Tęsiasi rajono savivaldybei priklausančio turto perėmimas iš jį nuomojusios UAB „Miesto energija“. Trečiadienį buvo perimtos paskutinės dvi katilinės. Jos uždarytos, o karšto vandens tiekimas vartotojams laikinai nutrauktas.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Autorės nuotr. Į katilinę patekta išlaužus duris.
Kaip ir visą atgaunamą turtą, taip ir trečiadienį perimtas katilines RK-1 ir RK-2, rajono savivaldybė atgavo tik įsikišus policijos pareigūnams ir nupjovus tvirtus durų užraktus.
Rajono savivaldybės vicemeras Grigorijus Malčanovas, Juridinio skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis bei kiti pareigūnai, atvykę prie perimamų objektų, pateikė „Mieto energijos“ atstovams visus teisę į nuosavybę įrodančius dokumentus. Tačiau turto nuomininkai įrodinėjo, kad katilinių atiduoti neturi teisės, nes yra vieninteliai rajone šilumos tiekėjai.
Tik po to, kai prie katilinių atvyko policijos pareigūnai, nuo durų pasitraukė jas saugoję „Miesto energijos“ pasamdyti apsaugininkai.
Kadangi negavo perimamų objektų durų raktų, į juos rajono savivaldybės atstovai pateko pasikvietę spynų pjovimo meistrus.
Specialia įranga įveikus iš vidaus užrakintas duris, rajono savivaldybės delegacija pateko į dvi katilines: miesto centre, Klaipėdos gatvėje esančią RK-2 ir Šviesos gatvėje esančią RK-1 katilinę.
Katilinę saugojo apsaugininkai.
Abi šios katilinės trečiadienį buvo sustabdytos. Kada jos bus paleistos, dar nežinia. Pasak rajono vicemero G. Malčanovo, Klaipėdos gatvėje esanti katilinė yra vienintelė, kurios kurui galima naudoti tik dujas. Šios katilinės įrangos neįmanoma pritaikyti kūrenimui skystu ar kietu kuru. Tai reiškia, kad katilinę bus galima pajungti tik tuomet, kai savivaldybė pasirašys sutartį su dujų tiekėjais. Kol kas mūsų rajono vadovams to padaryti nesiseka.
Jau perimtose „Šilo“ bei esančioje prie Vaikų globos namų katilinėse naudojamas suskystintas kuras. Kūrenti juo yra 40 proc. brangiau nei dujomis.
UAB „Miesto energija“ generalinio direktoriaus Artūro Stravinsko įsitikinimu, tokie savivaldybės veiksmai yra neteisėti, peržengia teismo pritaikytų laikinųjų turto apsaugos priemonių ribas ir kelia grėsmę, kad ukmergiškiai be karšto vandens liks ilgą laiką ir kils grėsmė pasirengimui šildymo sezonui.
Pasak A. Stravinsko, eksperimentų šilumos ūkyje įkaitais tapo būtinų paslaugų negaunantys Ukmergės gyventojai, o atėjus žiemai prastas pasirengimas šildymo sezonui gali lemti avarijas ir šildymo sutrikimus.
Rajono savivaldybės vicemeras G. Malčanovas sakė, kad kol kas liko neperimtas „Miesto energijos“ administracijos pastatas, šilumos punktai daugiabučiuose, sandėliai, garažai. Juos numatyta perimti artimiausiu metu.
Pasak vicemero, perimus visas katilines tikėtina, kad mūsų klausimą dėl licencijos pagaliau išspręs Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ir kad galiausiai bus sudaryta sutartis su dujų tiekėjais. Anot vicemero, priešingu atveju tai taptų beprecedenčiu atveju Lietuvoje, kuomet visą šilumos ūkį valdančiai įmonei nesuteikiama galimybė aprūpinti vartotojų šiluma.