Gyventojai neapsisprendė, tad administratorius buvo paskirtas

Gyventojai neapsisprendė

Į redakciją paskambinęs Dainavos gyvenvietės Kalvelių gatvės gyventojas pasakojo, kad jų namui be gyventojų sutikimo buvo priskirtas administratorius – bendrovė Ukmergės butų ūkis.

Vyras pasakojo, kad jų name yra 18 butų. Kaimynai svarstė steigti namų bendriją – kad patys tvarkytųsi. Tačiau esą nespėjo – sužinojo, kad jau turi namo administratorių. Niekas susirinkimo dėl permainų, pasak Dainavos gyventojo, neorganizavo.

UAB Ukmergės butų ūkio direktorius Raimondas Baltaduonis paaiškino, kad pagal galiojančius teisės aktus daugiabučiai namai, kuriuose yra daugiau kaip trys butai, privalo turėti administratorių ir kaupti kaupiamąsias lėšas.

Patalpų savininkai gali pasirinkti kelias valdymo formas. Viena iš jų – steigti daugiabučio namo savininkų bendriją, kuri organizuotų namo priežiūrą.

Kitas būdas – sudaryti jungtinės veiklos sutartį ir įgalioti asmenį, kuris atstovaus patalpų savininkams ir organizuos namo priežiūrą. Trečias būdas – pasirinkti administratorių, kuris rūpinsis gyventojams priklausančiu bendru turtu.

Jei namas nė vieno iš būdų nepasirenka, administratorių skiria savivaldybė.

Šiuo atveju taip ir nutiko – savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu minėtą namą administruoti priskirtas Ukmergės butų ūkis. Viena iš administratoriaus užduočių – rinkti kaupiamąsias lėšas, kurios naudojamos pastato remonto darbams.

Pasak R. Baltaduonio, jų įmonei namas priskirtas penkeriems metams. Per tą laiką gyventojai gali steigti bendriją ir vėliau tvarkytis patys. 

Direktorius atkreipė dėmesį, kad Dainavoje dauguma daugiabučių namų labai probleminiai – „nugyventi“. Bėdų yra dėl stogų, elektros instaliacijos, santechnikos, pamatų, kitų dalykų.

„Kai užlipi ant stogo ir pamatai žaliuojantį lauką, supranti, kad bėdos didelės – remontui reikės ne vieno tūkstančio“, – kalbėjo R. Baltaduonis.

Lėšų šiems darbams niekada nekaupę namai priskirtam administratoriui neatsineša jokio indėlio.

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės valdymą, priežiūrą, išlaikymą reglamentuoja Civilinis kodeksas.

Jame nustatyta, kad patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso bendrojo naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė-techninė ir kitokia įranga.

Savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius ir rinkliavas.

Nustatyta, kad buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui.

Civilinis kodeksas nustato teises ir pareigas savininkams patiems rūpintis savo bendru turtu.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *