Mero Algirdo Kopūsto administracinio teisės pažeidimo bylos istorijoje taškas dar nepadėtas. Teismo nutarimas, jog meras vairavo neblaivus, apskųstas Vilniaus apygardos teismui.
Vaidotė ŠANTARIENĖ
Beveik metus užsitęsusi byla Ukmergės rajono apylinkės teisme buvo baigta nagrinėti spalio 22 dieną. Teismo posėdyje teisėjas Rinaldas Adamonis paskelbė, jog vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu, A. Kopūstui skiriama 1000 litų bauda ir atimama teisė vairuoti vienus metus.
Nemalonumai rajono vadovui prasidėjo po to, kai pernai lapkričio 25-osios vakarą jį sustabdė Lietuvos kelių policijos tarnybos patruliai.
Patikrinus vairuotojo būklę, alkoholio matuoklis parodė lengvą – daugiau kaip 0,8 promilės – girtumą. Pareigūnams jis neslėpė išgėręs du bokalus alaus.
Tą patį vakarą, maždaug po valandos, A. Kopūstas buvo nuvežtas į Ukmergės ligoninę. Gydytojai atlikus medicininę apžiūrą ir panaudojus įstaigos alkotesterį, buvo nustatyta, kad jis yra visiškai blaivus.
Skirtingi abiejų prietaisų duomenys tapo viena iš nesibaigiančių teismo posėdžių priežasčių. Mero advokatas Valdas Kersnauskas suabejojo ne tik policijos alkotesterio tikslumu, bet ir patrulių aprašytu esą neblaivaus vairuotojo elgesiu. Vėliau vienas jų teisme nurodys, jog sutrikusi kalba ir judesių koordinacija – greičiau šabloniškas būklės apibūdinimas.
Padėti išsiaiškinti tikrąją A. Kopūsto fiziologinę būseną pažeidimo padarymo metu buvo paprašyta vilniečių teismo psichiatrijos ekspertų. Tačiau ir specialistų išvadas, kurios ukmergiškiams nepalankios, advokatas V. Kersnauskas vadina abejotinomis. Stebisi, kodėl remtasi vien policijos atstovų teiginiais, kai tuo metu gydymo įstaigoje gauti rezultatai visiškai priešingi.
Anot V. Kersnausko, visos abejonės ir prielaidos išdėstytos A. Kopūsto pasirašytame skunde. Vilniaus apygardos teisme mero byla gauta ir užregistruota antradienį. „Teismas vadovavosi vienais duomenimis, o turi būti pašalintos visos abejonės. Mes manom, kad teismas jų nepašalino“, – sprendimą skųsti nutarimą grindžia advokatas.
Jo manymu, ekspertizės išvados padarytos, pasitelkus ne visus vertinimus. Viliasi, jog taps aišku, kokia iš tikrųjų galėjo būti alkoholio koncentracija. Taip pat – jog bus atsakyta į ekspertės abejones dėl medikų apžiūros ir neatlikto kraujo tyrimo. „Kraujo neėmė, nes ligoninėje tokia tvarka“, – sakė V. Kersnauskas.
Bylą Vilniaus apygardos teisme rašytinio proceso tvarka, nedalyvaujant šalims, nagrinės Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas. Sprendimas, kuris yra galutinis ir neskundžiamas, turėtų būti priimtas dar šį mėnesį.