Viena didžiausių rajone mokymo įstaigų – Ukmergės technologijų ir verslo mokykla – naujuosius mokslo metus pasitinka siūlydama jauniems žmonėms naujovių ir kviečia juos mokytis. Norintieji įstoti turėtų suskubti – dokumentai priimami iki rugsėjo pirmos dienos.
Vaidotė GRIŠKEVIČIŪTĖ
Apie mokinių priėmimo sąlygas, siūlomas specialybes ir saviraiškos galimybes bei mokyklos bendruomenės veiklą papasakojo direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas. Anot pedagogo, džiugu, jog kasmet jų mokykloje sulaukiama veiklių, talentingų, lavintis profesinėje srityje norinčių jaunų žmonių. Kiekvieną rudenį priimama apie 400 naujų mokinių. Tikimasi, kad gausiu jų būriu įstaiga pasipildys ir šiais mokslo metais.
Viena didžiausių rajone mokymo įstaigų – Ukmergės technologijų ir verslo mokykla – naujuosius mokslo metus pasitinka siūlydama jauniems žmonėms naujovių ir kviečia juos mokytis. Norintieji įstoti turėtų suskubti – dokumentai priimami iki rugsėjo pirmos dienos.
Vaidotė GRIŠKEVIČIŪTĖ
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla galimybę tobulėti suteikia ir vidurinį išsilavinimą turintiems arba vidurinio ugdymo programą išklausiusiems asmenims, ir tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių vidurinės mokyklos nebaigė, galbūt kurį laiką gyveno užsienyje ir negalėjo mokytis.
Įstaigoje kviečiami mokytis 10 klasių nebaigę jaunuoliai – čia jie galės įgyti technikos šaltkalvio remontininko, apdailininko (statybininko), siuvėjo arba suvirintojo specialybę.
Pagrindinį išsilavinimą turintiesiems siūloma rinktis iš automobilių remontininko, virėjo, logisto ekspeditoriaus, siuvėjo, baldžiaus, pardavėjo, elektros ir automatikos įrenginių derintojo, želdinių tvarkytojo bei kompiuterių ir organizacinės technikos operatoriaus specialybių.
Baigusieji vidurines mokyklas arba vidurinio ugdymo programą išklausę asmenys, panorę tęsti mokslus profesinėje mokykloje, gali mokytis šių specialybių: automobilių remontininko, pramonės įmonių prekybos konsultanto, padavėjo – barmeno, tarptautinių vežimų vairuotojo – ekspeditoriaus, smulkiojo verslo paslaugų teikėjo.
Pasak pašnekovo, priimami ir adaptuoto pagrindinio ugdymo programą išėję jaunuoliai – jie įgis vidurinį išsilavinimą ir profesinio mokymo diplomą. Į mokyklą kviečiami ir tie jauni žmonės, kurie baigė adaptuoto vidurinio ugdymo programą.
R. Jankūnas priminė, jog taip pat Technologijų ir verslo mokykloje labai laukiami devintoje klasėje norintis mokytis jaunimas. Be to, jau šį rudenį čia ketinama įsteigti gimnazijos skyrių, taigi baigusieji aštuonias klases galės įgyti bendrąjį pagrindinį bei vidurinį išsilavinimą ir tęsti mokslus bet kurioje šalies mokykloje – profesinėje, kolegijoje ar universitete.
Dar viena būsimiesiems mokiniams siūloma naujovė – apskaitininko ir kasininko specialybė. Ją rinktis galės vidurinį mokslą išėję asmenys.
Visi, norintys mokytis Technologijų ir verslo mokykloje, laukiami joje iki rugsėjo pirmosios. Mokykloje (Kauno g. 108) reikia kreiptis į priėmimo komisiją, kuri dirba kasdien nuo 8 iki 16 val., ir pateikti šiuos dokumentus: originalų įgyto išsilavinimo pažymėjimo dokumentą, gimimo liudijimą arba asmens tapatybės kortelę, sveikatos pažymėjimą, dvi fotonuotraukas, šauktinio liudijimą.
Technologijų ir verslo mokyklos bendruomenė – aktyvi ir turtinga pačios įvairiausios veiklos. Čia veikia daugybė neformalaus ugdymo būrelių, kuriuos lankantys jauni žmonės turi puikias galimybes sportuoti, šokti, dainuoti, vaidinti bei rinktis kitokius įdomius užsiėmimus. Pasak R. Jankūno, dažnai organizuojami įvairūs konkursai, olimpiados, šventės, mokyklos atstovai dalyvauja rajono, respublikiniuose bei tarptautiniuose renginiuose.
Svarbu ir tai, jog mokiniams sudarytos sąlygos atlikti mokomąsias bei gamybines praktikas įmonėse-partnerėse Ukmergėje ir kituose rajonuose, pasitobulinti mokiniai ir mokytojai vyksta pas užsienio partnerius Lenkijoje, Suomijoje, Škotijoje, Austrijoje, Italijoje, kitose šalyse.
Nuolatos besikeičianti, atsinaujinanti mokykla jaunuoliams siūlo patogias, modernias mokymosi bei gyvenimo sąlygas. Galbūt todėl čia mokosi ne vien ukmergiškiai – sulaukiama atvykėlių iš Širvintų, Jonavos, Kėdainių, Anykščių, Panevėžio, Rokiškio rajonų, netgi Žemaitijos – Kelmės. Vienos gausiausių mokymo įstaigų rajone direktoriaus pavaduotojas sako, jog džiugina ne vien panorusiųjų čia mokytis skaičius, bet ir jų profesinė sėkmė baigus mokyklą.
Visiems pirmakursiams yra skiriama 60 litų dydžio mėnesinė stipendija, gyvenantiesiems kaime ar kitame rajone suteikiamas bendrabutis – už jį per mėnesį reikia mokėti tik 13 litų. 9–10 klasių jaunuoliams iš socialiai remtinų šeimų mokykloje skiriamas nemokamas maitinimas ir, jei reikia, – bendrabučio kambarys, už kurį mokėti jiems taip pat nereikės.
Su artėjančiais naujaisiais mokslo metais sveikindamas mokinius, tėvelius, švietimo darbuotojus, mokyklų bendruomenes, pašnekovas linki visiems į ateitį žiūrėti su optimizmu ir tikisi, kad jaunimas supranta ir vertina poreikį mokytis, siekti žinių. „Juk visa tai ir yra kelias į ateitį“, – sako jis.
Su informacija apie mokyklą, joje veikiančius būrelius, priėmimo sąlygas ir kitus aktualius dalykus taip pat galima susipažinti jos internetinėje svetainėje adresu www.ukvm.lt.