Kokių iššūkių gali sukelti įkrovimo stotelės įrengimas namuose?

Autorius Ukmergės žinios
Kokių iššūkių gali sukelti įkrovimo stotelės įrengimas namuose? /

Elektromobilius renkasi vis daugiau vairuotojų, tačiau jiems klausimų kelia įkrovimo stotelės įrengimas namuose. Iš tikrųjų tai nėra taip sudėtinga, kaip gali iš pirmojo žvilgsnio pasirodyti, tad apžvelkime, kokių iššūkių gali kilti ir kaip juos sėkmingai įveikti.

Techniniai iššūkiai

Techniniai aspektai yra vienas sudėtingiausių iššūkių, tačiau juos galima lengvai įveikti. Suteikti reikalingos informacijos gali ir įkrovimo stotelių pardavėjai, jiems galite patikėti ir stotelės įrengimą – taip viskas bus daug paprasčiau.

Visų pirma, jums reikės pasirinkti tinkamą įrangą. Šis sprendimas priklauso nuo to, kur planuojamas įkrovimo stotelės įrengimas – lauke ar garaže, taip pat nuo jūsų vairuojamo elektromobilio modelio, elektros įvado galingumo. Geriausia yra pasitarti su specialistais, kurie tinkamai įvertins visus aspektus ir padės pasirinkti elektros jungtis, kabelius bei kitus stotelei reikalingus priedus, kurie užtikrins patogų ir saugų jos naudojimą.

Elektros tinklo pajėgumas

Daugelį elektromobilių vairuotojų neramina elektros tinklo pajėgumas, tačiau daugeliu atvejų jį galima pakeisti – padidinti. Vis dėlto dar prieš perkant įrangą įkrovimo stotelei, patariama susisiekti su elektros tinklais ir išsiaiškinti, koks pajėgumas yra galimas jūsų namuose. Iš esmės, kuo galingesnę įkrovimo stotelė, tuo geriau, nes savo elektromobilį galėsite įkrauti greičiau. Antra vertus, planuojant įkrovimus ir pripratus prie kasdienės rutinos, galima puikiai išsisukti ir su mažesnio pajėgumo elektros tinklu. Be to, prisiminkite, kad lėtesnis krovimas labiau tausoja bateriją.

Finansiniai iššūkiai

Įkrovimo stotelės įrengimas namuose pareikalaus investicijų. Jas sudarys pačios įkrovimo įrangos įsigijimas ir stotelės montavimo darbai. Nepasidomėję, daugelis mano, kad prireiks išties daug pinigų, tačiau modernios ir patogios įkrovimo stotelės nėra tokios jau brangios, tad galima išsisukti ir su tūkstančiu eurų ar kiek daugiau. Žinoma, viskas priklauso nuo poreikių ir turimos transporto priemonės. Nors suma ir nėra labai didelė, tai visgi gali būti iššūkiu šeimos biudžetui.

Neišsigąskite įkrovimo stotelės kainos, nes ji tikrai atsipirks. Krauti elektromobilį namuose yra ne tik daug patogiau, bet ir pigiau, tad vertinant ilgąjį laikotarpį tikrai sutaupysite nemažai pinigų. Įkrovimo stotelės įrengimas tikrai atsipirks, tačiau atsipirkimo laikas priklausys nuo turimo elektros tiekimo plano, kiek važinėjate elektromobiliu ir kitų veiksnių.

Ar apsimoka įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę namuose?

Jei jums vis dar kyla šis klausimas, siūlome paimti lapą popieriaus ir paskaičiuoti. Kiekvienas įkrovimas namuose kainuos pigiau, tad įkrovimo stotelės įrengimas ilgainiui ne tik atsipirks, bet ir leis nemažai sutaupyti. Žinoma, vieno įkrovimo kainos skirtumas gali nesiekti ir euro, bet per metus visgi susidarys reikšminga suma.

Antra vertus, įkrovimo stotelės įrengimas namuose yra ne tik ekonomiškesnis, bet ir daug patogesnis sprendimas. Dėl to tikrai verta įveikti kelis iššūkius, o elektromobiliu naudotis turint savo stotelę bus nepalyginamai patogiau.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *