Kvie­čia uk­mer­giš­kius pa­si­mankš­tin­ti

Autorius Ukmergės žinios

 

Žmo­gaus or­ga­niz­me nuo­lat vyks­ta su­dė­tin­gi pro­ce­sai, kei­čian­tys or­ga­nus, au­di­nius bei ląs­te­les, ta­čiau fi­ziš­kai ak­ty­vūs žmo­nės ga­li pri­stab­dy­ti sku­ban­tį lai­ką. Fi­zi­niai pra­ti­mai ge­ri­na ju­de­sių ko­or­di­na­ci­ją (ma­žes­nė griu­vi­mų ir kau­lų lū­žių ri­zi­ka, o tai la­bai ak­tu­a­lu vy­res­niems žmo­nėms), ne­lei­džia pra­dė­ti nyk­ti rau­me­nų ma­sei (penk­tą­jį gy­ve­ni­mo de­šimt­me­tį rau­me­nų ma­sė na­tū­ra­liai ima ma­žė­ti). Fi­ziš­kai pa­si­ren­gę žmo­nės yra iš­tver­min­ges­ni, ne taip greit pa­vargs­ta, o ak­ty­viai už­si­i­man­tys kū­no kul­tū­ra at­ro­do ge­ro­kai jau­nes­ni ir ge­riau jau­čia­si už ne­si­mankš­ti­nan­čius ben­dra­am­žius.

 

 

Fi­ziš­kai ak­ty­vūs žmo­nės ga­li pri­stab­dy­ti sku­ban­tį lai­ką.







Tin­ka­mas fi­zi­nis krū­vis da­ro la­bai di­de­lę įta­ką ge­rai sa­vi­jau­tai, ge­ram mie­gui, ge­rė­ja dar­bin­gu­mas bei imu­ni­te­tas. Pa­kan­ka­mas fi­zi­nis ak­ty­vu­mas stip­ri­na ir tre­ni­ruo­ja vi­sas or­ga­niz­mo sis­te­mas. Dėl ju­dė­ji­mo sto­kos žmo­gus daž­niau su­ser­ga lė­ti­nė­mis li­go­mis (ate­rosk­le­ro­ze, ar­te­ri­ne hi­per­ten­zi­ja, os­te­o­ar­tro­ze), ma­žė­ja jo dar­bin­gu­mas, gy­vy­bin­gu­mas.

Tin­ka­mas fi­zi­nis ak­ty­vu­mas re­gu­liuo­ja virš­ki­ni­mą, pa­de­da iš­veng­ti nu­tu­ki­mo, tei­gia­mai vei­kia ner­vų sis­te­mą, pa­de­da įveik­ti stre­sus, emo­ci­nį nuo­var­gį bei dep­re­si­ją.

Ry­ti­nės mankš­tos ir mau­dy­nės vyks­ta kiek­vie­ną dar­bo die­ną 6 val. ry­te, o sa­vait­ga­liais 7 val. prie Pės­čių­jų til­to. Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės vi­suo­me­nės svei­ka­tos biu­ras kvie­čia uk­mer­giš­kius pri­si­jung­ti. Tei­rau­tis tel. 863017279.

 

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *