Kęstučio aikštėje pradėti archeologiniai tyrinėjimai

Kęstučio aikštėje pradėti archeologiniai tyrinėjimai / Su komanda tyrinėjimus Ukmergėje atlieka archeologas Justinas Račas. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Kęstučio aikštėje, priešais rajono savivaldybę, praėjusią savaitę pradėti archeologiniai kasinėjimai. Jie būtini prieš pradedant rekonstrukcijos darbus centrinėje miesto aikštėje ir jos prieigose.

Vilniaus VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ archeologams leidimą atlikti kasinėjimo darbus spalio pabaigoje išdavė Ukmergės miesto seniūnija.

Leista kasinėti Kęstučio aikštėje, Draugystės skvere ir Pilies parke bei jo prieigose.

Kaip informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė, archeologinius tyrimus užsakė minėtų teritorijų rekonstravimo techninio projekto rengėjai – Panevėžio bendrovė „Panprojektas“.

Jie reikalingi tam, kad būtų nustatyti kultūriniai sluoksniai bei pagrįsti rekonstrukcijos laukiančių teritorijų projektiniai sprendiniai pagal Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos reikalavimus.

Kiek anksčiau minėtose teritorijose buvo atlikti ir istoriniai ikonografiniai tyrimai, tam kad būtų nurodyta, kaip bus saugomos konkrečios teritorijos vertingosios savybės.

Pasak Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialisto Kęstučio Sabaliausko, šių tyrimų ataskaitas suderinus su Kultūros paveldo departamentu,  bus tęsiami techninio projektavimo darbai, tačiau plačiau kalbėti apie būsimus rekonstrukcijos darbus dar ankstoka. Visuomenei jie bus pristatyti, kai tik bus parengti galutiniai techninio projekto sprendimai.    

Su komanda tyrinėjimus Ukmergėje atliekantis  archeologas Justinas Račas pasakojo, kad mūsų senamiestyje iš viso kasinėjami 9 plotai. Kiekviena iš duobių 2 metrų gylio, apie 5 metrų ilgio ir kelių metrų pločio.

Gana sunkų rankinį darbą atlieka šešių vyrų komanda.

Pirmiausiai dvi duobės buvo iškastos Kęstučio aikštėje, vėliau dar septynios – Pilies parke.

J. Račas pasakojo, kad viename iš plotų Kęstučio aikštėje aptikta ūkinė duobė. Joje – nemažai gyvulių kaulų, įvairios keramikos. Visi radiniai, kaip spėjama, yra 18 amžiaus.

Pilies parke tyrimų plotai parinkti galimai buvusių pastatais užstatytose vietose. Pastatai čia stovėjo 20 amžiaus pradžioje. Galimai buvusių pastatų vieta yra nustatoma georadarais.

Tikimasi, kad kasinėjimai Ukmergės senamiestyje užtruks apie savaitę.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *