Kaip gabenami stambiagabaričiai kroviniai ir kokie jų ypatumai

Autorius Ukmergės žinios
Kaip gabenami stambiagabaričiai kroviniai ir kokie jų ypatumai /

Stambiagabaričių krovinių gabenimas – unikalus logistikos padalinys, neturintis itin griežto apibrėžimo. Apibūdinamas jis kaip didelių, nestandartinių bei sunkių elementų transportavimas. Yra išskiriamos kelios pagrindinės rūšys: energijos (generatoriai, turbinos, transformatoriai ir t.t.); chemijos pramonės (reaktoriai, šaldymo dėžės); itin sunkūs kroviniai (moduliai, filtrai, presai).

Šiai sričiai reikalingos specialios transporto priemonės, tinkamas ir kruopštus maršruto pasiruošimas, transporto organizavimas pagal griežtai apibrėžtus reikalavimus bei technines sąlygas. Sudėtingas krovinių pervežimas per kuo trumpesnį laiką ir su kuo mažesnėmis finansinėmis sąnaudomis reikalauja partnerystės, atidumo detalėms ir nuolatinio bendradarbiavimo visoje tiekimo grandinėje. Nuo išankstinio planavimo ir jo vykdymo, siuntėjai bei tiekimo grandinės partneriai turi atsižvelgti į kelis veiksnius, kad užtikrintų stambiagabaričių krovinių judėjimą be kliūčių:

Muitinės ir taisyklės. Mokesčiai ir muitai, kaip ir reikalingi dokumentai bei reikalavimai skiriasi tarp įvairių šalių. Atliekant vietinės rinkos tyrimus svarbu išsiaiškinti juos ir jais vadovautis.

Ryšiai su visuomene. Stambiagabaričių krovinių gabenimas bendrais keliais dažnai kelia susirūpinimą aplinkosaugai, kuri orientuojasi į visuomenės saugumą. Net menkiausia abejonė, jog aplinka gali būti paveikta, turi būti išsklaidyta. Taigi atviras dialogas tarp visų procese dalyvaujančių suinteresuotų šalių padeda numalšinti problemas iki šioms išryškėjant.

Krovinio projektas/dizainas. Transportavimas kartais gali nulemti, kaip gaminys bus sukonstruojamas galutiniame taške. Pavyzdžiui, ar jis pristatomas kaip vienas vienetas, ar surenkamas iš kelių dalių vietoje. Taigi, stambiagabaričių krovinių pirkėjai turi galimybę atlikti transportavimo analizę ir sudaryti maršrutus iš anksto.

Metodo optimizavimas. Tranzito laikas ir reikalavimai labai skiriasi nuo pergabenimo rūšies: keliais, geležinkeliais, oru, vandeniu ar vietinėmis baržomis. Vietiniai logistikos įmonių specialistai gali patarti dėl ilgio, pločio, aukščio ir svorio apribojimų, dėl kurių gali tekti rinktis vieną ar kitą transportavimo būdą.

Užsakymų ir pristatymo terminų pokyčiai. Bet kokie krovinių tiekimo planų arba gamybos ir pristatymo keitimai bei vėlavimai gali sukelti nenumatytų pasekmių. Pavyzdžiui, pakeitus išsiuntimo vietą arba transporto rūšį gali prailgėti pristatymo laikas bei išaugti pervežimo išlaidos. Dėl šios priežasties siuntėjai ir paslaugų tiekėjai turi žinoti ir numatyti galimas problemas ir sukurti lanksčias aplinkybes krovinio judėjimui.


Daugiau: krovinių pervežimas

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *