Mieste daugėja geriamo vandens gertuvių

Dainiaus Vyto nuotr. Gyventojai kviečiami per karščius gaivintis vandeniu iš skirtingose miesto vietose įrengtų gertuvių.

Daiva ZIMBLIENĖ

Ukmergės rajono savivaldybės atstovė spaudai

Vasarai įsibėgėjant, Ukmergėje daugėja vietų, kur galima atsigaivinti geriamu vandeniu.

UAB „Ukmergės vandenys“ kartu su Ukmergės rajono savivaldybe birželio mėnesį įrengė tris naujas stacionarias trijų lygių geriamo vandens gertuves prie Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios, prie miniatiūrų parko „Mini Lietuva“ ir Sveikatos parke.

Iš JAV kompanijos „Murdock“ atkeliavusios nerūdijančio plieno antivandalinės konstrukcijos naujosios geriamojo vandens gertuvės yra trijų lygių – iš jų galima atsigerti tiesiog vietoje iš fontanėlio, įsipilti vandens į savo nešiojamą gertuvę ar kitą daugkartinę tarą ar pagirdyti augintinį.

„Šios gertuvės – dar vienas ekologiškas sprendimas, skatinantis visuomenę jungtis prie tvarumo bangos ir gerti vandenį ne iš plastiko buteliukų, o mėgautis ir atsigaivinti tyru bei kokybišku centralizuotu vandeniu, tiekiamu iš Ukmergės miesto vandenviečių. Džiaugiamės, kad visuomenė naudojasi viešose vietose esančiomis vandens stotelėmis ir renkasi aplinkai draugiškus sprendimus“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas teigia, jog stacionarios geriamo vandens gertuvės suteikia galimybę atsigaivinti, neperkant plastikinio vandens buteliuko ir taip prisidedant prie švaresnės aplinkos išsaugojimo. Vanduo iš čiaupo yra ir net kelis šimtus kartų pigesnis nei plastiko tarose.

„Didiname prieinamumą prie geriamo vandens viešosiose vietose, įrengiant gertuves ten, kur galimybė atsigaivinti yra aktualiausia – parkuose, skveruose, aikštėse. Tokios vienos gertuvės įrengimo kaina siekia daugiau kaip 6 tūkst. eurų“, – sakė R. Arlinskas.

Pirmoji vieša vandens gertuvė mieste atsirado prieš keliolika metų Paupio gatvėje, prie Podolės Kameneco pėsčiųjų ir dviračių tako. Prieš kelerius metus dar viena buvo įrengta Pilies parke, šalia viešojo tualeto.

Vanduo per karščius – privalomas. Kai oro temperatūra perkopusi net 30 laipsnių, organizmas netenka daugiau skysčių, o su jais ir mineralų. Sveikoms organizmo funkcijoms palaikyti būtina užtikrinti pakankamą reikalingų medžiagų kiekį.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *