Kokie reikalavimai taikomi turguje prekiaujant medumi

Kokie reikalavimai taikomi turguje prekiaujant medumi /

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, kad norint prekiauti savo bityne surinktu medumi, svarbu užtikrinti, jog jis būtų saugus, kokybiškas, tvarkomas laikantis būtinų higienos reikalavimų.

Be to, vartotojams tiekiant medų, taip pat turi būti laikomasi ženklinimo reikalavimų.

Priminsime, kad ant kiekvieno fasuoto indelio etiketėje turi būti nurodomas medaus pavadinimas, bitininko pavardė (įmonės pavadinimas), adresas, užrašas „Geriausias iki“ (šalia data), grynasis kiekis. Taip pat privalu nurodyti medaus kilmės šalį.

Priklausomai nuo gamybos būdo, medus gali būti korinis, su korio gabaliukais, nuvarvėjęs, išsuktas, išspaustas, filtruotas, konditerinis.

Jei norima parduoti medų, kurio etiketėje būtų nurodyta, kad tai rapsų, grikių, nektaro ar lipčiaus medus, pardavėjas turi turėti akredituotos laboratorijos tyrimus, patvirtinančius, kad minėtas medus turi vyraujančių žiedadulkių.

Papildomai medaus etiketėje gali būti nurodytas regioninis ar teritorinis pavadinimas, jei medus surinktas vien tik iš nurodyto regiono, konkretūs kokybės kriterijai: diastazės aktyvumas ar drėgnumas.

Bičių produktus tvarkantys asmenys turi turėti medicinines knygeles su galiojančiu sveikatos patikrinimu.

Papildomai registruotis valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, norint prekiauti savo bityno produkcija prekyvietėse, nereikia.

Tačiau maistui skirti bičių produktai, gauti iš skirtingų bitynų, ar kurių sudėtyje yra kitų maisto produktų (pvz. riešutų, grūdų, uogų ir kt.), turi būti tvarkomi maisto tvarkymo subjektuose, turinčiuose maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimus.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *