Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras, vykdydamas projektą „Integralios pagalbos teikimas Ukmergės rajone“ (projekto kodas VP1-1.1-SADM-14-V01-001), pradeda veiklas.
Integrali pagalba – tai socialinių ir medicininių paslaugų teikimas vienu metu konkrečiam asmeniui. Kad ši veikla vyktų, visą vasarą Centre vyko intensyvus pasirengimas. Centras privalėjo gauti Higienos pasą ir „Įstaigos asmens sveikatos priežiūros“ licenciją. Šiuos dokumentus įsigijus, reikėjo parengti specialistus – slaugytojo padėjėjus.
Atlikus viešuosius pirkimus, Centras įsigijo automobilius ir kurą. Kadangi socialinių paslaugų įstaiga pradeda teikti ir medicinines paslaugas, būtinas profesinės civilinės atsakomybės draudimas.
Visi išvardinti darbai – tai tik pasirengimas pagrindinei veiklai – integraliai pagalbai namuose.
Kokie asmenys pradeda gauti tokias paslaugas? Tai visų pirma – nesavarankiški ar iš dalies savarankiški neįgalieji ir senyvo amžiaus asmenys, gyvenantys šeimose, ir vieniši nesavarankiški ar iš dalies savarankiški neįgalieji ir senyvo amžiaus asmenys, kuriems nėra būtina institucinė socialinė globa.
Aplankius pirmuosius klientus paaiškėjo, kad reikės sudarinėti atskirus darbo grafikus darbuotojams, nes paslaugų poreikis yra nuo 7 valandų ryto. O juk įprasta, kad darbo diena prasideda 8 valandą.
Projekto vykdymo metu darbo dienomis paslaugas teiks vyr. socialinis darbuotojas, socialinio darbuotojo padėjėjai, slaugytojai ir slaugytojo padėjėjai. Jie sudarys galimybę artimiesiems pailsėti, o galbūt ir grįžti į darbo rinką.
Centro darbuotojai, dirbantys projekte, rengiasi mokymams, kurie prasidės spalio mėnesį. Reikalinga ne tik kompetencija, dirbant su paslaugų gavėjais, bet ir bendras išprusimas apie projekto metu teikiamas paslaugas.
Svarbi darbo dalis yra konsultacijos paslaugų gavėjų artimiesiems, kaimynams ir bendruomenės nariams. Darbuotojai, slaugytojų padėjėjai pasirengę ir šiai veiklai. Ne paslaptis, kad sunkių ligonių slauga namuose yra labai sunkus darbas ir nėra plačiai aptarinėjamas bendruomenėje. Todėl mūsų darbuotojai pasirengę kalbėtis apie tai su visais suinteresuotais asmenimis.
Jeigu tarp artimųjų turite tokių asmenų, kuriems reikalinga integrali pagalba, konsultacija ir kitokia parama, prašome kreiptis į Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centrą tel. 63561.
Lina SUKACKIENĖ
Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro administratorė, projekto koordinatorė