Išsirinkti geriausią grindinį, atitinkantį jūsų biudžetą ir plotą, gali būti nelengva. Asortimente gausu įvairiausių medžiagų: betono, akmens ir net porceliano. Koks grindinys geriausias ir kaip apsaugoti jį nuo piktžolių?
Kaip išnaikinti piktžoles tarp trinkelių?
Vėjas įvairių žolių sėklas plačiai išnešioja visur. Jos, patekusios į žemės arba smėlio terpę bei gavusios drėgmės, netrukus sudygsta. Beveik neišvengiamai piktžolių sėklos patenka tarp lauko grindinio trinkelių.
Piktžoles naikinti galima mechaniniu arba cheminiu būdu. Jeigu plotas mažesnis, jas galima išravėti ir su grandikliais išnaikinti iš trinkelių tarpų. Jeigu plotas yra didelis, patariama grindinį išvalyti su aukšto slėgio vandens srove. Ji žoles nupjauna, o samanas švariai pašalina. Jei lieka likučių, galima juos pašalinti su grandikliu, motobloku arba plastikiniais šepečiais. Taip ne tik išnaikinamos piktžolės, bet ir nuplaunamas pats grindinys. Vandens srove lauko grindinį rekomenduojama plauti kas 2-3 metus.
Glifosatus bei kitus herbicidus geriausia naudoti tik kraštutiniu atveju. Jie veikia ne per sėklas, o per žolės lapus. Vasarą, kai temperatūra viršija 25°C, purškiami herbicidai bus neefektyvūs – purškimo metu vanduo išgaruos. Geriausia purškiamas priemones naudoti vakare, kai saulė nebekaitina, bet ir rasa dar nesusidariusi. Taip pat svarbu, kad iškart po purškimo bent porą valandų nelytų.
Piktžoles lengviausia pašalinti, kai jos dar nėra tankiai sužėlusios. Būtina reguliariai stebėti grindinį ir atlikti priežiūros darbus kas 2-3 metus. Ypač vertėtų prižiūrėti vietas, kurios yra pavėsyje, nes ten piktžolės dygsta greičiau.
Populiarus ir ekonomiškas betoninis grindinys
Betonas – tai dirbtinis produktas, savo išvaizda ir savybėmis primenantis natūralų akmenį. Ši medžiaga išgaunama kietėjant cemento, smėlio arba žvyro ir vandens mišiniui. Betonas yra populiarus ir ekonomiškas pasirinkimas, tačiau ne toks ilgaamžis kaip natūralus akmuo ar porcelianas. Itin svarbu betonines plokštes tvirtai užsandarinti, kad apsaugotumėte jas nuo piktžolių ir dėmių.
Tačiau betoninė danga ne veltui yra tokia populiari. Ši medžiaga nedulka ir yra elastinga, atspari smūgiams, šalčiui, saulei ir trūkių užsipildymams. Betoninis grindinys atlaiko temperatūros pokyčių sukeliamą paviršiaus judėjimą. Betonas idealiai tinka vietose, kur reikalinga atspari dinaminiam poveikiui ir ilgaamžė grindinio danga.
Betonas taip pat turi begalę skirtingų rūšių. Galima rasti padengtą paviršiaus apsauga, kuri palengvina valymą ir bendrą priežiūrą bei yra neslidi, arba pagamintą iš daugiau nei 80% perdirbtų užpildų. Vis daugiau dėmesio sulaukia ir dekoratyvinis betonas, su kuriuo išgautas paviršius gali būti faktūrinis, spalvotas arba lygus. Visada madinga yra įprastas pilkas atspalvis ir švarios linijos, suteikiančios kiemui modernią išvaizdą.
Natūralaus akmens rūšys: smiltainis, skalūnas, kalkakmenis, granitas
Lauko grindinys dažnai gaminamas iš natūralaus akmens medžiagų. Dėl didžiulės natūralaus akmens įvairovės lengva rasti sprendimą, kuris tiktų prie jūsų namo spalvų ir stiliaus. Dažnai skiriasi kiekvieno akmens tekstūra, todėl kiemas įgauna individualumo ir gilumo. Tai – puikus vidutinės kainos pasirinkimas.
Smiltainis yra žinomas dėl savo atspalvių variacijų, skirtingo raukšlėto profilio ir natūralių gyslų. Jis suteikia kaimiško stiliaus bet kuriai lauko erdvei. Smiltainio galima įsigyti įvairių spalvų, jas derinant su kitais sodo elementais. Naudodami smiltainio grindinį pastebėsite, kad nėra dviejų vienodų plokščių. Esant skirtingam apšvietimui ir skirtingoms oro sąlygoms grindinio tonas bei spalva skiriasi.
Skalūnas yra vis labiau populiarėjantis pasirinkimas. Rankomis tašytas ir pjautas deimantais, jis siūlomas dviejų apdailų: švelniai mėlynos ir juodos. Vienspalvis skalūnas idealiai tinka moderniai lauko erdvei, o įvairiaspalvis – tradiciškesniems sodams.
Kalkakmenio grindinys pasižymi raukšlėta tekstūra, giliomis spalvomis, kurios laikui bėgant pamažu tirpsta. Tai puikus būdas suteikti sodui transformaciją – galite užklijuoti plokštes, kad išsaugotumėte sodresnę spalvą. Kalkakmenio grindinys pasižymi natūraliomis gyslomis ir vientisa plokščių spalva, kuri suteikia akmenims elegantišką ir tvarkingą išvaizdą. Kalkakmenis dažnai siūlomas kaip mėlynos arba juodos spalvos sodo laiptelių akmuo.
Granito grindinys turi lygų paviršių ir tvarkingus, tiesius kraštus. Dėl savo tvirtumo garsėjantis granitas yra neįtikėtinai atsparus, todėl puikiai tinka intensyvaus eismo zonoms. Dažniausiai renkamasi stilingos pilkos spalvos grindinio plokštes.
Naujausia danga – porcelianas
Naujausias grindinio sprendimų pasiekimas – neįtikėtinai patvari, purvo nepraleidžianti porcelianinė danga. Nepaisant įtikinamos išvaizdos, šios plokštės yra pagamintos ne iš akmens. Tai – dirbtinė raižyto akmens imitacija, kuri yra ilgaamžė, itin mažai priežiūros reikalaujanti, atspari šalčiui ir dumbliams. Ji gaminama iš keramikos pastos, praturtintos lauko špatais. Porcelianinis grindinys būna įvairių spalvų ir stilių, visi jie atkartoja natūralią apdailą: akmenį, granitą, marmurą ar medį.
Tokia danga atspari dilimui, dinaminei ir statinei apkrovai. Ši medžiaga tinka vietoms, kuriose daug eismo. Porcelianas atsparus drėgmei, o kadangi nėra akytas, tokiame grindinyje beveik nesikaupia purvas. Porcelianinę dangą paprasta montuoti, nes ji gerai limpa prie kitų medžiagų.
Porcelianinės plokštės laikui bėgant neblunka, todėl jos daug ilgiau išlieka švarios. Jos puikiai tinka, jei ieškote modernaus, lengvai prižiūrimo sprendimo. Nors porcelianinės plokštės kainuoja šiek tiek brangiau, sutaupysite daug lėšų, skirtų priežiūrai ir valymui. Paruošti gruntą porcelianinėms trinkelėms padeda ši prekė.
Dabar galima rinktis iš plataus lauko grindinio medžiagų asortimento. Betonas, akmuo, porcelianas – visi jie pasižymi puikiomis savybėmis. Svarbiausia suprasti savo konkrečius poreikius ir, atsižvelgus į biudžetą, išsirinkti tinkamiausią variantą.