Gražų darbo sukakties jubiliejų šiemet mini Ukmergės kultūros centro Sližių filialo meno vadovė Stasė Novikienė. Paminėti jos 40 kūrybinės veiklos jubiliejaus į Sližius sugužėjo draugai, bičiuliai, buvę ir esami bendradarbiai. Visi vienbalsiai tikino – toks talentingas ir kūrybingas žmogus – didelė laimė kiekvienai bendruomenei.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio ir asmeninio archyvo nuotr. Pastarųjų metų S. Novikienės suburtas kūrybinis perliukas – Sližių folkloro ansamblis „Siemanys“.
Stasė Novikienė, visų meiliai vadinama Stasele, į Sližius atvyko 1970 metais. Vos prieš metus duris buvo atvėrę nauji kultūros namai. Tuomet – vieni naujausių, moderniausių respublikoje.
Salomėjos Nėries kolūkiui, o tuo pačiu ir visam Sližių kultūriniam gyvenimui vadovavo Steponas Jankeliūnas. Kultūrai jis skyrė didžiulį dėmesį, tad šiltai ir džiaugsmingai sutiko jaunutę darbuotoją.
Staselė labai gerai prisimena pirmus žingsnius Sližiuose. „Rožynai, šiltai pasitikęs pirmininkas, gerų žmonių buvimas padarė mane tokią drąsią“, – pasakojo ilgametė meno vadovė, įvairių renginių organizatorė, daugelio kolektyvų vadovė bei pedagogė S. Novikienė.
Taip Stasė Novikienė akordeoną miklino prieš kelis dešimtmečius.
Su didžiausia meile pirmuosius jaunos kolegės žingsnius lig šiol prisimena tuometinė kultūros namų direktorė Albina Verenienė. Jos atmintyje – pirmieji koncertai, pirmieji renginiai. „Kultūrinis gyvenimas kaime kolūkių laikais buvo labai aktyvus“, – 1970-uosius prisimena A. Verenienė.
Į Staselės kūrybinio darbo jubiliejų atvykusi sostinėje gyvenanti tuometinė šokių vadovė Virginija Gezevičienė sakė: „Sližių kultūrinis gyvenimas ir Staselė buvo neatsiejami…“
O kolūkiui vadovavęs S. Jankeliūnas prisimena Staselę ne tik kaip talentingą muzikantę, meno vadovę, bet labai smagią ir labai gražią moterį.
Jubiliejinėje šventėje visus keturis Staselės darbo dešimtmečius apžvelgę buvę ir esami jos bičiuliai atviravo, jog sunkiausias mūsų šalies kultūrai buvo pirmasis nepriklausomybės atkūrimo dešimtmetis. Tuomet nepriklausomybę įgijome, bet kultūra tapo podukra – šalti kultūros namai, visiškas lėšų nebuvimas. Daug kas iš kaimo šviesuolių tuomet nuleido rankas – tik ne Staselė. Ji ir šaltose patalpose sugebėjo žmonių širdyse įžiebti šilumą.
Staselė – visų Veprių krašto renginių siela.
40 metų darbo našta – Staselei visai ne našta. Ji lig šiol verda sumanymuose. Per gyvenimą išugdžiusi ne vieną kartą dainą ir muziką pamilusių žmonių, ir toliau moko vaikus. Šiuo metu moko mažuosius tikybos, vadovauja folkloriniam kolektyvui „Siemanys“, Veprių chorui, bažnyčios chorui.
„Ne vien išdirbtais metais matuojamas žmogaus darbinis kelias, bet ir profesionalumu“, – taip apie Staselę atsiliepia dar vienas vepriškis Vincas Lukša.
Dainą ir muziką pamilo ne tik S. Novikienės ugdomi Veprių, Sližių krašto vaikai, bet ir jos dukros, anūkė. Dukra Ingrida pasirinko mamos kelią – yra Sližių kultūros renginių organizatorė.
Veprių seniūnė Dalė Urbonienė, linkėdama Staselei Dievo palaimos, atskleidė ir dar daugiau jubiliatės nuopelnų savam kraštui. Veprių Kalvarijų kompaktinė plokštelė – taip pat sukaktuvininkės darbo rezultatas.
Pasveikinti S. Novikienės jubiliejaus proga atvyko ir Ukmergės kultūros centro kolektyvas, puošnius karolius ir padėkos raštą jai padovanojo rajono meras Algirdas Kopūstas.