Miesto tvarkymo darbai vejasi pavasarį

Autorius Ukmergės žinios

Vė­luo­jan­tis pa­va­sa­ris su­vė­li­no ir mies­to tvar­ky­mo dar­bus. Anks­čiau jau ko­vą pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą dir­ban­tys as­me­nys gat­ves bū­da­vo ge­ro­kai ap­kuo­pę. Šie­met pa­grin­di­niai dar­bai už­vi­rė ba­lan­džio vi­du­ry.

 

04-23 4 straipsnio nuotr.1

 

Gedimino Nemunaičio nuotr. Įsibėgėjo tvarkymosi darbai.


 

„Per­nai jau ko­vo mė­ne­sį šiukš­lės daug kur bū­da­vo su­rink­tos, krū­mai nu­ge­nė­ti. Ka­dan­gi šie­met vis­kas ge­ro­kai vė­luo­ja, tai da­bar rei­kia sku­biai kib­ti į dar­bus“, – sa­ko Uk­mer­gės mies­to se­niū­nas Sta­sys Jac­kū­nas.

Anot jo, ko­vo mė­ne­sį ran­kų su­dė­jus taip pat ne­sė­dė­ta, ta­čiau te­ko pa­si­rink­ti to­kius dar­bus, ku­riems už­si­bu­vu­si žie­ma ma­žiau­siai truk­dė, – krū­mų ge­nė­ji­mą, se­nų me­džių kir­ti­mą, ap­džiūvu­sių ša­kų iš­ve­ži­mą. Nuo men­ka­ver­čių au­ga­lų iš­va­duo­tos Nuo­te­kų, Žie­do, Li­nų, Del­tu­vos gat­vės, Duks­ty­nos, Pra­mo­nės mik­ro­ra­jo­nai.

Ar­ti­miau­siu me­tu nu­ma­to­mų dar­bų są­ra­šo vir­šu­je – per žie­mą gat­vė­se su­si­kau­pu­sių že­mių iš­ve­ži­mas ir jų va­ly­mas.

Se­niū­ni­jo­je jau su­lau­kia­ma gy­ven­to­jų, be­si­skun­džian­čių dul­kan­čio­mis gat­vė­mis, skam­bu­čių. Rei­ka­lau­ja­ma kuo grei­čiau iš­vež­ti že­mes, kad ne­kel­tų dul­kių.

Pa­sak S. Jac­kū­no, šiuos dar­bus at­lie­ka ir dir­ban­tie­ji pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą, ir gat­ves pri­žiū­rin­tis ope­ra­to­rius.

Šie­met gi­li žie­ma bu­vo, gat­ves daž­nai smė­lio ir drus­kos mi­ši­niu bars­ty­ti rei­kė­jo, tai ir pa­va­sa­rį dau­giau smė­lio li­ko.

Dir­ba­ma net nak­ti­mis, kai mies­tas mie­ga – mat gat­ves va­lant la­bai dul­ka. Die­no­mis pra­ei­viai tik­rai ne­bū­tų pa­ten­kin­ti į to­kius dul­kių de­be­sis pa­te­kę. Že­mės su­siur­bia­mos spe­cia­lia tech­ni­ka ir iš­ve­ža­mos.

Ker­ta ša­bakš­ty­nus

Ir ki­ti pa­va­sa­ri­niai dar­bai ne­bus ati­dė­lio­ja­mi. Ša­bakš­ty­nams ko­va skel­bia­ma Da­riaus ir Gi­rė­no, Ka­rei­vi­nių gat­vė­se, li­ku­sio­je ne­su­tvar­ky­to­je Li­nų gat­vės da­ly­je, pau­py­je.

Šio­mis die­no­mis vie­šie­ji ap­lin­kos tvar­ky­mo dar­bai nu­ma­to­mi Pi­vo­ni­jos mik­ro­ra­jo­ne, prie pre­ky­bos cen­tro „Ei­fe­lis“, Duks­ty­nos bei Vaiž­gan­to ka­pi­nė­se.

Se­niū­ni­ja taip pat pa­si­rū­pi­na, kad kas­met bū­tų per­da­žo­mi Vil­niaus gat­vė­je esan­čio til­to tu­rėk­lai. „No­ri­me su­spė­ti iki Mies­to šven­tės. Ta­čiau sku­ba­me pra­dė­ti, nes pa­va­sa­rio per­mai­nin­gi orai, lie­tus ga­li su­truk­dy­ti da­žy­mo dar­bus“, – pla­nais da­li­ja­si pa­šne­ko­vas.

Šią sa­vai­tę mies­tą šva­ri­na ir gra­ži­na 17 dar­bi­nin­kų – pri­im­ti pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą bei ati­dir­ban­tys už sa­vi­val­dy­bės su­tei­kia­mas pa­šal­pas. At­ši­lus orams jų se­niū­ni­ja nu­ma­to pri­im­ti dau­giau.

Sa­vos tra­di­ci­jos

Uk­mer­gė­je su­si­klos­čiu­sios sa­vos pa­va­sa­ri­nių tal­kų tra­di­ci­jos. Dau­ge­lis pa­va­sa­ri­nę tal­ką įsi­vaiz­duo­ja kaip vie­nin­gą vi­so mies­to iš­ėji­mą su šluo­tom ir grėb­liais į gat­ves.

„Pa­na­šiai or­ga­ni­zuo­ja­ma ir tal­ka „Da­rom“. O mes tie­siog ne­pri­si­ri­ša­me prie jos ir de­ri­na­mės su įvai­riais ko­lek­ty­vais vi­są mė­ne­sį. Dir­ba, ka­da kas ga­li, ka­da su­sior­ga­ni­zuo­ja“, – pa­sa­ko­ja S. Jac­kū­nas.

Džiau­gia­si jis ak­ty­viau­siais tal­ki­nin­kais – moks­lei­viais. Ne­men­kas įmo­nių ir įstai­gų, kai ku­rių par­ti­jų in­dė­lis. Su šei­mo­mis kas­met mies­to tvar­ky­ti iš­ei­na Uk­mer­gės po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to dar­buo­to­jai, veik­lių ver­sli­nin­kų klu­bo na­riai.

Ap­lin­ką tvar­ko­si pri­va­čių bei dau­gia­bu­čių na­mų gy­ven­to­jai. Se­niū­nas pa­ste­bi, kad ra­gi­ni­mų kas­met ne­lau­kia Miš­kų 40 na­mo gy­ven­to­jai. Na­mo pir­mi­nin­kė Ire­na Kli­mie­nė pa­va­sa­rį bei ru­de­nį vie­na pir­mų­jų or­ga­ni­zuo­ja tal­kas.

Ti­ki­si

„iš­si­de­rė­ti“ moks­lei­vių

Per­nai se­niū­ni­jo­je pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą dar­ba­vo­si 640 as­me­nų. Vie­ni bu­vo pa­skir­ti iš dar­bo bir­žos, ki­ti iš sa­vi­val­dy­bės ati­dirb­ti už pa­šal­pas, tre­ti – teis­mo spren­di­mu. Pa­na­šaus dar­bi­nin­kų skai­čiaus ti­ki­ma­si su­lauk­ti ir šie­met.

S. Jac­kū­nas sa­ko, kad per­nai pa­vy­ko įti­kin­ti dar­bo bir­žą leis­ti vie­šuo­sius dar­bus dirb­ti moks­lei­viams. Jų per va­sa­ros atos­to­gas se­niū­ni­jo­je bu­vo įdar­bin­ta 17. Vi­sa­me ra­jo­ne – 50 mo­ki­nių.

Šiais me­tais dar­bo bir­ža pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą moks­lei­vių įdar­bin­ti nė­ra nu­ma­čiu­si. Ta­čiau, pa­sak se­niū­no, dar lau­kia de­ry­bos su dar­bo bir­ža šiuo klau­si­mu – mat ra­jo­no jau­ni­mas pats ro­do ini­cia­ty­vą. Ti­ki­ma­si, kad ir šie­met šių tal­ki­nin­kų se­niū­ni­ja su­lauks.

Autorė: Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *