Išmanioji televizija ir internetas – XXI amžiaus žmogaus pasirinkimas

Autorius Ukmergės žinios

Šiais laikais žmonės negali įsivaizduoti savo gyvenimo be interneto. Jis labai palengvina mūsų kasdienybę ir padaro ją kur kas paprastesne. Ne ką mažiau džiugina ir pramogos, kurias taip pat suteikia būtent skaitmeninis pasaulis.

Interneto istorija prasidėjo XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje, Šaltojo karo metu. Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos departamentas siekė sukurti decentralizuotą kompiuterių tinklą, kuris veiktų net ir karo atveju.

Internetas – mūsų gyvenimo dalis

Šiandien internetas vis dar sparčiai vystosi. Kuriamos naujos technologijos, tokios kaip dirbtinis intelektas. Jos keičia tai, KAIP naudojame internetą. Ateityje internetas greičiausiai taps dar labiau integruotas į mūsų kasdienį gyvenimą. Jau dabar išmanioji televizija ir internetas dažnam yra tarsi kaip oras, kuriuo norisi kvėpuoti.

Nors šiais laikais atsiranda vis daugiau žmonių, kurie kaip tik nori pamiršti išmanaus gyvenimo galimybes ir grįžti į primityvų kasdienybės leidimą, tačiau pastebima, kad labai dažnai didelis noras – baigiasi. Tiesiog gyventi technologiškai išprusus yra kur kas patogiau. O juk to daugelis ir nori.

Internetas Lietuvoje

Lietuviai nebegali įsivaizduoti savo gyvenimo be interneto. Kai kurie teigia, kad jis toks pat svarbus kaip ir oras. Nors tikrai – jis pas mus yra visai neseniai. Interneto istorija Lietuvoje prasidėjo 1991 m., kai buvo įkurtas pirmasis nuolatinis interneto ryšys. 1993 m. buvo įkurta pirmoji interneto svetainė Lietuvoje – ktu.lt. Po kelerių metų, 1994 m. buvo įkurtas pirmasis interneto paslaugų teikėjas Lietuvoje. Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad Lietuva yra viena iš labiausiai interneto prieigą turinčių šalių Europoje. Interneto greitis Lietuvoje yra aukštas, o kainos palyginti žemos.

Tiesa, nors esame Vakarų pasaulio dalis, tačiau tobulintis visada yra kur. Tyrimai rodo, kad ne visi Lietuvos gyventojai turi vienodą prieigą prie interneto. Nors skirtumas mažas, tačiau vis dar yra Lietuvos kampelių, kuriuose interneto – tiesiog nėra. Kaimo vietovėse interneto ryšio greitis gali būti lėtesnis. Žinoma, kad tam įtaką daro ir pasirenkamas internetas. Kai kurie žmonės neturi reikiamų įgūdžių ar išteklių naudotis internetu. Nors tam yra skiriama labai daug pinigų, visuomenė yra šviečiama.

Internetas pasaulyje

Svarbiausios datos, kurios leis geriau pažinti internetą.

  • 1969 m.: Sukurtas ARPANET tinklas.
  • 1974 m.: Sukurtas TCP/IP protokolas.
  • 1989 m.: Sukurtas Pasaulinis tinklas (World Wide Web).
  • 1993 m.: Įkurta pirmoji interneto naršyklė Mosaic.
  • 1995 m.: Įkurta pirmoji paieškos sistema AltaVista.
  • 1998 m.: Įkurta pirmoji socialinės žiniasklaidos platforma Usenet.
  • 2004 m.: Įkurta socialinė žiniasklaidos platforma Facebook.
  • 2005 m.: Įkurta vaizdo įrašų dalijimosi platforma YouTube.
  • 2007 m.: Įkurtas išmanusis telefonas iPhone.
  • 2010 m.: Įkurta socialinė žiniasklaidos platforma Instagram.
  • 2016 m.: Įkurtas dirbtinio intelekto asistentas Google Assistant.

Leiskite sau kasdien mėgautis naršymu, kuris neturi ribų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *