Kad baudų sulaukia saugaus eismo taisyklių nesilaikantys vairuotojai, niekam ne paslaptis. Tačiau neretai apie tai, kad jie irgi yra tokie pat eismo dalyviai, kaip ir sėdintieji prie vairo, pamiršta pėstieji.
Degant raudonam šviesoforo signalui gatvę perėjęs pėsčiasis dažnai net nesijaučia prasižengęs.
Šį pėsčiomis vaikštančių ukmergiškių požiūrį ir elgesį kritikavo į „Ukmergės žinių“ redakciją paskambinusi vairuotoja. Anot jos, užsidegus raudonai šviesai, daugelis kantriai laukia žalios. Tačiau kiti kantrybės pritrūksta – paskubom pralekia nutaikę tarpą tarp automobilių.
„Jei jau smerkiame raudoną paskubom prašaunančius automobilių vairuotojus, tai nesidrovėkime padaryti pastabą ir tokiems „vikruoliams“.
Ne kartą teko ir pačiai sutrikti ar išsigąsti, kai prieš automobilio nosį iššoka praeivis“, – sako ji.
Ukmergės rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Butėnas sako, kad tokie pėsčiųjų pažeidimai tikrai nepraslysta pro pareigūnų akis.
Anot pašnekovo, ypač atidžiau per gatvę ar rajono keliais einančiuosius policininkai stebėti pradėjo pastaraisiais metais.
Šiemet jau nubausti 69 pėstieji, „nemokantys“ elgtis gatvėje. Prieš keletą metų buvo padidintos ir baudos už pažeidimus. Jos dabar siekia nuo 80 iki 140 litų.
Pasak N. Butėno, dažniausiai per raudoną šviesoforo signalą perėjęs pėsčiasis ginasi labai skubėjęs. Tačiau kol išsiaiškina su pareigūnu, kol gauna baudos kvitą, laiko sugaišta nepalyginamai daugiau.
Viršininkas neslepia, kad neretai ir konfliktinių situacijų pasitaiko. Net garbaus amžiaus pėstieji nepasidrovi – išbara pareigūnus, kad prie smulkmenų kabinėjasi. Tokiems tenka aiškinti, kad ta „smulkmena“ – tai ir jų pačių saugumas.
N. Butėnas teigia, jog specialius reidus prie šviesoforų rengia tik prieš mokslo metų pradžią. Kitu laiku dirbama pagal patvirtintą Saugaus eismo priemonių planą. Jame nustatytos budėjimų vietos konkrečiomis dienomis, prevencinės akcijos.
Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ