Išleista Ukmergės kraštą reprezentuojanti knyga

Ar kiek­vie­nas uk­mer­giš­kis ži­no, kuo sie­ja­si Uk­mer­gė, Lie­tu­vos val­do­vas Vy­tau­tas bei švie­ži agur­kai su me­du­mi? Kur yra siau­riau­sias Lie­tu­vo­je ša­li­gat­vis? Ką sle­pia Vep­rių apy­lin­kė­se riog­san­tys be­to­ni­niai ku­bai?

Knyga reprezentuojanti Ukmergę

 

Su­si­pa­žin­ti su ma­žai kam ži­no­mais Uk­mer­gės is­to­ri­niais fak­tais, lan­ky­ti­nais ob­jek­tais, mies­to var­dą gar­si­nan­čiais žmo­nė­mis bei pra­mo­go­mis siū­lo nau­jo­ji rep­re­zen­ta­ci­nė kny­ga.

Uk­mer­gės tu­riz­mo ir ver­slo in­for­ma­ci­jos cen­tro di­rek­to­rė Jus­ti­na Sta­lio­nė pa­ste­bi, kad Uk­mer­gė gar­si ne tik se­na­mies­čiu, dva­rais ar „Uk­mer­gės duo­na“, „Vil­kmer­gės alu­mi“. Ji trau­kia ir gam­tos pa­vel­do ob­jek­tais, miš­kais, upė­mis, tin­kan­čiais žy­giams, van­dens tu­riz­mui.

Kny­go­je iš­sa­miai pri­sta­to­mas uni­ka­lus ob­jek­tas – Vep­rių kra­te­ris. Ren­kant me­džia­gą apie šį ob­jek­tą daug in­for­ma­ci­jos pa­tei­kė vep­riš­kiai Ma­tas, Lu­kas ir Ro­mas Aliuš­ke­vi­čiai, ku­rie už kra­te­rio ty­ri­nė­ji­mus su­lau­kė pri­pa­ži­ni­mo na­cio­na­li­niuo­se jau­nų­jų moks­li­nin­kų kon­kur­suo­se. Bro­liai, pa­ska­tin­ti tė­čio, net su­kū­rė in­ter­ne­ti­nę sve­tai­nę, ku­rio­je pa­tei­kia­mi jų at­lik­ti ty­ri­mai, ma­ke­tai, pa­žin­ti­niai marš­ru­tai. Ti­ki­ma­si, jog at­ei­ty­je Vep­rių kra­te­ris taps vie­nu pa­trauk­liau­sių lan­ky­ti­nų ob­jek­tų ne tik mū­sų ra­jo­ne, bet ir Lie­tu­vo­je.

Cen­tro di­rek­to­rė pa­sa­ko­jo, jog kon­sul­tuo­ta­si su pro­fe­sio­na­liais kny­gų lei­dė­jais, di­zai­ne­riais, tad Uk­mer­gės rep­re­zen­ta­ci­nė kny­ga iš­leis­ta pa­gal nau­jau­sias to­kių kny­gų lei­dy­bos ten­den­ci­jas – mi­ni­ma­lus, iš­skir­ti­nis vir­še­lis, ne­di­de­lis for­ma­tas, kad bū­tų pa­to­gu lei­di­nį ne­šio­tis, daug spal­vo­tų, ko­ky­biš­kų iliust­ra­ci­jų bei nuo­trau­kų, kon­cen­truo­ta, įdo­miau­sia in­for­ma­ci­ja.

Ti­ki­ma­si, jog ši kny­ga at­si­durs ne tik mies­to sve­čių ran­ko­se, bet su­lauks ir uk­mer­giš­kių su­si­do­mė­ji­mo. Gal apie Uk­mer­gę jie at­ras ne­ži­no­tų fak­tų, įdo­mių lan­ky­ti­nų vie­tų, nau­jų lais­va­lai­kio pra­lei­di­mo bū­dų.

Kny­ga iš­leis­ta lie­tu­vių ir an­glų kal­bo­mis. Grei­tai ją bus ga­li­ma įsi­gy­ti Uk­mer­gės tu­riz­mo ir ver­slo in­for­ma­ci­jos cen­tre bei mies­to kny­gy­nuo­se.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *