Gyvūnų prieglaudoje – viešbučio paslaugos

Beglobių gyvūnų prieglaudoje Krikštėnuose neseniai pradėjo veikti ir keturkojų viešbutis. Pasak prieglaudos prižiūrėtojų, kol kas jame vienintelė gyventoja – prancūzų buldogų veislės kalytė.

5 straipsnio nuotr.05-28

 

 

Manoma, kad vasarą, kai atostogaus jų šeimininkai, laikiną prieglobstį čia ras daugiau keturkojų.

UAB Ukmergės butų ūkis sutartį su savivaldybe dėl beglobių gyvūnų priežiūros sudarė prieš dvejus metus. Ši įmonė rūpinasi, kad miesto gatvėse nebūtų valkataujančių naminių gyvūnų – gaudo keturkojus ir juos „apgyvendina“ Krikštėnuose esančioje prieglaudoje.

Sutarties sąlygose išdėstyti įsipareigojimai šios paslaugos teikėjui – tai šeimininkų neturinčių, valkataujančių gyvūnų gaudymas ir transportavimas į prieglaudos karantinavimo patalpas.

Taip pat prieglaudos operatorius turi reaguoti į gyventojų ar specialių tarnybų pranešimus. Gavus pranešimą apie be priežiūros bėgiojantį šunį ar katiną, jis turi būti sugaunamas ir vežamas į gyvūnų prieglaudą.

Pasak Beglobių gyvūnų prieglaudos administratoriaus Aurimo Paliulio, visus pas juos patekusius gyvūnus apžiūri veterinarijos gydytojas. Jei reikia, suteikiama pirmoji veterinarinė pagalba, skiriamas gydymas.

Po to priimamas sprendimas dėl tolimesnio jų likimo. Jei gyvūnas sveikas ir neagresyvus, jiems ieškoma naujų šeimininkų. Dalį beglobių tenka ir užmigdyti.

Neseniai įmonė pradėjo teikti dar vieną paslaugą – prieglaudos patalpose įkūrė „viešbutį“ keturkojams.

Administratorius pasakojo, jog tokia mintis kilo neatsitiktinai – nemažai žmonių teiraudavosi apie šias paslaugas ir nusivildavo gavę neigiamą atsakymą.

Įrengti viešbutį šiose patalpose visos sąlygos buvo – pastate pakankamai vietos, yra aptvarų, kurie nenaudojami kaip prieglauda beglobiams. A. Paliulis sako, kad 10 laisvų aptvarų yra kitoje pastato pusėje. Prieglauda ir viešbutis turi atskirus įėjimus.

Įrengti ir trys aptvarai lauke – šeimininkų viešbutyje paliktų gyvūnėlių pasivaikščiojimui.

Kol kas didelio susidomėjimo nėra – nuo gegužės pradžios viešbutyje palikta viena kalytė. Šeimininkai ją paliko dviem savaitėm.

Tačiau, pasak pašnekovo, pasiskelbus „Ukmergės“ savaitraštyje, kituose informacijos šaltiniuose apie teikiamas paslaugas, skambinančiųjų yra nemažai.

„Masinių“ atostogų metas dar neprasidėjo. Didžiausio susidomėjimo tikimės sulaukti vasarą“, – sako A. Paliulis.

Ar neišgąsdins žmonių šios paslaugos kainos? Administratorius paaiškino, kad kainos pakankamai lanksčios. Parai palikti gyvūną viešbutyje šeimininkui kainuos apie 20 litų. Tačiau ši kaina dar priklausys nuo to, kiek laiko gyvūnas čia praleis, ar šeimininkas paliks savo augintiniui maisto. 

Autorė: Ligita JUODVALKIENĖ

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *