Mažiesiems – laisvalaikio centras

Autorius Vaidotė Šantarienė

Uk­mer­gė­je du­ris at­vė­rė vai­kų lais­va­lai­kio ir po­pa­mo­ki­nio už­im­tu­mo cen­tras. Jo įkū­rė­jai ža­da šei­moms pa­siū­ly­ti ir dau­giau nau­jo­vių.

Cen­trą įkū­rė Uk­mer­gė­je vei­kian­ti ne­vy­riau­sy­bi­nė or­ga­ni­za­ci­ja – vie­šo­ji įstai­ga „Ly­de­rių kar­ta“. Jo pa­grin­di­nė veik­la – vai­kų, lie­kan­čių be prie­žiū­ros po pa­mo­kų, už­im­tu­mas. Čia jie ga­lės ruoš­ti pa­mo­kas, mo­ky­sis ben­drau­ti, žai­di­mais, už­duo­ti­mis bus ska­ti­na­mas vai­kų kū­ry­biš­ku­mas.

Su­da­ry­ta ga­li­my­bė vai­kus pa­im­ti iš mo­kyk­los ir nu­vež­ti į cen­trą. Mo­kyk­los dar ne­lan­kan­čius ma­žy­lius tė­ve­liai ga­lės pa­lik­ti ke­le­tui va­lan­dų.

Cen­tro tei­kia­mos pa­slau­gos mo­ka­mos, įsi­gy­ti ga­li­ma mė­ne­sio, sa­vai­tės, die­nos ar va­lan­di­nį abo­ne­men­tą.

VšĮ „Ly­de­rių kar­ta“ di­rek­to­rė Ag­nė Tė­ve­ly­tė-Pet­ro­nie­nė sa­ko sva­jo­nę įkur­ti to­kį cen­trą puo­se­lė­ju­si ne vie­nus me­tus. Gal­vo­ta ne vien apie vai­kus ir jų ga­li­my­bes sma­giai, pra­smin­gai leis­ti lais­va­lai­kį. Tai, anot jos, – ir pa­gal­ba tė­vams, pa­gei­dau­jan­tiems, kad jų at­ža­lo­mis bū­tų pa­si­rū­pin­ta po pa­mo­kų. Pa­na­šios įstai­gos did­mies­čiuo­se, sa­ko Ag­nė, – ne nau­jie­na.

„Čia ir ga­min­sim, žai­sim įvai­rius žai­di­mus, daug kal­bė­si­mės apie ge­rą el­ge­sį, drau­gus, ki­tus au­gan­čiam vai­kui svar­bius da­ly­kus. Cen­tre bus ren­gia­mos vai­kų gim­ta­die­nių šven­tės“, – pa­sa­ko­jo pa­šne­ko­vė. Ji dė­kin­ga ko­le­gai, vie­nam iš „Ly­de­rių kar­tos“ įkū­rė­jų Au­re­li­jui De­viat­ni­ko­vui, be ku­rio pa­gal­bos sa­ko šios idė­jos ne­bū­tų įgy­ven­di­nu­si.

Cen­tre vai­kus ug­dys pe­da­go­gės, taip pat lau­kia­ma sa­va­no­rių dar­buo­to­jų.

Pa­tal­pas cen­tro kū­rė­jai su­si­ra­do Jau­ni­mo lais­va­lai­kio cen­tre Miš­kų gat­vė­je, jas su­re­mon­ta­vo. Čia – kny­gos, mo­ky­mo­si prie­mo­nės, sėd­mai­šiai, žais­lai, tarp ku­rių – me­di­niai, kad vai­kai žais­tų su eko­lo­giš­kais daik­tais. O ir sve­čiai pir­ma­die­nį per ati­da­ry­mo šven­tę pri­ne­šė sta­lo žai­di­mų, ki­tų pra­ver­sian­čių do­va­nų.

Vai­kams ga­li­ma pieš­ti krei­de­lė­mis ant di­džiu­lę pie­ši­mo len­tą imi­tuo­jan­čios sie­nos. Ki­tas gru­pės sie­nas žais­min­gais pie­ši­niais iš­mar­gi­no Vil­niaus tech­no­lo­gi­jų ir di­zai­no ko­le­gi­jos gra­fi­nio di­zai­no spe­cia­ly­bės pir­ma­kur­sė uk­mer­giš­kė Mo­ni­ka Ko­riz­nai­tė.

Šią sa­vai­tę į cen­trą iš An­gli­jos at­ke­liau­ja įvai­rioms vai­kų veik­loms pri­tai­ky­ti bal­dai. Eko­lo­giš­kus ma­žie­siems pa­pras­tus nau­do­tis me­di­nius bal­dus Ag­nė ap­ti­ko, var­ty­da­ma įmo­nės ka­ta­lo­gą. Už pa­gal­bą ben­dra­dar­biau­jant su an­glais ji dė­kin­ga UAB „Uni­ver­sa­lūs me­džio pro­duk­tai“ va­do­vui Vy­gan­tui Da­bu­žins­kui. Už­sie­nie­čiai, su­si­pa­ži­nę su cen­tro veik­la, bal­dus jam nu­spren­dė pa­do­va­no­ti. Jie ypa­tin­gi ir tuo, jog bus su­for­muo­tos at­ski­ros – žai­di­mų, mu­zi­kos – erd­vės, bib­lio­te­ka.

Įkur­tu­vių pro­ga šei­mi­nin­kus svei­ki­no bi­čiu­liai, ar­ti­mie­ji, sve­čiai. Vi­si vie­nu kar­tu pa­lei­do į dan­gų glė­bį ba­lio­nų – iš­si­pil­dan­čių sva­jo­nių sim­bo­lius. „Vie­nas mū­sų sie­kių ir yra įtrauk­ti kuo dau­giau ra­jo­no ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų į pa­slau­gų tei­ki­mą, – svei­kin­da­mas sa­kė ra­jo­no me­ras Ro­lan­das Ja­nic­kas. – Džiu­gu, kad per to­kią nau­ją for­mą ple­čia­si ir ra­jo­no švie­ti­mo tin­klas.“

Su do­va­no­mis at­vy­ko sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo ir spor­to sky­riaus ve­dė­ja Da­lė Ste­po­na­vi­čie­nė, Vai­ko tei­sių ap­sau­gos sky­riaus ve­dė­ja As­ta Le­o­na­vi­čie­nė, Uk­mer­gės tu­riz­mo ir ver­slo in­for­ma­ci­jos cen­tro di­rek­to­rė Li­na Baub­lie­nė, ko­le­gos iš Vil­niaus, ki­ti sve­čiai. „Ge­ras kai­my­nas – ge­riau nei gi­mi­nė, to­dėl džiau­gia­mės, įsi­gi­ję to­kius kai­my­nus“, – svei­kin­da­ma šyp­so­jo­si Jau­ni­mo lais­va­lai­kio cen­tro di­rek­to­rė Dai­va Prans­ke­vi­čie­nė.

Nuo rug­sė­jo cen­trą lan­ko de­vy­ni vai­ku­čiai, dau­giau­sia – pir­mų–­an­trų kla­sių. Kvie­čia­mi re­gist­ruo­tis ir ki­ti no­rin­tie­ji.

Tė­ve­ly­tė-Pet­ro­nie­nė sa­ko, jog pla­nuo­se – šei­mos cen­tras, kur šei­mos ras­tų psi­cho­lo­gi­nę, tei­si­nę, ki­to­kią pa­gal­bą. „Mums svar­bu, kad šei­mos bū­tų lai­min­gos, o jo­se aug­tų lai­min­gi vai­kai, – sa­ko de­vy­ne­rių Mo­tie­jų bei pen­ke­rių Ago­tą su vy­ru Val­du au­gi­nan­ti uk­mer­giš­kė. – Ap­skri­tai sa­vo idė­jo­mis no­ri­me bur­ti ben­druo­me­nę, kad žmo­nės, kai­my­nai ne­bū­tų su­sve­ti­mė­ję, o ben­drau­tų, kad uk­mer­giš­kiai grįž­tų iš už­sie­nio, o čia gy­ve­nan­tys ne­no­rė­tų iš­va­žiuo­ti.“  

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *