Sportuoti yra naudinga bei sveika. Žinoma, tai reikia daryti su saiku ir taisyklingai. Kiekvienas sportas, kuris yra atliekamas neteisingai ir be trenerio pagalbos gali ne tik kad padėti sveikatai, bet ir jai pakenkti. Būtinai viską darykite teisingai. Kiekviena sporto šaka lavina vis kitus gebėjimus bei kitaip paveikia mūsų kūną ir visą organizmą.
Tenka pripažinti, kad krepšinis yra ta sporto šaka, kuri puikiai lavina kūno koordinaciją. Juo užsiimant profesionaliai ir planuojant patekti į vieną iš Lietuvos stipriausių krepšinio komandų, pvz.: Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, nuolat būsite dinamiški, dėl to yra ir sakoma, kad krepšinis neturi didelės įtakos žmogaus laikysenai. Krepšinis tikrai nepasižymi monotoniškumu. Būtent to ir nemėgsta vaikai, todėl mielai lanko krepšinio būrelius.
Žaidžiant šį komandinį žaidimą yra lavinamas visas kūnas, o ne tam tikra jo dalis ar sritis, kas dažnai nutinka užsiimant kitomis sporto šakomis. Visi krepšininkai pasižymi kūno proporcingumu, nes jų stiprios ne tik kojos ar rankos, bet ir visas kūnas yra „tvirtai sudėtas”. Vaikui yra naudinga lankyti krepšinio būrelį, nes jis įpranta ne tik puikiai koordinuoti savo kūną, bet ir geba lengvai pakeisti kūno padėtį erdvėje, todėl ir esant nekasdienėms situacijoms jam tampa nesudėtingas kūno padėties keitimas erdvėje.
Šiuolaikinis krepšinis profesionalių žaidėjų akimis
Profesionalūs krepšininkai pastebi, kad žaidimo taktikos, veiksmai bei koordinacijai laikui bėgant kinta. Jie vieningai sutaria, jog prieš keliasdešimt metų traumos būdavo retesnės. Tačiau tenka pastebėti, jog ir profesionaliame krepšinyje žaidimo krūviai būdavo visai kiti. Šiandien žaidėjai skundžiasi, kad rungtynes veja rungtynės, o laiko atsistatyti organizmui tenka vis mažiau.
Šiais laikais ši sporto šaka yra labai daug paremta fizine jėga. Beveik visos krepšinio žaidėjų patiriamos traumos nėra priklausomos nuo jų pačių. Visgi jas labiau išprovokuoja varžovai.
Neretos krepšininkus lydi ir stresinės traumos, kaip pvz.: stresinis kaulo lūžis, kuomet jį išprovokuoja nuolat patiriamas fizinis krūvis. Kai tam tikra kūno vieta yra visad apkrauta – sportininką ištinka būtent toks trauminis lūžis.
Pastebima, kad nugaros bei kryžminių raiščių pažeidimai pradeda formuotis vis jaunesnio amžiaus žaidėjams. Dėl to yra labai akcentuojamas apšilimas prieš kiekvieną treniruotę bei būsimas varžybas.