Kraštotyros muziejus rengia virtualias parodas

Kraštotyros muziejus rengia virtualias parodas / G. Gavenavičiaus skulptūra „Didžioji Pieta“

Ukmergės kraštotyros muziejus savo svetainėje šiuo metu eksponuoja kelias virtualias parodas.

Įprasminant 2020-uosius Tautodailės metus, parengta virtuali paroda „Tautodailės atspindžiai: 100 eksponatų“.

Joje siekiama supažindinti su muziejaus rinkiniuose saugomais įvairių tautodailės žanrų kūriniais, kurie atspindi mūsų krašto tradicijas, papročius ir kultūrą.

Virtualioje parodoje galima išvysti šimtą Ukmergės krašto tautodailininkų, amatininkų ir vietinių gyventojų kūrinių, pagamintų iš šiaudų, vytelių, popieriaus, tekstilės, keramikos, medžio, geležies, ir kitų medžiagų.

Kiekvienas dirbinys sukurtas iš kartos į kartą paveldėta apdirbimo, pagaminimo technika ar puoštas tradiciniais lietuvių liaudies simboliais.

Kita eksponuojama ir virtuali paroda: „Gintautas Gavenavičius – lino skulptūrų meistras“.

Joje kūrėjo, naudojusio gana neįprastą kūrybinę medžiagą – lino pluoštą –, a. a. Gintauto Gavenavičiaus skulptūros iš linų.

G.Gavenavičius gimė 1960 m. Kaune, ten ir augo. Menininko gyslelę paveldėjęs iš senelio ir pajutęs potraukį kūrybai, įstojo į Stepo Žuko dailės technikumą ir įgijo medžio apdirbimo specialybę. Tačiau 1980 m. baigęs studijas, suprato, jog medis nėra ta medžiaga, kuri padėtų išreikšti jo, kaip menininko, kūrybinę kalbą. Ieškodamas būdo perteikti savo kūrybines mintis ir dar iki tol neatradęs rankom mielos plastinės medžiagos, ėmėsi kurti eiles. Toks jaunojo menininko saviraiškos būdas, deja, nebuvo priimtas. G. Gavenavičiaus kurtos eilės nepadarė įspūdžio tuomečiams poezijos kūrėjams ir tyrinėtojams. Nepripažintas kaip eilių kūrėjas, G. Gavenavičius nepasidavė savęs paieškose. Su žmona persikėlė gyventi į netoli Ukmergės įsigytą sodybą ir čia spontaniškai atrado kūrybinę medžiagą – augalus. Taip pradėjo plėtoti naują kūrybos etapą. Būtent augalai tapo tinkamiausia jo meninės raiškos priemone.

Pradėjęs draugystę su augalais, iš jų kūrė verbas, rišo sodus ir paukščių figūrėles.

Ieškojęs savęs įvairiose medžiagose ir meninėse formose ir netikėtai atradęs ir savo kūrybą susiejęs su vienu iš švenčiausių augalų – linu –, G. Gavenavičius į Lietuvos dailės istoriją įėjo kaip lino skulptūrų meistras.

„Minėdami Gintauto Gavenavičiaus 60-ąjį jubiliejų, norime supažindinti su kūrėjo lino pluošto skulptūromis, saugomomis Ukmergės kraštotyros muziejaus fonduose. Parodą sudaro 15 kūrinių, kuriuos muziejui padovanojo menininko žmona Marija Gavenavičienė, menininkė Laima Dzigaitė ir tautodailininkas Rimantas Zinkevičius“, – aplankyti virtualią parodą kviečia muziejus.

Taip pat parodoje pristatomi Ukmergės meno mokyklos dailės skyriaus pradinio ugdymo programos mokytojos Irutės Kiseliovos mokinių piešiniai, kuriuose perpieštos G. Gavenavičiaus skulptūros, verbos ir žolynai.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

neminto lino pluoštas

neminto lino pluoštas

180x105 cm

180x105 cm

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *