Ką daryti jeigu jums jau metus laiko kažkas negrąžina skolos?

Autorius Ukmergės žinios

Skola yra nemalonus dalykas tiek skolininkui, tiek skolos teikėjui. Jeigu vėluojama skolą grąžinti trumpą laiką, tuomet tai nedidelė bėda. Tačiau jeigu skolininkas piktybiškai vilkina grąžinti pinigus, tuomet nelieka nieko kito, kaip kreiptis į skolos išieškotojus. Šie teigia, jog sunkiausia būna tais atvejais, kai skolininką ir skolintoją sieja giminystės ar draugystės ryšiai ir neegzistuoja jokio dokumento, patvirtinančio skolinimo faktą. Visgi, profesionalai puikiai išmano savo darbą ir su jų pagalba skolą dažniausiai pavyksta susigrąžinti. 

Kodėl verta kreiptis į skolos išieškotojus?

Skolos išieškojimo specialistai teigia, jog dažnu atveju skolą susigrąžinti pavyksta jau po pirmo skambučio skolininkui. Kodėl su tuo nepavyksta susidoroti pačiam kreditoriui? Tiesiog specialistai informatyviai paaiškina, kas laukia skolininko jeigu jis negrąžins skolos. Skolos išieškotojai kompromisų pagalba stengiasi suderinti skolos grąžinimo terminą ir kitas galimybes. Sakykim, sudaromas mokėjimo grafikas ir skolą galima grąžinti dalimis. Tuo tarpu antstoliai tokių žaidimų nežaidžia. Jie nesiaiškina žmogaus ar įmonės finansinės būklės – tiesiog areštuoja visas turimas sąskaitas. Į teismą skolos išieškotojai kreipiasi tik išimtiniais atvejais. Kaip minėjome, dažnai žmones sieja giminystės ar draugystės ryšiai. Nenuostabu, jog net ir skolintojas nenori, jog visas toks reikalas pasiektų teismą ar antstolius. Todėl skolų išieškotojai yra racionaliausia išeitis, kai delsiama grąžinti skola ir norima tai išspręsti kaip galima taikiau.  

Kas turi sumokėti išlaidas susijusias su skolų išieškojimu?

Kai asmuo nemoka komunalinių mokesčių, vengia atsiskaityti už įsigytas prekes bei paslaugas ar tiesiog vengia grąžinti pasiskolintą sumą tiek privatiems, tiek juridiniams asmenims, skolos neatgaunantys asmenys ar įmonės kreipiasi į skolos išieškotojus. Taip susidaro skolos išieškojimo išlaidos. Į šiuos nuostolius įskaičiuojamos ir būtinos išlaidos, susijusios su nuostolių išieškojimu ne teismo tvarka. Skolininkas privalo šias išlaidas atlyginti. Tai yra nesvarstytina, nes ir Civilinio kodekso 6.57 straipsnis numato, kad su prievolės įvykdymu susijusias išlaidas turi apmokėti skolininkas. Žinoma, išskyrus tuos atvejus, kai įstatymai ir sutartis numato kitaip. 

Kaip turėtų elgtis skolininkas?

Vienareikšmiškai teisingas sprendimas – aktyviai ir geranoriškai dalyvauti skolos grąžinimo klausimo sprendime. Jeigu pasikeitė galimybės grąžinti skolą, pirmiausia derėtų apie tai informuoti kreditorių ir tartis dėl lankstesnio grąžinimo grafiko. Padėtį palengvina realūs įrodymai, kad finansinė padėtis tikrai pablogėjo. Sakykim, sveikatos problemos, atleidimas iš darbo ar neatidėliotinas namų remontas. 

Skolininkas turėtų žinoti ir tai, jog skolos negrąžinimas ir šio proceso vilkinimas labai neigiamai veikia kredito istoriją. Tai reiškia, jog užkertami visi keliai skolintis ateityje.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *