Kodėl šaldyta produkcija nenusileidžia šviežiai?

Kodėl šaldyta produkcija nenusileidžia šviežiai? /

Žuvyje ir jūros gėrybėse yra vertingų baltymų ir riebalų bei kitų naudingų maisto medžiagų. Taip pat yra daug drėgmės. Dėl to jie, viena vertus, yra vertingi maisto produktai, tačiau, kita vertus, jie labai greitai genda. Efektyviausia priemonė, stabdant bakterijų ir fermentinio skilimo procesus žuvyje bei kitose jūros gėrybėse, yra greitas užšaldymas, kuris garantuos šviežumo ir maistinių medžiagų išsaugojimą net kelis mėnesius.

Tinkamos laikymo sąlygos yra labai svarbu!

Jūros gėrybės yra jautrūs ir greitai gendantys maisto produktai. Kartais užtenka vos kelių valandų netinkamomis laikymo sąlygomis, kad šviežias ir maistingas maistas taptų nevalgomas, o kraštutiniais atvejais net sukeltų pavojų vartotojų sveikatai. Be higienos ir laikymo trukmės, temperatūra yra kitas labai svarbus veiksnys, turintis įtakos gedimo procesams. 

Kaip ir daugelis šviežių maisto produktų, žuvis turi būti nuolat vėsinama ir pakeliui nuo sugavimo momento iki vartotojo stalo neturi patekti į pavojingą – per aukštą – temperatūrą, kurioje labai greitai dauginasi įvairios žmogaus organizmui pavojingos bakterijos. Šaldymo grandinė niekada neturėtų nutrūkti, gaminiui keliaujant nuo žvejybos laivo iki vartotojo stalo, ir tai turėtų žinoti kiekvienas žuvį valgantis žmogus. 

Kodėl produkcijos šaldymas yra naudingas?

Šaldyta produkcija pasižymi tokiais privalumais kaip išsaugotas šviežumas, aukšta maistinė vertė ir specifinis produkto skonis bei itin ilgas galiojimo laikas, kuris pramoniniu būdu užšaldytų produktų atveju yra mažiausiai šeši mėnesiai. 

Svarbus šaldymo poveikis yra ir tai, kad jis patikimai naikina nematodus ir kitus parazitus, kurie gali atsirasti kai kuriose žuvų rūšyse. Be to, pasiekus užšalimo ribos temperatūrą, taip pat žūva arba bent jau yra nukenksminami daugelis mikroorganizmų, galinčių atsirasti žuvyse. Tačiau tai nėra taisyklė, todėl bet kokia vandenynuose sugaunama produkcija prieš vartojimą turėtų būti termiškai apdorota.

Visur, kur jūros gėrybės yra apdorojamos, laikomos, parduodamos ar ruošiamos, jos turi būti laikomos vėsiai. Greitas vėsinimas arba šoko užšaldymas paprastai yra geriausias būdas prailginti tiek žuvies, tiek jūros gėrybių galiojimo laiką.

Nors švieži produktai šiandien užima vis svarbesnį vaidmenį jūrų gėrybių rinkoje, šaldyti produktai taip pat įgauna reikšmę, nes paraleliai su tradiciniais prekybos kanalais šiandien vis daugiau jūros gėrybių perkama ir pristatoma internetu. Šis naujas prekybos segmentas – elektroninė prekyba – paremtas šaldytais produktais ir dažniausiai tai į tvarią žuvininkystę bei ekologiją orientuoti verslai. Vienas iš tokių yra ,,FishWish” įmonė. Pasidomėti daugiau jų vertybėmis ir produkcija galite čia: https://fishwish.eu/produktas/arktine-palija-file-1-kg/.

Šaldytos žuvies ir jūros gėrybių privalumai

1. Prailgintas galiojimo laikas

Dauguma žuvų yra užšaldomos naudojant greito užšaldymo technologiją.  Šis metodas efektyviai išsaugo žuvį, todėl ji išsilaiko daug ilgiau nei šviežia žuvis. Palyginimui, šviežia žuvis šaldytuve gali būti laikoma apie 2 dienas, o šaldyta žuvis savo kokybę gali išlaikyti iki 6 mėnesių.

2. Kokybės išsaugojimas

Kol žuvis yra užšaldoma tinkamais metodais, žuvies šviežumas tarsi užkonservuojamas.  Žuvies kokybė per daug nenukenčia ir yra panaši į šviežios žuvies kokybę. Be galimo vandenyje tirpių mineralų praradimo, šaldant išsaugoma žuvies kokybė ir didžioji dalis maistinės vertės.

3. Ekonomiškesnis variantas

Šaldyta žuvis paprastai yra pigesnė nei šviežia, nes pastaroji yra jautresnė gabenimo trukmei ir reikalauja greitesnių transportavimo būdų, kad patektų į rinką. Taigi, šaldyta žuvis gali būti puikus pasirinkimas, jei norite sutaupyti.

Jūros gėrybės iš www.fishwish.eu yra užšaldytos greito užšaldymo technologija ir nepraradusios savo maistinių savybių. 


Daugiau: baltyminis maistas

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *