Šeštadienį Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengwen su žmona Yao Xiaofen ir ambasados pirmoji sekretorė Zhong Hua.
Rasa GRIŠKEVIČIENĖ
Melanijos Širvienės nuotr. Kinijos ambasadorius Lietuvoje Liu Zengwen su žmona Yao Xiaofen (kairėje) ir ambasados pirmoji sekretorė Zhong Hua.
Svečiai atvyko ne tuščiomis: bibliotekai jie padovanojo 111 spalvingų albumų, knygų apie Kinijos istoriją, kultūrą, mediciną, tautodailę, įvairias mokslo ir meno sritis. Visi leidiniai pažymėti Kinijos ambasados spaudu, liudijančiu, jog tai – dovana Ukmergės bibliotekos skaitytojams.
Kinijos ambasadorius Liu Zengwen į mūsų šalį atvyko prieš devynis mėnesius. Iki tol 20 metų jis dirbo Rumunijoje, vėliau – Moldovoje. Atvažiavęs su šeima į Vilnių sausį, jis patyrė, ką reiškia lietuviška žiema. Tačiau ponas Liu pats gimęs Kinijos šiaurėje, kur ir gamta, ir klimatas beveik tokie pat, kaip Lietuvoje. „Tik jūsų kalba labai sudėtinga ir sunki“, – kalbėjo svečias, nors pasisveikinti ir padėkoti lietuviškai jis mokėjo puikiai. „Užtat alus tikrai labai gardus“, – juokėsi ambasadorius, prisipažinęs, jog alkoholinių gėrimų išvis nevartojantis. Na, nebent šiek tiek vyno svečiuose…
Lietuva kinų porai atrodo nedidelė, tačiau labai graži. Ambasadorius su žmona jau spėjo pabuvoti Klaipėdoje, Palangoje, Trakuose, Birštone, lankėsi Druskininkuose, Plungėje, Telšiuose, Zarasuose… Ukmergės biblioteka – pirmoji, kurią jie nusprendė aplankyti su dovanomis.
Laisvalaikiu jie mėgsta pasivaikščioti po Vingio parką. „Žmonės mums šypsosi, sveikinasi, jie labai geranoriški“, – sakė svečias, pripažindamas, jog Rumunijoje gyvenimas buvo sudėtingesnis nei Lietuvoje, čia problemų kur kas mažiau – ir ekonominių, ir politinių, ir kultūrinių…
Ambasadoriaus žmona taip pat dirba ambasadoje, rūpinasi kultūriniais mainais, įvairiais renginiais. „Ragavom lietuviškų cepelinų ir kugelio – tai tikrai gardu“, – šypsojosi ambasadorius, stebėdamasis, jog Vilniuje veikia daugiau kaip 50 kinų restoranų, kai tuo tarpu Bukarešte, Rumunijos sostinėje, kur kadaise dirbo, jų buvo vos dešimt.
Lietuvoje, pasakojo svečias, gyvena apie 300 kinų, ir jie visi dirba viešojo maitinimo įstaigose. Malonu, kad kinų maistas toks populiarus Lietuvoje.
Viešėdami Ukmergėje, kinai užsuko ir į miesto turgų. „Vaizdas visai toks pat, kaip ir Pekino turgavietėse – daug žmonių, daug prekių, didžiulis šurmulys“, – juokėsi svečiai. Turguje jie nusipirko kibirėlį ukmergietiško medaus. Buvo nusižiūrėję ir pintinėlę šilbaravykių, tačiau kol apėjo visą aikštę, grybų sugrįžę jau neberado…
Tai buvo jau antrasis būtent šios šalies vadovų vizitas į Ukmergę. Prieš metus draugystė su viešąja biblioteka užsimezgė po čia surengtos knygų apie Kiniją parodos.