Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pradeda ministerijos priimamojo vizitus po Lietuvą. Taip siekiama, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo to, ar jis gyvena Vilniuje, ar mažame miestelyje, turėtų vienodas galimybes kreiptis į specialistus bei aiškintis iškilusias problemas ir sunkumus. Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos ministerijos specialistai apsilankys beveik visose Lietuvos savivaldybėse. Vienas pirmųjų vizitų numatytas Ukmergėje.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas kviečia Ukmergės rajono gyventojus aktyviai dalyvauti susitikime su ministerijos atstovais bei konsultuotis aktualiais klausimais.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, svarbiausias šių vizitų tikslas – padėti žmonėms, atsakyti į jų klausimus, išanalizuoti kiekvieną atvejį, patarti, ką reikėtų daryti, norint išspręsti konkrečią problemą.
„Kiekvienas žmogus turi savo bėdų ir daugybę klausimų, į kuriuos norėtų sulaukti kvalifikuotos specialistų pagalbos, patarimų ar nukreipimo tinkama linkme. Galbūt vienam svarbūs socialinės paramos klausimai, kiti galbūt nori pasikonsultuoti dėl motinystės atostogų, treti galbūt turi problemų su darbdaviu ir niekaip nesiseka rasti išeities. Kartais tai būna labai rimtos bėdos, kartais – tiesiog elementarūs klausimai. Įvertinus tai, kad ne kiekvienas žmogus išdrįsta kreiptis į ministeriją, o dažnai net nežino, į kokią tiksliai instituciją reikėtų kreiptis, mes nusprendėme, kad patys pas juos važiuosime ir aplankysime visas savivaldybes“, – apie ministerijos „mobiliojo priimamojo“ idėją pasakoja ministras D. Jankauskas.
Kokiais klausimais galima
kreiptis?
Į „mobilųjį priimamąjį“ atėję gyventojai atvykusiems specialistams galės užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija. Tai socialinis draudimas ir pensijos („Sodros“ mokamos pašalpos, pensijos, kitos išmokos, taip pat valstybinės pensijos), socialinė aprėptis ir bendruomenės (lygios žmonių teisės, socialinės paslaugos, bendruomenių aktualijos), šeimos gerovės klausimai (piniginė parama šeimoms, studentams, vaikų ir jaunimo klausimai, pavyzdžiui, įsivaikinimo galimybės), darbo santykiai (darbo ir poilsio laikas, viršvalandžiai, darbo apmokėjimo klausimai, nelegalus darbas).
Taip pat gyventojai turės galimybę domėtis ir SADM pavaldžių institucijų, pavyzdžiui, „Sodros“, Lietuvos darbo biržos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, Vaikų išlaikymo fondo, Valstybinės darbo inspekcijos ir kitų įstaigų darbu, klausti, informuoti ministerijos atstovus, jei žmonės nėra patenkinti pavaldžių institucijų veikla.
Daugiau informacijos apie ministerijos bei pavaldžių institucijų kuruojamas veiklos sritis galite rasti: www.socmin.lt.
Kaip reikia registruotis?
Norintieji atvykti į susitikimą su specialistais turėtų registruotis telefonu: (8 340) 60314. Taip pat galite siųsti išankstinius klausimus ministerijos specialistams elektroniniu paštu: [email protected]. Tuomet specialistams atvykus į Jūsų miestą, jau bus paruoštas konkretus atsakymas į Jūsų klausimą.
„Stengsimės padėti kiekvienam žmogui, todėl norėčiau paraginti, kad, eidami į mūsų priimamąjį, gyventojai atsineštų visus turimus dokumentus, kurie paaiškina konkrečią problemą. Tai gali būti įvairūs raštai, susirašinėjimai su savivaldybe. Žinoma, tai nėra būtina, bet, jei tokius dokumentus turite, specialistams bus aiškiau suvokti situaciją“, – tvirtino ministerijos Priimamojo skyriaus vedėja Laima Venckūnienė.
„Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį, kad priėmimuose bus išklausytas kiekvienas. Net jei specialistai nespės atsakyti į klausimą vizito metu, vėliau analizuos ir atsakys žmogui patogia forma: paskambins ar atsakys raštu“, – tvirtino L. Venckūnienė.
Vizitų metu taip pat bus bendraujama su savivaldybių Socialinės paramos skyriaus darbuotojais, kurie bus konsultuojami, atsižvelgiant į regionui svarbius klausimus.
SADM „mobiliojo priimamojo“ vizitas Ukmergėje vyks gegužės 20 d. (penktadienį) 10–12 val. Ukmergės miesto savivaldybėje, Socialinės paramos skyriuje (6 ir 9 kabinetuose). Kviečiame dalyvauti!
Užs. Nr. 0427