Įgyvendindama projektą „Kūrybinė laboratorija“, Valų kaimo bendruomenė sukvietė gyventojus į nuotaikingą „Gyvybės šventę“. Šiuo renginiu paminėjome ir bendruomenės veiklos dešimtmetį.
Įgyvendinant projektą, Valų kaimo bendruomenė pasirinko skulptūrą ir teatrą.
Prie bendruomenės namų, bibliotekos kieme, buvo pastatytos šešios gyvybę simbolizuojančios skulptūros: „Motinystė“, „Vaikystė“, „Jaunystė“, „Branda“, „Saulė“ ir „Vanduo“. Šioms skulptūroms 32 žmonės, pradedant vaikais ir baigiant brandaus amžiaus Valų gyventojais, projekto dalyviais, gyvybę įkvėpė šokio ir vaidinimų metu. Norėjome parodyti, kad kaimas gali atgimti, tik tam reikia sukurti sąlygas.
Todėl ir projekto tikslai buvo suteikti kaimui gyvybės, kultūros, jaunystės. Įgyvendinant projektą, pasirinktos dvi meno sritys – skulptūra ir teatras. Sužinojome, kas yra vaidyba, kūryba, pamatėme, kaip gimsta skulptūra. Su šiuo menu supažindino medžio drožėjai tautodailininkai Rimantas ir Andrius Zinkevičiai bei Valentas Butkus.
Projektas parodė, kad turime iniciatyvių žmonių, norinčių, kad čia būtų gera gyventi, kad burtumės ir siektume to, kas būtų įdomu ir naudinga visiems. Prabėgus dešimt metų nuo bendruomenės įsikūrimo, turime kuo pasidžiaugti. Sugebėjome išsaugoti buvusį mokyklos pastatą ir jį paversti kultūros židiniu – jaukiu, šiltu, visiems reikalingu. Juo šiandieną džiaugiasi ir vaikai, ir jaunimas, ir kaimo senoliai.
Aldona GELŪNIENĖ
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Valų kaimo padalinio vyresnioji
bibliotekininkė