Lietuvos liaudies kultūros centro iniciatyva šalyje kasmet rengiama konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“. Sekmadienį Ukmergės kultūros centre paskelbti ir apdovanoti geriausi tautodailininkai iš visos Lietuvos.
Gedimino Nemunaičio nuotr. „Aukso vainiko“ apdovanojimo ceremonija.
Kadangi vainikuojami trys šalies kūrėjai, iškilmingas jau aštuntasis „Aukso vainiko“ renginys, kaip ir kiekvienais metais, vyko minint Trijų Karalių šventę.
Apdovanojimų iškilmėse dalyvavo ne tik gausus būrys kūrėjų iš visos Lietuvos. Jų pagerbti atvyko neseniai išrinktas kultūros ministras Šarūnas Birutis.
„Aukso vainikas“ – vienas reikšmingiausių liaudies meno srities renginių, kuriame savo darbus pristato geriausi vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės meistrai iš visos Lietuvos. Menininkai pagerbiami nominacijos simboliu – „Aukso vainiku“.
Pretendentų pagrindiniams apdovanojimams atranka vyksta dviem etapais: pirmajame ture išrenkami apskričių meistrai, o respublikiniame paskelbiami patys geriausieji.
Drauge su rajono meru A. Kopūstu parodą apžiūrėjo kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Į „Aukso vainiko 2012“ respublikinį turą pateko dvidešimt šeši liaudies meistrai.
Pagal tradiciją geriausiųjų kūriniai kasmet eksponuojami vis kitame mieste. Renginio organizatoriai šiai parodai ir pačiam renginiui pasirinko Ukmergę.
Nuo gruodžio 6-osios kultūros centro dailės galerijoje buvo eksponuojami meno dirbiniai iš medžio, lino, medvilnės, molio, kiti etnines mūsų tradicijas atspindintys menininkų darbai. Jie atkeliavo iš Šiaulių, Klaipėdos, Tauragės, Marijampolės, kitų apskričių.
Sekmadienį į Ukmergę atvyko regioninių turų laimėtojai, kurių darbus tądien vertino komisija. Tarp laimėtojų šiemet, deja, nė vieno ukmergiškio nebuvo.
Susirinkusieji su nekantrumu laukė komisijos verdikto.
Taip jau nutiko, kad tarp vertintojų šiemet buvo tik moterys – devynios garbios menotyrininkės.
Atrinkti geriausius darbus joms buvo nelengva užduotis. Į iškilmingą renginį susirinkusiems žiūrovams paaiškinta, kad atsižvelgta buvo ne tik į tradicijų puoselėjimą, kūrybiškumą, bet ir profesionalumą bei sielos jautrumą.
„Aukso vainikais“ pasidabino tautodailininkai S. Lampickas, A. Teresius, A. Rauktienė.
Komisijos sprendimu apdovanoti nominantai, išrinkti trijose kategorijose.
Tarp kryždirbių „Aukso vainiku“ įvertintas alytiškis Saulius Lampickas.
Vaizduojamosios dailės srityje šis garbingas apdovanojimas įteiktas Adolfui Teresiui iš Kauno rajono.
Taikomosios dailės srityje vainikuota margučių meistrė Angelė Rauktienė, atvykusi net iš Klaipėdos.
Vainikus Lietuvą garsinantiems kūrėjams sukūrė tautodailininkė Milda Gutauskienė.
Ukmergės kultūros centre surengtą talentingiausių šalies tautodailininkų parodą apžiūrėjo ir nominantus pasveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis. „Kurdami meną jūs atveriate praeities lobynus“, – kalbėjo jis, dėkodamas už puoselėjamas tradicijas.
„Ukmergei didelė garbė surengti tokį respublikinį renginį“, – įsitikinęs svečius sveikinęs Ukmergės rajono vicemeras Regimantas Baravykas.
Tuo tarpu Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas Jonas Rudzinskas tvirtino, kad patiems kūrėjams šis konkursas yra puiki paskata, siekis tobulėti ir konkuruoti.
Tarp 26 kūrėjų taip pat atrinkti ir trys antrųjų bei trys trečiųjų vietų „Aukso vainiko“ laimėtojai. Dar penki tradicijų puoselėtojai apdovanoti diplomais.
Renginyje koncertavo ansamblis „Pyniava“. Kaip ir dera tokią dieną, šventėje apsilankė Trys Karaliai.
UŽ inf.