„Žmogaus gyvenimas kas septynerius metus turi keistis“, – šypsosi dešimt metų gėlių verslui atidavusi Virginija Gribulienė. Neseniai atidariusi Fizinės gerovės centrą, dabar ukmergiškiams ji siūlo naujas paslaugas.
Vaidotė GRIŠKEVIČIŪTĖ
Būtų galima netgi pajuokauti, kad Ukmergės gėlininkų draugijai priklausanti moteris gėles iškeitė į… termomasažines lovas. Ir iš dalies tapo medike. Mat galėtų papasakoti apie stuburo slankstelius, jų įtaką atskiroms organizmo sistemoms ir tai, kaip šios lovos veikia su stuburo problemomis susijusias ligas.
„Žmogaus gyvenimas kas septynerius metus turi keistis“, – šypsosi dešimt metų gėlių verslui atidavusi Virginija Gribulienė. Neseniai atidariusi Fizinės gerovės centrą, dabar ukmergiškiams ji siūlo naujas paslaugas.
Vaidotė GRIŠKEVIČIŪTĖ
„Iš pradžių žmonės visada nepatikliai žiūri į naujoves“, – rodydama, kaip veikia masažinė lova, sako Fizinės gerovės centrą Ukmergėje neseniai įkūrusi Virginija Gribulienė.
Autorės nuotr.
O dar ne taip seniai Virginija buvo pasinėrusi į gėlininkystę. Meilę augalams jai perdavė gamtai neabejingi tėvai – Aldona ir Vytautas Petroniai. Birutės gatvėje esanti jų sodyba 1997 metais buvo pripažinta viena gražiausių Ukmergėje. Kartu su mama, taip pat Gėlininkų draugijos nare, Virginija augino tulpes, kurdavo puokštes. Tačiau prisipažįsta su šia veikla savo ateities nesiejusi. Draugijos parduotuvėje Kauno gatvėje dirbusi moteris pasakoja ir apie tai, jog vienas po kito ėmus rastis gėlių salonams, šis verslas tapo nebe toks pelningas.
Ko gero, nežinia, ką būtų sumaniusi Virginija, jeigu ne jos sesuo – žinoma krepšininkė Rima Petronytė-Bražėnienė. Dėl sveikatos bėdų sportininkė buvo priversta ieškotis padėti galinčių priemonių. Tai, ką atrado, tapo jos šeimos verslu, kuriame talkino ir Virginija.
Pašnekovė pasakoja, jog sesuo patyrė ne vieną sportininkus ištinkančią traumą. Dėl to dažnai lydėjo nemalonūs pojūčiai, o nuolat gydantis vaistais sutriko virškinimas. Moteris pradėjo domėtis, ar yra kokių nors išeičių be medikamentų.
Gyvendama Šveicarijoje, sykį su vyru dviratininku važinėjantis dviračiais krito ir susižeidė. Tuomet iš savo trenerio krepšininkė sužinojo apie traumas gydančias, jų padarinius švelninančias specialias masažines lovas. Kai tokią įsigijo ir išbandė, sveikatos būklę žymiai pagerinusių masažų rezultatai pranoko lūkesčius. Po kurio laiko moteris Vilniuje atidarė žinomos pasaulyje firmos gaminamos gydomosios įrangos demonstracinį centrą – Lietuvoje tokių yra tik keletas. Juose galima išbandyti tos firmos produkciją, užsisakyti gaminių. Pas seserį įsidarbino ir Virginija. Išmokusi naudotis stuburo ligas gydančiais ir jų paveiktų organų funkcijas gerinančiais įrenginiais, centre ji konsultavo klientus, pasakojo apie procedūras, padėjo jiems masažuotis, skaitė paskaitas. Metus čia dirbdama ir klausydamasi centro lankytojų pasakojimų apie teigiamus pokyčius, ukmergiškė įgijo reikiamų žinių, įsitikino masažų seansų efektyvumu. Ji ir pati ėmė labiau rūpintis savo bei artimųjų sveikata, tinkama mityba.
Kuo ypatingos automatinės lovos, daugeliui žmonių, anot pašnekovės, sugrąžinusios gerą savijautą? „Apsirgus, iškrypus stuburui, taip pat turint bėdų dėl ilgą laiką kamuojančių ligų, jaučiant jų padarinius vaistai ne visada padeda arba nuo jų pagerėja tik laikinai, – tuo moteris teigia įsitikinusi bendraudama su pacientais. – Masažinės lovos skirtos šalinti neigiamus stubure įvykusius pokyčius, dėl kurių organizme ir atsiranda daugybė problemų.“
Ji pasakoja apie tai, kaip įrenginys veikia, iš ko jis pagamintas, nepakeičiamą naudą organizmui turinčius gydomuosius infraraudonuosius spindulius. Viena iš masažinės lovos sudedamųjų dalių – nefritas. Šio pusiau brangaus akmens gydomosios, gyvybinę energiją stimuliuojančios savybės buvo vertinamos dar senovėje. Yra žinoma, kad nefrito plokšteles šiuo tikslu nešiodavo senovės romėnai, o iš Egipto faraonų, kuriuos laidodavo kartu su jų turtais, kapaviečių nefritas, kaip ir auksas, būdavo vagiamas.
Pati turėdama problemų dėl stuburo, Virginija sako pajutusi, koks masažinių lovų poveikis. Masažuojasi kasdien daugiau kaip metus ir nemano, jog ryžtųsi išbraukti iš savo dienotvarkės keliasdešimt minučių trunkantį malonumą.
Tokiu sveikatą gerinančiu būdu naudojasi ir moters šeimos nariai – vyras, abiturientė dukra bei studentas sūnus, artimieji. Patyrusi, koks jis veiksmingas, ir dirbant pas seserį įgavus pakankamai patirties, pašnekovė sako nusprendusi atidaryti savo masažo kabinetą Ukmergėje. Įsigijo keturias gydomąsias termomasažines lovas, susirado patalpas daugiabutyje Miškų gatvėje priešais „Pivonijos“ parduotuvę ir rugsėjo pabaigoje pakvietė lankytojus į čia įrengtą Fizinės gerovės centrą.
Naujos veiklos ėmusis gėlininkė tikina, jog tai – ne vien tik kaip šeimos verslas. „Labiau norisi suteikti pagalbą kitiems, pasidalinti savo patirtim, kuri kiekvienam darbe svarbi, padėti žmonėms išgyti – juk skundžiamės įvairiausiais negalavimais. Įtakos tam turi ir gyvenimo būdas, ir galbūt – patirtos traumos, – pasakoja kabineto savininkė. – Yra ukmergiškių, masažuotis kasdien važinėjančių į Vilnių, Kauną, todėl pamanėm, kodėl gi tokių paslaugų nepasiūlius Ukmergėje.“
Gydantis stuburą masažuojančiais įrenginiais aktyvėja kraujotaka, atpalaiduojami raumenys aplink stuburą, stiprinamas imunitetas, gerinama medžiagų apykaita, valosi organizmas. Pasak Virginijos, šalinami kvėpavimo, virškinimo sistemų bei kiti susirgimai, galima atsikratyti įsisenėjusių ligų, ilgalaikių skausmų, nemalonių pojūčių. „Masažai gali padėti intensyviai sportuojant, kenčiant dėl įvairių sužalojimų ar netgi užklupus prieš keliolika metų patirtos traumos padariniams, pavyzdžiui, skausmams“, – paaiškina pašnekovė.
Teigiamai žmogų veikia infraraudonieji spinduliai – jų suteikta šiluma ir energija kūne laikosi aštuonias valandas. „Jie kelia darbingumą, gerina savijautą ir nuotaiką, o tai juk labai svarbu dabar – rudens ir žiemos metu“, – šypsosi Virginija, sakydama, kad masažinės lovos gali tapti vaistu ir nuo depresijos.