Nebelikus Ukmergės jaunimo mokyklos, kelios jos klasės nuo šių mokslo metų persikėlė į Užupio pagrindinę mokyklą. Kartu naujakuriai į mokyklą atsinešė ir visai nemenką kraitį.
Gedimino Nemunaičio nuotr. Jaunimo klases priglaudė Užupio mokykla.
Užupio mokykloje dabar yra trys atskiros – aštuntokų, devintokų ir dešimtokų – klasės. Jos taip ir vadinamos – jaunimo. „Tačiau iš tikrųjų tai – lygiai tas pats, kas ir mūsų mokyklos klasės. Ir nors registre jos vadinamos jaunimo klasėmis, mokiniams – ta pati programa, dėsto tie patys mokytojai, jie gaus būtent Užupio pagrindinės mokyklos baigimo pažymėjimus“, – pasakojo direktorė Regina Razmienė.
Tiesa, pagrindine tapusioje Užupio mokykloje šiemet – apskritai tik viena devinta klasė. Joje besimokančiųjų skaičius nesiekia nė dešimties. Suformuotos trys aštuntos klasės: į vieną jų – vadinamąją jaunimo – perėjo ir keletas Užupio mokyklos vaikų. Vyriausiais tapusių dešimtokų – dvi klasės: 23 šios įstaigos mokiniai ir šeši, atėję iš Jaunimo mokyklos.
Direktorės teigimu, pokyčiai, sulaukus naujokų, per daug naujų vėjų neįnešė ir ugdymo proceso nesutrikdė. „Bendruomenėje, labiau – tarp tėvų, galbūt ir sklandė kiek nerimo, kad ateis gal mažiau motyvuoti, ne tokie drausmingi vaikai. Tačiau atvirkščiai: jie jaučiasi nedrąsiai, jiems – kita aplinka. Mes juos drąsinam, kad įsilietų į mokyklos veiklą, rinktųsi neformalų ugdymą – medžio, sporto, kitus būrelius“, – sakė ji.
Beje, sąlygos sportuoti dabar čia dar prieinamesnės, padaugėjus treniruoklių, kurie atkeliavo iš Jaunimo mokyklos.
Klasės – reikalingos
Sprendimą šitaip reorganizuoti Jaunimo mokyklą lėmė tai, jog paskutiniais metais čia itin sumažėjo mokinių. Be to, teko galvoti, kaip efektyviai panaudoti aptuštėjusios Užupio mokyklos patalpas. „Vaikų nedaug, sumažėjo mokytojų krūviai – daug jų tapo antraeilininkais, nukenčia ir darbų kokybė. Todėl svarstyta, kaip išlaikyti pastatą, panaudoti ūkines išlaidas“, – sakė savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rasa Ragelytė-Kraucevičienė.
Anot jos, dėl poreikio išlaikyti jaunimo klases nė neabejota: „Yra vaikų, kurie būtent taip išsilavinimą įgyja žymiai geriau nei bendrojo ugdymo mokyklose, nes klasės mažesnės. Taip pat gauna ir profesinių žinių.“
Į Užupio mokyklą perėjo ir keturi mokytojai bei socialinė pedagogė. Iš uždarytos įstaigos, anot specialistės, išėjo tie, kuriems Jaunimo mokykla nebuvusi pagrindinė darbovietė. „Kad darbingo amžiaus žmogus išeitų į niekur ir liktų be darbo – taip nėra“, – teigė ji.
„Persikėlė“ ir priemonės
Jaunimo mokyklos „kraitis“ – ne tik sporto treniruokliai. Įgyvendinant mokyklų tobulinimo programą, ji įsipareigojusi tęsti projektą, kurį vykdant nebe pirmi metai gaunama įvairių įrenginių. Jie skirti ugdymo procesui ir tinkami ikiprofesiniam mokymui. Tai – interaktyvios lentos, kopijavimui, filmavimui, fotografavimui skirtos priemonės, namų kino sistema, reikmenys keramikams, laboratoriniai prietaisai. Visu tuo gali naudotis Užupio mokyklos bendruomenė.
Dar labiau atsinaujinti ši mokykla tikisi ir galutinai užbaigus renovacijos darbus. Jau pakeistas stogas, langai, išgražintas vienas korpusas, apšiltinta sporto salės išorė. „Renovaciją, kuriai buvo skirta apie 6 mln. litų, vykdom gal septinti metai. Dar turės ateiti likę 1 700 000 litų, kurie priklauso vidaus tvarkymui“, – planais dalijosi direktorė.
Ypač džiaugiamasi aukščiausius reikalavimus atitinkančią virtuvę turinčia valgykla, kuri – viena moderniausių rajone.
Mokykloje dirba 51 pedagogas. Rugsėjį čia susirinko 431 moksleivis. Tarp jų – 49 pirmokėliai, kurių šiemet, anot direktorės, sulaukta daugiau. „Jau susitaikėm su tuo, kad nebeturim abiturientų, mokykloje nebeliko Šimtadienio, išleistuvių… Tačiau turim Paskutinio skambučio šventę, o rugsėjo 1-ąją dešimtokai veda pirmokėlius“, – pasakojo R. Razmienė.
Autorė: Vaidotė ŠANTARIENĖ