Kuo ypatingas kvepalų pasaulyje ypač vertinamas agarmedis?

Jei kada teko užuosti agarmedžio, dar gerai žinomo kaip „oud”, medienos kvapą, turbūt pritarsite, kad šis aromatas tikrai nepamirštamas. Šios medienos istorija tęsiasi šimtmečius ir yra didžiulė kultūros dalis visame Rytų pasaulyje. Agarmedis ypač vertinamas arabiškų kvepalų gamyboje, o pastaruoju metu šis parfumerijos ingredientas tapo geidžiamas garsiausių mados vardų kvepaluose. Tad kuo gi ypatingas agarmedis, savo savybėmis praturtinantis kvepalų sudėtį?

Arabų kultūroje agarmedis naudojamas ne vieną šimtmetį, o dėl savo išskirtinių savybių yra vadinamas net skystuoju auksu ir dievų mediena. Rytų šalyse šis arabiškų kvepalų ingredientas yra laikomas ne tik milžiniška kultūros dalimi, bet ir vertingu istorijos paveldu. Dėl savo užburiančio kvapo, agarmedį ypač mėgo imperatoriai, sultonai ir karališkosios šeimos atstovai. Jis buvo ir yra laikomas išskirtiniu prabangos, prestižo ir aukšto statuso visuomenėje simboliu. Užuominų apie dievišką agarmedžio kvapą, naudojamą arabiškuose kvepaluose, yra randama daugybėje senovinių tekstų, jis minimas įvairiuose kultūriniuose ritualuose ir ceremonijose. Agarmedis taip pat laikomas svetingumo ženklu – savo šiltu ir jausmingu aromatu jis pasitinka daugelio namų svečius. Nuo seno agarmedžio aromatas yra įkvėpimas ne tik arabiškų kvepalų kompozicijoms – jo aromatą aprašo poetai ir rašytojai, apibūdindami šį kvapą kaip meilės ir ilgesio sukurtą magiją

Ir išties – milžiniško populiarumo sulaukiančiuose arabiškuose kvepaluose pagrindine nata dažnai bus ne kas kita, o agarmedžio mediena. Parfumerijos pasaulis šį ingredientą laiko tokiu vertingu, kad neatbaido net ir itin daug pastangų ir laiko reikalaujanti jo gavyba. Skirtingai nei daugeliui kitų natūraliai augančių kvepalų ingredientų, reikia nemažai laiko tam, kad būtų išgauta agarmedžio medienos esencija, dėl kurios arabiški kvepalai yra populiarūs visame pasaulyje. Agarmedžio esencijos atsiradimas įspūdingas – aplinkos veikiami medžiai, bandydami apsisaugoti nuo jų šerdį pažeidžiančių veiksnių, kai ant jų kamieno atsiranda tam tikras grybas, ima gaminti specialią dervą, kuri laikui bėgant tampa taip geidžiamo aromato esencija. Šis procesas yra itin lėtas – gali praeiti keleri metai, kol mediena suformuos pageidaujamą aromato profilį. Vėliau agarmedis yra mirkomas ir distiliavimo bei garinimo būdu paverčiamas aliejumi, kuris naudojamas arabiškuose kvepaluose. Agarmedžio mediena taip pat gali būti susmulkinama rytietiškiems smilkalams gaminti.

Nepaisant sudėtingos ir daug laiko reikalaujančios agarmedžio esencijos gamybos, šis ingredientas yra itin geidžiamas visame parfumerijos pasaulyje, o jo populiarumas vis auga. Statistikos duomenimis, kasmet internetinės paieškos pagal žodį „oud“ išauga 25 procentais ir prognozuojama, kad šis skaičius tik didės. Susidomėjimas agarmedžio aromatu auga visose amžiaus grupėse – pavyzdžiui, populiariame socialiniame tinkle TikTok grotažymė #oudperfume sulaukė 16,3 mln. peržiūrų, o grotažymė #oud – net 298,6 mln. peržiūras.

Tokio populiarumo priežastis slypi ypatingame agarmedžio aromate – tai niekam neprilygstantis kvapas, siejamas su itin subtiliai atsiskleidžiančiomis arabiškų kvepalų natomis. Agarmedis pasižymi ypatybe meistriškai atskleisti individualią kiekvieno žmogaus odos chemiją, sukurdamas išskirtinį kvapą, nerandamą niekur kitur. Tai itin asmeniškas, intymus ir jausmingas aromatas, pasižymintis šiltomis ir subtiliomis medienos natomis. Kartu atsiskleidžia ir natūralus muskuso dvelksmas, kuris tiesiog užburia savo paslaptingumu ir gyliu. Kita itin vertinama agarmedžio savybė yra tai, jog šios medienos aliejaus esencijos aromatas išlieka itin ilgai, todėl visame pasaulyje arabiški kvepalai yra kokybiškos parfumerijos sinonimas.

Ne veltui arabiški kvepalai, kurių pagrindine nata yra agarmedis, sulaukia tokio populiariumo ir dėmesio visame pasaulyje, o garsiausi parfumerijos gamintojai, siekiantys sukurtį išskirtinius kvepalus, jų sudėčiai pasirenka būtent agarmedžio aromatą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *