Krikštėnuose esantis šunų viešbutis per vasarą sulaukė penkiolikos gyventojų. Nors didelės apgulties čia nebuvo, personalas tvirtina, kad apsigyvenusieji skųstis negalėtų – paisoma visų juos laikinai palikusių šeimininkų pageidavimų.
Autorės nuotr. Šunų viešbutyje augintiniai gali jaustis taip pat patogiai, kaip ir namuose.
Liūdinčius šunelius stengiamasi pralinksminti net žaidimais.
UAB Ukmergės butų ūkis sutartį su savivaldybe dėl beglobių gyvūnų priežiūros sudarė prieš dvejus metus. Ši įmonė, kuri rūpinasi, kad miesto gatvėse nebūtų valkataujančių naminių gyvūnų, pasiūlė dar vieną paslaugą – Krikštėnuose esančios beglobių gyvūnų prieglaudos patalpose įsteigė šunų viešbutį.
Pirmųjų „klientų“ viešbutis sulaukė gegužę. Iš viso per vasarą čia buvo laikinai apsigyvenę 15 šunų.
„Didelės apgulties nesitikėta, nes ši veikla įmonei – dar naujovė. Gal reikia labiau įgusti, o gal ir reklamos mažoka buvo“, – svarsto Beglobių gyvūnų prieglaudos administratorius Aurimas Paliulis. Apie teikiamas viešbučio paslaugas įmonė viešino internete, respublikinėje bei rajoninėje spaudoje.
Administratorius pasakojo, jog mintis apie viešbutį kilo neatsitiktinai – nemažai žmonių teiraudavosi apie šias paslaugas. Tuo labiau, kad įrengti viešbutį šiose patalpose visos sąlygos buvo – pastate pakankamai vietos, yra aptvarų, kurie nenaudojami kaip prieglauda beglobiams.
Kitoje pastato pusėje yra dešimt laisvų aptvarų. Prieglauda ir viešbutis turi atskirus įėjimus ir vienas kitam netrukdo. Įrengti ir trys aptvarai lauke – šeimininkų viešbutyje paliktų gyvūnėlių pasivaikščiojimui.
Pasak A. Paliulio, tokios dienos, kad būtų užimtos visos vietos, nebuvo. Daugiausiai vienu metu sulaukta keturių gyventojų. Laikotarpis, kuriam šeimininkai palieka savo augintinius, labai įvairus – nuo vienos dienos iki dviejų savaičių. Populiariausias laikotarpis – penkios dienos.
Į viešbutį – su visa manta
Šia paslauga naudojasi ne tik ukmergiškiai ar aplinkinių rajonų gyventojai. Į Krikštėnuose esantį viešbutį šeimininkai savo augintinius atgabena ir iš tolimesnių rajonų. Sulaukta gyventojų iš Vilniaus, Alytaus, net Mažeikių.
„Žmonės tvirtina, kad, keliaujant automagistrale, ši vieta labai patogi – norint palikti augintinį, nuo kelio toli nusukti nereikia, negaišta laiko skubėdami į kelionę. Grįždami po atostogų namo ir šunelį pakeliui pasiima“, – sako pašnekovas.
Nors viešbučio darbo valandos iki 16 valandos, pasak A. Paliulio, neretai gyvūnų savininkas tik vakare susizgrimba, kad išvykdamas neturės kur palikti savo keturkojo draugo.
„Esame priėmę ne vieną ir po darbo valandų, tik reikėtų prieš vežant susitarti telefonu“, – sako administratorius.
Jis sako, kad dažnai į viešbutį šeimininkai savo augintinius atveža su visa manta. Ne tik maisto įdeda, bet ir indus, iš kurių šunelis namie valgo ir geria, kilimėlį, žaislų. Šie naminiai daiktai – kad augintinį kuo mažiau kamuotų namų liūdesys.
Sulaukia viešbučio personalas ir specialių pageidavimų – žmonės pasako, kiek kartų per dieną šerti šunį, prašo dažniau išvesti pasivaikščioti ar net pažaisti su juo.
„Tikrai išpildom šiuos prašymus. Nebent jei šuniukas piktas ir su juo neišeina „susitarti“, tada ne vedžiojam po kiemą, bet išleidžiam pabūti į lauko aptvarą“, – pasakoja A. Paliulis.
Anot jo, jokių nesusipratimų su gyvūnais ar jų šeimininkais nepasitaikė nė karto. Prižiūri gyvūnus, kaip priklauso. Jei būtų kitaip, šeimininkai labai greitai pastebėtų, kad kažkas su jo augintiniu ne taip.
Uždarbis nedidelis
UAB Ukmergės butų ūkio direktorius Jonas Rinkevičius įsitikinęs, jog šio papildomo verslo imtasi tikslingai. Nors uždirbta palyginti nedaug, vos keletas tūkstančių litų, tačiau ir papildomų išlaidų būta nedaug – beveik viskas, kas reikalinga viešbučiui, jau buvo prieglaudoje. Vien tik tokio verslo niekuomet nesiimtų.
„Jei nebūtų prieglaudos ir reikėtų viską įsirenginėti specialiai viešbučiui, toks verslas Ukmergėje pasmerktas“, – padarė išvadas direktorius.
Parai palikti gyvūną viešbutyje šeimininkui kainuoja apie 20 litų. Tačiau ši kaina dar priklauso nuo to, kiek laiko gyvūnas čia praleis, ar šeimininkas paliks savo augintiniui maisto. Apgyvendinus ilgesniam laikui, galima tikėtis nuolaidų.
Norintieji pasinaudoti viešbučio paslaugomis turėtų skambinti tel. 8 646 23117 arba 8 646 23118.
Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ