Į redakciją paskambinusi mūsų skaitytoja, gyvenanti viename iš Vilniaus gatvės daugiaaukščių, norėjo sužinoti, kokia yra įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus asfaltavimo tvarka.
Moteris gyvena daugiabučiame name, kuriame įsikūrusi bendrija. Neseniai vyko susirinkimas, kuriame bendrijos pirmininkas pranešė, kad teiks prašymą rajono savivaldybės administracijai dėl įvažiavimo į kiemą išasfaltavimo. Taip pat jis pareiškė rinksiąs lėšas, kurios bus gyventojų prisidėjimas.
Pasak skambinusiosios, nebuvo susirinkimo, kuriame gyventojai balsuotų už tokį siūlymą. Tad pirmiausia ji norėjo sužinoti, kokia yra prašymo pateikimo savivaldybės administracijai tvarka. Ar, prieš teikiant paraišką, neturėtų būti gauti daugumos namo gyventojų sutikimai, patvirtinti parašais?
Dar atkreipė dėmesį, kad įvažiavimu naudojasi ir šiukšliavežės, tad iki šiol asfalto dangą lopydavo savivaldybė. „Gal įvažiavimas priklauso savivaldybei, kuri ir turėtų patiesti naują asfaltą? Ar šiuo atveju tikrai gyventojai turi prisidėti?“
Trečias dalykas – asfaltavimą inicijuoja vieno namo bendrija, o įvažiavimu naudojasi trys daugiabučiai namai. Kaimyninis namas bendrijos neturi, jį prižiūri UAB Ukmergės butų ūkis.
Ji norėjo sužinoti – jeigu reikalingas gyventojų prisidėjimas, ar tą dalį turės sumokėti tik to namo, kuris teikia prašymą, gyventojai?
Rajono savivaldybės Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Bakanauskienė priminė, kad pernai Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtintas Susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų daugiabučių gyvenamųjų namų kvartaluose statybos, rekonstravimo ir remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašas. Darbai miesto daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose vykdomi vadovaujantis juo.
Atsakydama į skaitytojos klausimus specialistė informavo, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką įvažiavimų, esančių daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijoje, įrengimą ar atnaujinimą 100 proc. finansuoja savivaldybė. Gyventojai turi prisidėti prie automobilių stovėjimo aikštelių ir pėsčiųjų takų įrengimo. Prie įvažiavimų gyventojai prisidėti neprivalo.
I.Bakanauskienė atkreipė dėmesį, kad gyventojai, norintys, jog būtų sutvarkytas įvažiavimas ar įrengti kiti inžineriniai statiniai, turi dalyvauti programoje ir savivaldybei pateikti užpildytą paraišką. Su paraiška turi būti pridedamas gyventojų (butų savininkų) sutikimas.
Norint atnaujinti ar įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, pėsčiųjų takus, paraiškas turi pateikti tie namai, kurie šia infrastruktūra naudosis.
Darbų eiliškumas nustatomas pagal patvirtintą Prioritetinį sąrašą, o darbų apimtys per metus priklauso nuo turimų lėšų. Sąrašas šiuo metu koreguojamas ir bus teikiamas tvirtinti savivaldybės tarybai.
Pakalbintas daugiabučio namo, kurio gyventoja kreipėsi į redakciją, bendrijos pirmininkas patikino, kad moteris, apskritai, ne taip suprato pranešimą apie numatomus darbus.
Pasak jo, prie įvažiavimo asfaltavimo gyventojai savo lėšomis prisidėti ir neraginami – įvažiavimas esą būtų išasfaltuotas rajono biudžeto lėšomis. Bet su sąlyga – jei gyventojai prisidėtų atnaujinant šalia to įvažiavimo esantį šaligatvį. Paskaičiuota, kad bendrijai, kuriai priklauso 85 butai, tai kainuotų 3 200 eurų. Darbai būtų atliekami tik gavus daugumos gyventojų pritarimą. Jei gyventojai nepritars, šaligatvis nebus tiesiamas. Tačiau nebus asfaltuojamas ir įvažiavimas. Bent jau dabar, nes tokie darbai atliekami pagal eiliškumą. O įvažiavimo, apie kurį eina kalba, eilė esą yra labai tolimoje ateityje.