Kokia yra elektros kontaktorių paskirtis?

Kokia yra elektros kontaktorių paskirtis? /

Tie, kurie dažnai naudojasi elektros įranga, tikriausiai žino, kas yra maitinimo kontaktoriai. Jais vadinami elektroniniai prietaisai, įjungiantys arba išjungiantys elektros grandines naudojant ypatingą relę. Lyginant su jungikliais, galios kontaktoriai yra reikalingi tada, kai naudojama didesnė srovės galia.

Kam yra naudojami kontaktoriai?

Kontaktoriai dažniausiai yra naudojami šildymui, varikliams, apšvietimo grandinėms ir kitoms elektros apkrovoms. Dar kontaktoriai yra taikomi tokių itin galingų elektros variklių, tarp kurių – elektrovežiai, motorvežiai, elektriniai traukiniai, troleibusai ir tramvajai, valdyme. Be jų neišsiverčiama ir lifte.

Taip pat kontaktoriai yra skirti komutuoti pramoninės gamybos elektrines srovės grandines, kai esama įtampa siekia iki šešių šimtų šešiasdešimt voltų, o srovės stiprumas siekia iki tūkstančio šešių šimtų amperų.

Kaip gali veikti kontaktoriai?

Kontaktoriai gali veikti ir savarankiškai, ir kaip galios valdymo įtaisas, ir kaip variklio paleidiklio dalis. Kitaip tariant, kontaktoriai yra naudojami visuose dažnai įjungiamuose ir išjungiamuose įrenginiuose. Jie yra specialiai pritaikyti didelės elektros srovės apkrovos įrenginiams.

Pavyzdžiui, kai kontaktorius naudojamas didelės apimties valdymo grandinėje, jis veikia kaip nuotoliniu būdu valdomas jungiklis, nes yra suprojektuotas perjungti didesnį elektros energijos kiekį per savuosius kontaktus. Kontaktorius gali perjungti daugiau kaip dešimt amperų stiprumo elektros srovę.

Kaip yra skirstomi kontaktoriai?

Kontaktoriai yra skirstomi į kintamosios ir nuolatinės srovės įtampos kontaktorius, naudojami elektros energijos paskirstymo ir suvartojimo atvejais. Jie yra nepakeičiami elektros grandinės valdymo įtaisai, turintys papildomų saugos funkcijų. Be to, kontaktoriai pasižymi universalumu, jie pritaikomi ir įprastiniuose šviesos jungikliuose, ir sudėtingose elektromagnetinio valdymo programose.

Kontaktoriai dar yra skirstomi į vienpolius, dvipolius ir tripolius. Visiems jiems keliami aukšti kokybiniai reikalavimai. Skirtingų kategorijų kontaktorių įjungimų ir išjungimų per valandą ciklų skaičius gali kisti nuo trisdešimties iki trijų tūkstančių ir daugiau sykių.

Kadangi kontaktoriai yra skirtingų rūšių, kiekviena iš jų turi savo specialią paskirtį. Tad kiekvienas pirkėjas gali rasti jam tinkamą kontaktorių. Elektros prekės, tarp jų ir kontaktoriai, parduodami ne tik fizinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse. Pastarosiose pirkti yra patogiau ir pigiau.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *