Į „Ukmergės žinių“ redakciją pastaruoju metu skambino nemažai ukmergiškių, gyvenančių individualiuose namuose. Žmonės kaip susitarę skundžiasi iš konteinerių virstančiomis šiukšlėmis. Jie sako, kad keletą savaičių iš eilės atliekos nebuvo išvežamos.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Viena Bažnyčios gatvės gyventoja pasakojo, kad jau trečią savaitę jų niekas neišveža. Kita ukmergiškė, Bugenėlių gatvės gyventoja, pasakojo, kad ta pati problema yra ne tik jų, bet ir aplinkinėse gatvėse.
„Galėjo bent iš anksto perspėti, kad neištuštins konteinerių. Juk metam į juos ir virtuvės atliekas, pavyzdžiui, žuvies galvas, kaulus, ir vaiko sauskelnes. Juk vasara, viskas šiukšlių konteineriuose pūva, rūgsta, dvokia visas kiemas“, – pasakojo į redakciją užsukusi Renata.
Taip pat nepatenkinti nuosavų namų gyventojai ir savivaldybėje organizuotu atliekų rūšiavimo būdu.
Ne vienas nuosavo namo gyventojas keletą rūšiavimui skirtų maišų sako radę kieme – tiesiog permestus per tvorą. Čia taip pat buvo ir jų išvežimo grafikas.
Bažnyčios gatvės gyventoja pasakojo, kad dabar kieme esančioje pavėsinėje stovi ir rūšiavimo maišai. Jos nuomone, ne taip turėtų atrodyti rūšiavimui skirtos talpos – jų gyventojai tikėjosi estetiškų ir tvirtesnių – stipresnis vėjas juos griauna, nešioja po kiemą.
„Be to, šiame ir taip didelių tempų laikotarpyje esame įspraudžiami į dar kažkokius grafikus – turime sekti, kada „Ekonovus“ atvažiuos surinkti maišų. Tiesiog gyvename pagal „Ekonovus“. Gyventojams tai – papildomi rūpesčiai“, – svarsto ji.
Be to, nuosavų namų gyventojai įsitikinę, kad reikalavimas rūšiuoti popierių yra visai neprotingas. Juk jie jį paprastai sudegina.
Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rolandas Janickas sako suprantantis, kad gyventojams susidaro nepatogumų dėl rūšiavimo. Bet, pasak jo, kitos išeities neturime, jei nenorime didinti visuotinės rinkliavos mokesčio.
„Visada kažkokios naujovės, kol prie jų priprantame, sukelia nepatogumų. Juk ir apie visuotinės rinkliavos mokestį daug nepasitenkinimo išgirsta. Tačiau vėliau žmonės supranta, kad tokia tvarka – ne tik pas mus“, – sako pašnekovas.
R. Janickas tikina, kad rūšiavimo maišai, išdalinti gyventojams, – laikinas sprendimas, kaip kuo labiau sumažinti sąvartyne apmokestinamų atliekų kiekį. Mat už išrūšiuotas atliekas mokėti nereikia.
„Ateityje tikrai turėsime normalius konteinerius, skirtus rūšiavimui, kuriuos išdalinsime individualių namų gyventojams“, – tačiau vicemeras paaiškino, kad jų sulauksime tik po kelerių metų.
Jis pripažįsta, kad galbūt lankstinukuose ne visai aiškiai buvo išdėstytas informacija. Šiuo metu atliekų išvežimo grafikas yra publikuotas ir Ukmergės savivaldybės tinklapyje www.ukmerge.lt.
Ir lankstinukuose, ir tinklapyje galima rasti informaciją apie tai, kokias atliekas krauti į mėlynuosius, kokias – į žaliuosius maišus.