vių… Ta­čiau tu­rim Pas­ku­ti­nio skam­bu­čio šven­tę, o rug­sė­jo 1-ąją de­šim­to­kai ve­da pir­mo­kė­lius“, – pa­sa­ko­jo R. Raz­mie­nė.

Autorė: Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *