Kol politikai diskutuoja apie blaivyklų renesansą, ligoninių priėmimo skyrių gydytojai turi taikytis su neblaivių piliečių kliedėjimais ir čia pat atliekamais gamtiniais reikalais.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Kol politikai diskutuoja apie blaivyklų renesansą, ligoninių priėmimo skyrių gydytojai turi taikytis su neblaivių piliečių kliedėjimais ir čia pat atliekamais gamtiniais reikalais.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Ukmergės ligoninės priėmimo skyriaus medikus girtuokliai užplūsta atėjus šalčiams. Tuomet iškyla pavojus, kad gatvėje ant suoliuko užmigęs žmogus gali sušalti ir mirti. Gavę pranešimą apie lauke gulintį neblaivų pilietį policijos pareigūnai gabena jį į ligoninę.
Prieš trejus metus Ukmergėje blaivyklos problemą bandyta spręsti įrengus observacijos palatas…
Gedimino Nemunaičio nuotr.
VšĮ Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algimantas Velička pasakojo, kad atgabenus į gydymo įstaigą neblaivų pilietį jį būtina stebėti, juk žmogus gali būti gavęs galvos traumą.
Kad girti pacientai nedrybsotų koridoriuje, konsultacijų kabinetuose specialiai jiems buvo pastatytos lovos. Pasak ligoninės vadovo, kitos išeities šiuo metu tiesiog nėra.
Tiesa, lygiai prieš trejus metus gruodžio mėnesį šalia Ukmergės ligoninės buvo įrengtos priėmimo – skubios pagalbos skyriaus observacijos palatos. Jose planuota suteikti pagalbą nuo narkotikų ir alkoholio apsvaigusiems piliečiams, apie kuriuos pranešimus gauna medikai. Ketinta ligonius stebėti, o reikalui esant suteikti pagalbą. Šalia palatų esančiame stebėjimo poste turėjo budėti trys darbuotojai.
Tačiau šiuo metu pastatas, kuriame įrengtos trys observacijos palatos, o jose stovi septynios lovos, stovi tuščias ir užrakintas.
A. Velička sako, kad norint išlaikyti tokias palatas reikia pinigų. Pirmiausiai lėšų reikia apsaugos darbuotojų išlaikymui. Be to, medikai lakstyti į atskirą, lauke esančią patalpą neturi jokių galimybių.
A. Velička sako, kad observacijos patalpos gyvavo visai neilgai – apie metus. Jas uždaryti teko po vieno atvejo, kuomet paaiškėjo, kad neblaivus asmuo yra patyręs sunkią galvos traumą.
Išblaivinimo problema aktuali ne tik Ukmergei. Nė vienas Lietuvos miestas, išskyrus sostinę, neturi blaivyklų. Šios įstaigos buvo uždarytos prieš dešimt metų.