Daugumai jaunų žmonių miego reikia daugiau, senstant miego poreikis mažėja. Vaikams ir jaunuoliams miegoti reikėtų 9-10 valandų, moterims – ne mažiau 8 valandų per parą. Yra ir išimčių, pavyzdžiui, Napoleonui Bonapartui užtekdavo miegoti tris valandas.
Naktį nemiegojęs arba blogai miegojęs žmogus dieną būna irzlesnis, mažiau darbingas. Priežastys, dėl kurių atsiranda nemiga, labai įvairios. Yra nemažai ligų, kurias lydi miego sutrikimai: depresija, aukštas kraujo spaudimas, širdies ligos. Nemiegama dėl skausmo, kosulio, niežulio. Gali būti ir psichologinės priežastys: stresas, baimė, meilė, vaikystės prisiminimai. Nemiga pasireiškia tuo, kad sunku užmigti, pabundama naktį, arba abu tie požymiai kankina kartu. Atėjus vakarui reikia stengtis nusiraminti, nežiūrėti jaudinančių filmų, paklausyti raminančios muzikos.
* Atsisakyti tonizuojančių gėrimų (kavos, juodosios arbatos).
Vakare išgerti šilto pieno stiklinę su medumi arba šilto vandens stiklinę, kurioje ištirpintas šaukštas medaus, arba karšto valerijono šaknų antpilo. Padeda ir čiobrelių arbata (arbatinis šaukštelis čiobrelių užpilamas verdančiu vandeniu. Po dešimt minučių pasaldinama medumi). Miegalių gėrimas: 2 kupini arbatiniai šaukšteliai ramunėlių žiedų užplikomi stikline verdančio vandens, uždengiama, po 10 minučių nukošiama, ištirpinama 2 arbatiniai šaukšteliai medaus ir įpilama 100 ml pieno. Geriama prieš pat einant miegoti. Tinka ir saugusiems, ir vaikams. Dar viena migdomoji priemonė – gėrimas iš krapų sėklų, išvirtų “Kagore” ar “Portveine”: 50 g sėklų virti pusėje litro vyno ant silpnos ugnies. Prieš miegą išgerti 50-60 ml gėrimo. Jei pabundama naktį, ir tik paryčiui pavyksta užmigti, reikia pasistengti anksčiau eiti miegoti. Iš vakaro pasidėti prie lovos džiovintų razinų, slyvų. Pabudus kelias suvalgyti, nes naktį smegenyse sumažėja gliukozės, dėl to ir pabundama. Besiskundžiantiems blogu miegu galima patarti seną mūsų liaudies priemonę – kitaip pasukti lovą.