Pastaruoju metu žmonės ypač domisi homeopatija ir įvairiais natūraliais gydymo metodais. Apie tai, kaip būti sveikam, kalbamės su Kauno sveikatos ir harmonijos centro „Ediana“ gydytoja homeopate Diana Laurynaitiene. Ji sako, jog žmogus yra sveikas ne tada, kai niekuo neserga, o tada, kai esti geros savijautos, energingas, pilnas gyvybinių galių ir džiugesio.
Jolita ŽURAUSKIENĖ
Pastaruoju metu žmonės ypač domisi homeopatija ir įvairiais natūraliais gydymo metodais. Apie tai, kaip būti sveikam, kalbamės su Kauno sveikatos ir harmonijos centro „Ediana“ gydytoja homeopate Diana Laurynaitiene. Ji sako, jog žmogus yra sveikas ne tada, kai niekuo neserga, o tada, kai esti geros savijautos, energingas, pilnas gyvybinių galių ir džiugesio.
Jolita ŽURAUSKIENĖ
Kauno sveikatos ir harmonijos centro „Ediana“ gydytoja homeopatė Diana Laurynaitienė akcentuoja, jog žmogų reikia gydyti kompleksiškai.
Autorės nuotr.
Nuo 1995 metų intensyviai pradėjau domėtis homeopatija ir įvairiais netradiciniais gydymo metodais: dalyvavau seminaruose, skaičiau įvairiausios literatūros, padedančios atrasti sveikatą ir natūralius savigydos metodus. Stažavausi Vokietijoje tarptautinės homotoksikologijos terapijos kursuose bei retorikos paskaitose. Savo patirtį ir žinias perduodu skaitydama paskaitas. Pacientams siūlau knygų terapiją, kad jie lengviau atrastų ir suprastų savo ligų priežastis. Juk keičiant mintis, keičiasi ir pasaulis aplink mus.
Akcentuojate žmogui sveikatos sukūrimo kelius ir padedate pačiam atrasti sveikatos gelmę. Kas tai?
Sveikas žmogus turi viską. Sveikata – audinys, kurį audžiame iš savo minčių, jausmų, emocijų ir santykių su aplinkiniais. Daugelis sugriovė savo sveikatą ir gyvenimą, pereidami nuo vieno gydymo prie kito, neturėdami nei kantrybės, nei nuolankumo. Nuolankumas reiškia priimti situaciją be aukos ir kaltinimo, keisti gyvenimo įpročius, charakterį ir ieškoti prasmingų ligos priežasčių.
Jūsų Centre atliekami plauko tyrimai. Ką galima sužinoti, atlikus šį tyrimą?
Į mus kreipiasi pacientai, turintys įvairių sutrikimų. Kreipiasi ir dėl slenkančių plaukų, plikimo. Juk tai – opi problema. Atlikus plauko tyrimą ir nustačius cheminių elementų kiekį sužinome, ar tinkamai žmogus maitinasi, ar iš maisto pasisavina būtiną mikroelementų kiekį, ar nekenksminga aplinka, kurioje jis gyvena, ar nekenkia vartojamas maistas. Žmogus sužino, ar gerai funkcionuoja jo skrandis, žarnynas, kepenys, inkstai, ar neserga lėtinėmis ligomis, ar gerai gydosi. Pacientas informuojamas, kaip jį veikia stresinės situacijos ir darbo krūviai. Moksleiviams ir studentams patariama, kokį maistą vartoti, kad geriau įsisavintų studijuojamą medžiagą ir atlaikytų intensyvius mokymosi krūvius.
Plauko tyrimas paremtas mokslo atradimais. Kai mokslininkai ištyrė Napoleono plauką, nustatė, jog jis buvo nuodytas arsenu. Plauko tyrimas naudojamas kriminalistikoje. Atliekant šią analizę, pacientas nepatiria jokios intervencijos. Plaukuose yra visa informacija apie ligas, sutrikimus. Plaukai atspindi persirgtas lėtines ligas ar praneša apie dar nepasireiškusį sutrikimą.
Kraujyje nustatomi 5-7 mikroelementai, o plauke – 25-42. Efektyviausiai nustatomi ir toksiniai elementai, susikaupę organizme. Kiekvienas iš mūsų nuo gimimo turi polinkį kurio nors mikroelemento trūkumui ar pertekliui, o nuo to priklauso tam tikri susirgimai.
Kiekvienas mikroelementas yra svarbus ir dalyvauja daugelyje organizmo procesų. Svarbus ir jų trūkumas, ir perteklius.
Sumažėjusi kalio koncentracija plaukuose gali būti dirglumo, išsekimo, pervargimo, inkstų funkcijos, kraujospūdžio sutrikimo, širdies ir kitų negalavimų priežastis. Moterims kyla nevaisingumo, persileidimo pavojus.
Manganas yra gyvybiškai svarbus mikroelementas – antioksidantas. Jis padeda įveikti stresines situacijas. Dėl magnio trūkumo atsiranda mieguistumas. Moterims mangano stoka dažnai būna susijusi su ginekologine patologija, o vyresnio amžiaus moterims tai – viena iš osteoporozės priežasčių.
Padidėjęs vario kiekis plaukuose gali liudyti kepenų ligą (tulžies sąstovis, hepatitas, gresianti kepenų cirozė), polinkį į hipertoninę ligą, miokardo infarktą, cholesterino koncentracijos padidėjimą kraujyje, egzemą, migreną, sąnarių ir kraujagyslių uždegimą. Vario perteklius dažnas tarp cholerikų, profesionalių sportininkų, žmonių, piktnaudžiaujančių alkoholiu.
Dėl vario trūkumo padidėja rizika susirgti anemija, leukopemija, odos, jungiamojo, kaulinio audinių ligomis. Vario trūksta sulėtėjus psichomotoriniam, kalbos vystymuisi, vaikams sergant epilepsija.
Pacientai gydomi kompleksiškai. Ligos intensyvumas priklauso nuo to, ar stipriai išsikerojusios ydos ar blogi charakterio bruožai. Pacientui nurodoma keisti savo santykius su artimaisiais, kitaip vertinti save ir gyvenimo situacijas.
Geranoriškumas, atlaidumas, optimizmas, atjauta, kantrybė – stipriausi vaistai, padedantys sveikti. Gydomas ir kūnas, ir siela: pacientui rekomenduojama įvairi literatūra, homeopatinės priemonės. Vienas iš visatos dėsnių – kaita, todėl žmogaus sugebėjimas keistis, prisiderinti prie kintančios aplinkos teigiamai veikia sveikatą. Svarbu mokėti susitaikyti su neišvengiamomis situacijomis, nuolankiai jas priimti kaip gyvenimo pamokas.
Pirmenybę teikiame homeopatiniam gydymui. Tai – medicinos mokslo kryptis, kurios esmė – gydymas mažomis vaistų dozėmis, kai gydymas didelėmis jų dozėmis sukeltų reiškinius, panašius į ligos požymius.
Gydant ligas labai svarbus ir taisyklingas kvėpavimas, vandens procedūros. Itin svarbu nuplauti per dieną susikaupusias negatyvias emocijas ir informaciją. Savo pacientams siūlome ir meditacijas, energetinius pirštų pratimus, gydomąją muziką.
Teigiamos emocijos, meilės energija padeda pasveikti. Malda, geranoriškumas gydo, stiprina imuninę sistemą, o pyktis, ambicijos, kategoriškumas – griauna. Jeigu išmoktume pasitenkinti mažais džiaugsmais, mažiau sirgtume.
Svarbu mokytis save mylėti kaip dievišką būtybę, būti kantriam. Tik mylintis ir gerbiantis save žmogus „pritraukia“ panašius į save.
Kūrybiškumas, nukreiptas į kitų žmonių poreikius ir tikslus, yra laimės ir sveikatos šaltinis. Pasirinkta tinkama darbo veikla padeda pajusti pilnatvę ir turi įtakos dvasinei ir fizinei sveikatai. Nė vienas žmogus, nuoširdžiai besistengiantis padėti kitam, to negali padaryti nepadėdamas sau…